Top hledané
Výsledky (0)

Slavné obrazy na kabelkách Louis Vuitton: Kolekce Masters vytvořena s Jeffem Koonsem!

Eva Ledecká
13. října 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Masters, motiv Monet

Módní světová značka Louis Vuitton se opět spojila s jedním z nejvýznamnějších umělců dnešní doby Jeffem Koonsem. Je to již podruhé a podruhé tak byla stvořena jedinečná kolekce luxusních kabelek a doplňků oslavující velké mistry umění: Masters. K mání bude od 27. 10.

Milujete slavné malby starých mistrů? Díky spolupráci módního domu Louis Vuitton a umělce Jeffa Koonse můžete odkrýt svůj obdiv k luxusnímu umění prostřednictvím jedinečných kabelek nesoucích motiv významných obrazů. 

Louis Vuitton oslavují velká díla

Na luxusních kabelkách, která budou k dostání od 27. října najdete tyto motivy: Ležící dívka od Françoise Bouchera; Nádherná krajina od Paula Gauguina, Snídaně v trávě od Edouarda Maneta, Lekníny od Claude Moneta, Triumf Pana od Nicolase Poussina (exkluzivně v Maison Louis Vuitton Vendôme) a Starý Řím od J.m.W. Turnera.

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

„Tyto obrazy jsou součástí mé DNA,“ vysvětluje Koons. 

Stejně jako první kolekce je i tato druhá podtržena slavným motivem Louis Vuitton Monogram, který najdete vně kabelky. Každý kus se navíc pyšní typickým motivem Koonsovy tvorby – nafouklým zajíčkem. Uvnitř se ukrývá biografie a portrét starého mistra, jehož dílo je zvěčněno na luxusní kabelce. Tento jedinečný společný projekt je důkazem síly uměleckého gesta, které dokáže decentně a elegantně propojit historická díla s moderním světem.

Louis Vuitton - mecenáš umění

Nejedná se však o ojedinělou spolupráci této věhlasné módní značky. Louis Vuitton často spolupracuje s průkopnickými a významnými umělci současné doby, jako je například Stephen Sprouse, Takashi Murakami, Yayoi Kusama nebo Cindy Sherman.

Louis Vuitton těmito projekty dostává luxusní umění do veřejného prostoru, na módní mola, stává se mecenášem a kurátorem. Od roku 2014 funguje také nadace Fondation Louis Vuitton v Paříži, která slouží jako svébytné muzeum umění. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Fondation Louis Vuitton: Eifellova věž 21. století
Zobrazit článek
Chanel, Dior, Louis Vuitton: za luxusními nákupy do Saint-Tropez
Zobrazit článek