Top hledané
Výsledky (0)
Nikdo možná neví, že chvíli mezi léty 1902 – 1921 byly Vysočany samostatným městem. Nyní jsou totiž katastrálním územím patřící k městské části Praha 9. Jen malá část připadá k obvodu Praha 3. Měli jste možnost poznat jeho krásy?

Lokalita Vysočany jako kdysi samostatné město

Mgr. Jana Höger
03. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Vysočany

Je to městská část, která má svou pozoruhodnou historii sahající do 13. století, kdy se objevuje první písemná zpráva o Vysočanech. Od té doby odteklo mnoho vody, co lidí se narodilo, co celá lidská společnost zažila. Dneska se na Vysočany můžeme dívat jako na luxusně vyhlížející a plnohodnotně se rozvíjející pražskou čtvrť.

Park Rokytka
Vysočany - z historie
Vysočany

Co do Vysočan patří

Každý zná svoje města, jako svoje boty. Platí to však i o těch, kdo žijí v pulzujícím velkoměstě? Pro připomenutí můžeme ve Vysočanech najít obytnou oblast kolem Sokolovské ulice, poutní cestu mezi Prosekem a Kbely, průmyslovou a administrativní zónu kolem ulic K Žižkovu, Pod Šancemi. Z minulosti zde doléhají ozvěny průmyslového podnikání (několik továren ČKD), ale od 90. let minulého století jde vývoj jiným směrem.

Bydlet ve Vysočanech je výhra

Vysočany protéká říčka Rokytka, o zeleň zde taky není nouze. Střední a mladé generaci jdou vstříc luxusními obytnými komplexy, které se staví v oblasti bývalých továren, a nejen jméno Nové Vysočany (i když „starousedlíkům“ to nejde přes pusu, vždyť už jedny staré Nové Vysočany mají). Hold, vše je v pohybu a mění se.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Srdce Vysočan

Vždy to tak bylo, že náměstí centralizovalo život na vesnici a v moderní době snad i město. U náměstí OSN stojí radnice z počátku minulého století, krásná a luxusní budova. Z historických budova pak stojí za zmínku nádražní budova činná od roku 1872, dnes značně zmodernizovaná. Další luxusně vyhlížející budova je Dlabačova vila od manželů Stuchlíkových ve slohu pražského baroka.

I toto místo v Praze má co nabídnou. Má rozvinutou infrastrukturu, je dopravně dostupná, nabízí luxusní bydlení a klid pro život.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: