Top hledané
Výsledky (0)
Bydlení v loftu?

Lofty jsou stylovou variantou bydlení nejen pro mladé. Proč jsou tak oblíbené?

Barbora Večeřová
12. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Loftové byty jsou oblíbené zejména mezi mladými lidmi

Bydlení v loftu u patří k tomu nejzajímavějšímu, co trh s nemovitostmi aktuálně nabízí. Lofty rozhodně nejsou pro každého, zajímá se o ně celkem specifická sorta lidí, obzvláště mladí nebo ti, kteří chtějí něco speciálního, čím vybočí z davu. A věřte, že to se s loftem rozhodně podaří. Podívejte se na specifika, výhody a nevýhody, které takové bydlení nabízí. 

Loftové bydlení je vhodnou variantou pro singles i páry

Co by správnému loftu nemělo chybět? 

A jak vlastně takový loft poznat? Typický je pro něj velký otevřený prostor s vysokými stropy, patro a charakter celého domu, který bývá nejčastěji industriální, protože se většinou jedná o byt v bývalé průmyslové budově sloužící původně k úplně jiným účelům, než bylo bydlení. Byt je nejčastěji rozvržen jako otevřený prostor, který má ve spodním patře obývací pokoj s kuchyní a případně jídelnou, v některých rodinnějších bytech pak v tomto podlaží můžeme najít ještě jeden samostatný pokoj. Horní patro pak slouží jako otevřená ložnice. Koupelna je často součástí právě této ložnice. 

Otevřít v galerii (3)
Výhodou loftů je množství světla
Výhodou loftů je množství světlaZdroj: Y&T Luxury Property

Loftové byty jsou variantou, loft v pravém slova smyslu jen připomínají 

Vzhledem k tomu, že jsou lofty opravdu oblíbené, ale na trhu jich není tolik, staví se často byty, které klasické lofty pouze připomínají. Kopírují jejich dispozice, najdete v nich horní patro, rozdílná pak může být třeba výška stropu v horní úrovni u patra, které je obvykle dodělané uměle a oproti loftovému standardu tak jeho výška může být nižší. 

Luxusní loft na prodej 56m2 - Praha
Luxusní loft na prodej 56m2 - Praha, Praha 4

Specifická atmosféra 

Lofty se mohou pyšnit specifickou atmosférou, která odkazuje na jejich historii. Původní charakter zde zkrátka zapřít nelze. Často tak v bytech můžete najít ocelové konstrukce, masivní trámy nebo sloupy, které zde v minulosti plnily svůj účel, nyní ale v bytě mohou působit nadbytečně. Pokud ale někdo chce loft se vším všudy, s těmito prvky musí počítat. 

Otevřený prostor, se kterým je potřeba si vyhrát

Jednou z typických vlastností těchto bytů je právě otevřenost, se kterou si množství lidí ale neumí příliš poradit. Velká změna to může být obzvláště pro ty, kteří byli zvyklí na život v malém bytě s řádně oddělenými místnostmi. To se vám v loftu stane málokdy. S interiérem a designem je tak třeba si vyhrát, a přizpůsobit celý byt obrazu svému. Vzhledem k tomu, že jde o velmi netypický prostor, rozhodně není od věci zavolat interiérového designéra a vylíčit mu svou představu o využití místa. 

Luxusní loft na prodej 35m2-Praha
Luxusní loft na prodej 35m2-Praha,

Výhody a nevýhody 

Mezi jeho hlavní výhody patří samozřejmě otevřenost, v mnohých případech je to také velké množství denního světla, protože tyto byty se obvykle mohou pyšnit velkými okny. Jediné negativum může být vyšší teplota obzvlášť v horním patře bytu, to lze ale snadno vyřešit klimatizací nebo instalací stínicích rolet. 

Otevřít v galerii (3)
Industriální design loftu
Industriální design loftu Zdroj: Y&T Luxury Property

A kdo loftový byt ocení? 

To, že loft není určen rodinám s dětmi, je mýtus. Některé byty jsou důkladně promyšlené a počítají s tím, že i rodiny si tento styl bydlení mohou užít. V takovém případě jde pouze o správné rozvržení místa a funkčních zón. Největší skupinou, která se po loftových bytech poohlíží, jsou ale samozřejmě mladí lidé, a lidé se zájmem o design a architekturu a svým originálním bydlením se chtějí odlišit. Na ty také cílí většina developerských společností a byty jim co nejvíce přizpůsobuje, aby jim seděly k celkovému životnímu stylu. To, že zájem o tyto nemovitosti roste, potvrzují i odborníci na realitní trh. 

„Loftové bydlení je stále oblíbenější. Tomu se podřizuje i jejich výstavba, která je stále intenzivnější. My máme například v současné době několik bytů v loftovém stylu v oblíbených pražských lokalitách v centru Prahy či na Praze 4, které jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro páry,“ 

říká o současném stavu realitního trhu Denisa Taisová, aquisition manager realitní kanceláře.

Pokud tedy chcete něco neotřelého, co vás nepřestane bavit, může být právě tento typ bydlení tím pravým pro vás. 

Luxusní loft na prodej - Praha 4 - 52m
Luxusní loft na prodej - Praha 4 - 52m,

Zdroje: autorský článek, vlastní dotazování, novinky.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: