Top hledané
Výsledky (0)
Zájemci za luxusní nemovitost zaplatí v přepočtu až 900 milionů korun.

Londýnská vila Freddie Mercuryho je za rekordní částku na prodej. Na adrese bydlel i Robbie Williams

Radek Polák
04. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
V posledním půlroce se jedná o již druhou dražbu zpěvákova majetku

Londýn byl až donedávna nejen jedním z nejvýznamnějších světových finančních center, ale také místem, kde žila celá řada hudebních hvězd. Svůj domov zde měli například Bob Marley, Johnny Rotten ze skupiny Sex Pistols, Ronnie Wood z Rolling Stones nebo i zpěvák Queen Freddie Mercury. A právě jeho luxusní nemovitost je nyní za 30 milionů liber na prodej.

Když se před půlrokem dražily osobní předměty Freddiho Mercuryho, včetně ručně psaných textů, jevištních kostýmů a klavíru, vyšplhala se vybraná částka na 50 milionů liber, tedy více než 1,1 miliardy korun. Část z tohoto výtěžku šla ve prospěch Mercuryho nadace Phoenix Trust a Nadace Eltona Johna pro AIDS.

Za stonásobek původně odhadované ceny, v přepočtu necelých 20 milionů korun, si nový majitel odnesl například stříbrný náramek s hadem, který se objevil ve videoklipu k písni Bohemian Rhapsody. Ikonická koruna s pláštěm, jež měl zpěvák během turné Magic, se pak prodali za téměř 18 milionů korun. Zmiňovaný klavír, na němž Mercury složil některé z největších hitů Queen, pak vyšel na skoro 50 milionů korun.

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Zpěvákův dům vyjde na necelou miliardu korun

Nově se zájemcům nabízí celý dům, kde tato ikona moderní populární hudby trávila volné chvíle. Očekává se, že nový vlastník si bude moci nemovitost pořídit za 30 milionů liber, více než 890 milionů korun.

Vila se nachází v centru Londýna ve čtvrti Garden Lodge. Běžný člověk ji může přehlédnout. Skrývá se totiž za velkou zdí. Je tu mnoho místností, včetně osmi ložnic. Některé z nich byly vybaveny ve stylu Art Deco. Součástí interiéru byl původně rovněž starožitný nábytek, umělecká díla, která zpěvák sbíral, a přepychové látky, jež miloval. Na máslově žlutých stěnách jídelny visely grafiky Matisse a Chagalla a nad snídaňovým stolem v kuchyni byl vystaven Picassův portrét. Za pozornost rozhodně stojí rovněž místní terasa, odkud se nabízí překrásný pohled na zahradu, která je upravena v japonském stylu.

Otevřít v galerii (2)
Centrum města hýří pouličními neóny
Centrum města hýří pouličními neónyZdroj: Pixabay

Za vším hledej ženu

Jak osobní předměty, tak nyní i samotnou vilu se rozhodla vydražit Mary Austinová. Že jste o ní doteď neslyšeli?

S Mercurym se Austinová seznámila už v roce 1969, když pracovala v jednom z londýnských módních butiků. Po nějaké době ji dokonce požádal o ruku. Ke svatbě však nikdy nedošlo. A to i přesto, že pro ni složil baladu Love of My Life, která se poté objevila na albu A Night at the Opera.

K tomu, že je bisexuál, se zpěvák přiznal až v roce 1976. Poté, co se kvůli tomu rozešli, mu prý Austinová navrhla, aby měli společně dítě. To však Mercury odmítl. Nakonec se dětí dočkala. A to byl i moment, díky němuž se stala vlastníkem prodávané vily.

Poprvé spatřila Garden Lodge v roce 1980, když hudebníka doprovázela při prohlídkách domů ve městě. Podle jejích slov se ještě téhož dne rozhodl nemovitost koupit.

„Freddie vyšel ven a řekl: Řekni jim, ať to stáhnou z trhu. Dám jim hned požadovanou cenu,"

jak Austinovou citovala ČTK.

Právě kvůli dětem Mercury nakonec nemovitost Austinové také odkázal s argumentem, že chce, aby vila zůstala naživu. Do domu se nastěhovala se svými dvěma syny po jeho smrti v roce 1991. Nejdříve tu žila společně s malířem Piersem Cameronem a později s podnikatelem Nickem Holfordem. Po pěti letech se s ním však rozvedla.x

Otevřít v galerii (2)
Londýn zůstává v mnoha směrech typicky britský
Londýn zůstává v mnoha směrech typicky britskýZdroj: Pixabay

Dobrá adresa

Lídr skupiny Queen rozhodně nebyl jedinou hvězdou showbyznysu, která v Londýně bydlela. Až donedávna tu měli svoje nemovitosti třeba i zpěváci Robbie Williams a Boy George. V minulosti to byli například Bob Marley, Johnny Rotten ze skupiny Sex Pistols, Ronnie Wood z legendárních Rolling Stones a George Michael.

Stále tu mají domov například australská zpěvačka Kylie Minogue a Geri Halliwell, bývalá členka skupiny Spice Girl. Ani domácí či slovenští interpreti metropolí na Temži rozhodně neopovrhují. Příkladem je česká zpěvačka Lenny nebo Jana Kirschner, která ve městě bydlí s anglickým přítelem a svými dětmi.

Počkejme si ještě nějakou dobu na zprávy, za jakou částku se nakonec podaří bývalou vilu Freddiho Mercuryho vydražit. Jak ale již nyní napovídá počáteční částka, kterou Mary Austinová po dohodě s realitními odborníky za nemovitost požaduje, rozhodně se nebude jednat jen o pár drobných.

 

Zdroje:  ČTK, Blesk.cz, Novinky.cz, Denik.cz, Autorský článek

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze