Top hledané
Výsledky (0)
Novou kolekci SS19 předvedl luxusní francouzský módní dům, jako již tradičně, v historickém Louvru. A podívaná to byla znovu velkolepá.

Srdce Louvru ovládl Louis Vuitton s futuristickou kolekcí SS19

Martina Šmalclová
08. října 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Kouzelný svět Louis Vuitton

 „Umění cestování“ je jedna z filosofií legendárního módního domu. Kreativní ředitel značky Nicolas Ghesquière se k ní opětovně vrací a v luxusní kolekci SS19 oslavuje svět budoucnosti a nádherná pobřeží i přírodní úkazy, jež se stávají vzácnými vzpomínkami všech cestovatelů. Představujeme vám futuristickou krajinu Louis Vuitton, která ohromila Paříž!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Ten, kdo udává trendy

Nicolas Ghesquière je zcela oprávněně považován za jednoho z nejzajímavějších návrhářů své generace a patří k těm, kdo svými kolekcemi úspěšně ovlivňuje světové módní trendy. A s čím přichází designér tentokrát?

V duchu panoramat a vesmírných ilustrací

Luxusní kolekce SS19 je plná panoramat, exotických lokalit, vesmírných ilustrací, výrazných barev a motivů vyprávějících dobrodružný příběh. Louis Vuitton vytváří iluzi ideální geografie a představuje nový svět, jenž vás přenese do vesmírného věku a sluncem zalitých míst.

Prodej exkluzivního domu, Praha-východ
Prodej exkluzivního domu, Praha-východ, Okolí Prahy

Futurismus vs. květinová romantika?

Futuristická grafika, kterou modely z luxusní SS19 disponují, kontrastuje s pestrobarevnými květinovými modely. Ty značka představila ve druhé polovině přehlídky, zejména pak v jejím závěru.

Dokonalé krejčovství a propracované detaily

Louis Vuitton znovu předvedl dokonalé krejčovství a luxusní detaily v podobě mohutných ramenních konstrukcí, neotřelých aplikací v oblasti hrudníku a ramen, vyšívaných sítěk, rozšířených a balonových rukávů nebo řasení. Z oblíbených doplňků se na přehlídkovém mole objevila kabelka petite malle inspirovaná designem kufru.                                                                           

Hvězdní hosté

Módní přehlídku Louis Vuitton SS19 si nenechala ujít řada významných osobností, mezi kterými nechyběla Cate Blanchett, Alicia Vikander, Catherine Deneuve, Nina Dobrev, Joe Jonas, Justin Theroux, Lea Seydoux nebo modelka Natalia Vodianova.

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Louis Vuitton zklamal!

Módní dům Louis Vuitton představil kolekci SS19 na půdě nejen francouzských králů, ale také současného centra světového umění. Bohužel ani prostory samotného Louvru nezlepšily celkový dojem kolekce, kterou bych osobně přejmenovala na “H2O, stačí přidat jen vodu”.

Od Nicolase Ghesquièra bych, coby od typicky francouzského návrháře, čekala přece jenom něco víc. Rozhodně se mi nechtějí nosit nevýrazné krémové a k tomu všemu napůl rozpárané šaty s obří mikinou vespod. A nebo čistě bílý kabát, který svým tvarem připomíná skoro vycucaný bonbón TicTac. Ten musel dát při samotném navrhování hodně zabrat! :)

A slovo “futurismus” a jeho význam asi v Louis Vuitton moc dobře nechápou. Neboť kožené vesty v barvě koňaku s monster černými knoflíky jsem tu naposledy viděla u střelnice na Matějské pouti v roce ’97. Takže to spíš vidím na cestování v čase směrem zpět. Za mě tedy jeden z největších propadáků pařížského fashion weeku vůbec.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze