Top hledané
Výsledky (0)
Na tuto čtvrť pražané nedají dopustit. Tolik zeleně a klidu, i když se nachází nad frekventovanou Plzeňskou ulicí, má málokterá lokalita. Bydlíte právě zdě?

Košíře jako plíce našeho hlavního města

Mgr. Jana Höger
06. června 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Pohled na Košíře ze Smichova, Skalka

Lokalizace

Katastrálně patří pod Prahu 5 a sousedí se Smíchovem, Motolem, Jinonicemi a Radlicemi. Protíná ji nejstarší elektrická tramvajová trať na území dnešní Prahy.

Malebné místo k životu

Tato čtvrť patřila v dávných dobách benediktinskému klášteru sv. Jiří. Jeptišky ve strmých kopcích pěstovaly luxusní víno a vinice se připojily dokonce i k několika hospodářským usedlostem, které tvoří historii Prahy 5, např. Cibulka nebo Božínka. Tu koupil botanik s přezdívkou "Lovec kaktusů" Alberto Vojtěch Frič a přestavěl ji na novorenesanční usedlost se skleníky. Krátce zde pobýval i Jaroslav Hašek.

Luxusní charakter čtvrti, který vás chytí za srdce

Celá lokalita se rozprostírá v údolí a částečně v kopci hory Vidoule. Čtvrť tvoří převážně činžovní zástavba, ve svahu pak převažují luxusní vilky. A jako jedna z mála lokalit není zatížena masivní výstavbou panelových domů. Doposud se zde čile staví. Nové developerské plány stojí na rozhraní Smíchova a Košířů, neboť tato část Prahy splňuje všechny požadavky na moderní bydlení v blízkosti samotného centra.

Košíře jako top místo k bydlení

Blízkost přírody je znát na každé kroku, infrastruktura je na nejvyšší úrovni, centrum města na dosah ruky. Čtrvrť disponuje luxusní občanskou vybaveností a nabízí se bydlení pro všechny věkové kategorie. Z Košířů se dostanete opravdu kamkoli ve velmi krátkém časovém intervalu.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Historické dominanty

Kousek dávné minulosti připomíná na košířském náměstí kostel sv. Jana Nepomuckého. Nedaleko se nachází i Malostranský hřbitov, kde tiše odpočívá i Karel Jaromír Erben. Za zmínku stojí také bytový dům Vrchlického v centru této lokality, téměř přímo u stanice tramvaje Klamovka.

Luxusní přírodní park Košíře-Motol

Ten byl vyhlášen v roce 1991 jako oblast klidu a v roce 1992 byl přidán do nově vniklé kategorie přírodních parků. Park přispívá ke zkvalitnění životního prostředí ve městě. Nabízí regeneraci tělům stresem zhuntovaným, klid těm, kterým chybí ticho. Pěší stezky lákají k procházkám a krásným výhledům.

Co dodat, navštivte Košíře a pokochejte se stejně jako Hřebejk při natáčení Pelíšků.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: