Top hledané
Výsledky (0)
Významný post zastává ani ne 3 měsíce a už stihl představit novou kolekci SS 2019. O kom je řeč? O novém kreativním řediteli Louis Vuitton Virgilu Ablohovi.

Louis Vuitton SS 2019: Nový kreativní ředitel debutoval v Paříži

Martina Šmalclová
04. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Speciální rubrika
Louis Vuitton SS 2019

Ve stopách Kima Jonese?

Virgil Abloh vystřídal Kima Jonese na postu kreativního ředitele po dlouhých sedmi letech. Bylo tak otázkou, s čím americký designér přijde. Bude následovat svého předchůdce alespoň nepatrně, nebo se vydá zcela jiným směrem a vtiskne značce novou osobitou podobu? Poslední kolekce Louis Vuitton FW 2018 se nesla v duchu v přírodních odstínů ozvláštněné zářivou žlutou, oranžovou nebo červenou, co ale ta letošní?

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Také Palais Royal ozdobila duha

Luxusní přehlídku, jež proběhla v historickém Palais Royal, paláci vytvořeném v polovině 17. století kardinálem Richelieu, odstartovala vlna sněhové bílé. 17 modelů předcházelo okamžiku, kdy se na mole v barvách duhy začali objevovat modelové alespoň v zemitých a následně výrazných barvách a vzorech. A v tu chvíli to bylo jasné:

Virgil Abloh rozhodně nechce Kima Jonese následovat!

Paralelu mezi poslední kolekcí FW 2018 a SS 2019 byste hledali jen těžko a jinak tomu není ani ve srovnání s tou loňskou jarní. Jediným prvkem, který kolekce spojuje, jsou květiny. Jenže zatímco Kim Jones loni sáhl po tradičním havajském vzoru, Virgil Abloh modely oblékl do květin lučních a polních.   

Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m
Historická vila na prodej, Praha 5 - 471m, Praha 5

Úlety na pomezí luxusu a ulice

Jako by kolekce SS 2019 vznikla někde mezi luxusem a ulicí. Luxusní obleky a dlouhé kabáty jsou bez debat základem elegantního šatníku. Květované větrovky a bombery, rozšířené nohavice, džínové komplety a batikované topy, kalhoty, šortky, mikiny a neonové vesty jsou oproti tomu úlety, které na mole oceňujeme, ale v reálném životě by od nás dostali stopku.

Luxusní kolekce hodna pařížského fashion weeku

Závěr? Virgil Abloh našel potřebný balanc. Vytvořil několik luxusních kousků, které by měly být součástí šatníků stylového muže a současně popustil uzdu fantazii a předvedl módní kousky hodné mola pařížského fashion weeku!  

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Veliké zklámání! Kam se poděl duch starého kontinentu?

Značka Louis Vuitton coby synonymum pro slovo "elegance": prvotřídní styl, nadčasovost a špičková kvalita v jednom. Ano to byl Louis Vuitton, jak ho po celých těch 164 let existence známe. Dnes je ale vše jinak!

Na post kreativního ředitele pánské módy totiž nastoupil osmatřicetiletý američan Virgil Abloh. Bohužel musím konstatovat, že minimálně pro mě celý ten obrázek o francouzské eleganci a stylu rozbil na tisíc kousků.

Opravdu jsem touto přehlídkou hluboce zklamaná. Batikované tepláky jak z hippe trhu někde na Ibize? Nehzké vesty na zip s obřími kapsami? Bože můj, kde je ten nádech ztracené klasiky, kterou jsme hltali na stříbrném plátně v podobě Seana Conneryho, Roberta Redforda a nebo Jeana-Paula Belmonda? O módní kousky této značky přeci vždy stáli všichni úspěšní muži světa. A teď?! Kdo by o to asi tak stál, vypadat jako přepudrovaná Kim Kardashian West v první řadě v jakési modré větrovce? Nebo jako Travis Scott s copánky a s teniskami podivné bary? Poprosila bych více Evropy... nepotřebuji vidět jak se i z této značky stává druhý řetězec Mc Donald’s!

Už jen to gesto jak na konci defilé přehlídky přiběhl Virgil v naprosto odpudivých teplácích za Kanye Westem. Co to má jako být? Kanye West je snad nějaký polobůh, který spasí všechny afroameričany světa na vysokém postu?! Bohužel musím konstatovat, že se nám touto světovou globalizací značně vytrácí duch starého kontinentu. Teď už i na poli módy, a je to sakra velká škoda.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze