Top hledané
Výsledky (0)
„Ženy milují darebáky. Vím to z vlastní zkušenosti. Jako hodný kluk jsem nikdy neměl úspěch. Ten se dostavil až ve chvíli, kdy jsem začal provádět hlouposti,“ prozradil v minulosti Jude Law, hvězda filmu o Sherlocku Holmesovi.

Ženy milují darebáky: V pohádkách si princezny vždy vyberou slušňáky. Zákon přitažlivosti ale funguje jinak

Kristina Valachyová
26. března 2024
+ Přidat na Seznam.cz
10 minut
Ženy milují drsňáky a padouchy

V pohádkách je to jasné: křehké princezny si vždycky vyberou slušně vychované prince (případně i plebejce), kteří jim svou chrabrostí dokázali, že mají dobré srdce. V životě ale funguje jiný zákon přitažlivosti. 

Není žádným tajemstvím, že dívky jdou po zlých chlapcích a ti hodní a milí skončí na posledním místě. Tenhle magnetismus často připisujeme té nejočividnější věci, kterou mají tito darebáci společnou: darebáctví. Opravdu však ženy přitahuje špatné a odsouzeníhodné chování? Obvykle ne. Jak se ukazuje, všeho, co ženy považují za přitažlivé na špatných chlapech, mohou dosáhnout i ti milí...

Kdo je to „zlý hoch“?

Evoluční biologové by „zlé hochy“ nazvali hypermaskulinními, vysvětluje psycholog Michael R. Cunningham, Ph.D., profesor na University of Louisville.

„Tito muži vylučují testosteron, který vede k drzosti a je spojen s přehnanou sexualitou,“

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

říká.

„Mohou to být také rebelové nebo emocionálně nedostupní muži,"

říká Madeleine A. Fugère, Ph.D., profesorka psychologie na Eastern Connecticut State University a autorka knihy Sociální psychologie přitažlivosti a romantických vztahů.

„V té nejextrémnější a nejnegativnější interpretaci projevují zlí lidé kvality takzvané psychologické temné triády. V zásadě mohou být narcističtí (se zvýšeným nárokováním si a grandiózním pohledem na sebe sama), machiavelističtí (bezcitní a náchylní k vykořisťování druhých) a psychopatičtí (vykazující antisociální a impulzivní chování). A přesto se jich někdy prostě nedokážeme vzdát,“

říká pro LP-Life.cz psycholog Vilém Durek.

Zlí hoši jsou obvykle asertivní

Zlý hoch se nebojí říct svůj názor - což většina dívek považuje za sexy. Zatímco hodní chlapci se snaží vyhovět každému, ty špatné nezajímá, co si myslí ostatní. Jsou hrdí na to, že jsou upřímní a otevření, což zvyšuje jejich přitažlivost. Být autentický je přitažlivější než být přehnaně milý a dívky oceňují, když jsou chlapi bez kompromisů sami sebou, píše portál Wikihow.com.

Ano, padouch má své kouzlo. Chová se jako chlap, což ženy přitahuje. A není se čemu divit. V dnešní době (feminismu, rovnosti pohlaví) skuteční chlapi chybí – místo nich jsou zde muži, kteří nevědí, co se sebou. Stávají se z nich sobečtí maminčini mazánci nebo biootcové, kteří se k ženě chovají jako ke své nejlepší kamarádce. Zloduch si nehraje na beránka. Nebude vám nosit tulipány ani vařit čaj, ale na oplátku máte pocit, že je vedle vás skutečná osobnost.

Jsou nebezpečně vzrušující

Dívky jsou často přitahovány tím, co nemohou mít... včetně zlých hochů. Randění se zlým hochem je adrenalin. Jsou tajemní, dobrodružní a s větší pravděpodobností spadnou do problémů. Není překvapivé, když se dostanou do nepříjemností, ale to je pro některé dívky dělá ještě zajímavějšími – zejména hledají-li někoho, kdo by jim okořenil život.

My jsme si na toto téma povídali s Natalií, která měla přísnou výchovu, ale zamilovala se do zlého hocha.

„Byly chvíle, kdy jsem lhala mámě, abych mohla trávit čas s ním, díky čemuž jsem se cítila trochu špatně, ale zároveň svobodně,“

říká.

Podobně na tom byla i Janna, která se v současnosti živí jako koučka. Říká, že v době, kdy vyrůstala s přísným rodičem, se cítila jako v pasti a prošla si fází randění s drogovými dealery.

„Žít nebezpečně bylo pro křesťansky vychovávanou holku, jako jsem byla já, přitažlivé. Chtěla jsem se zbavit image 'hodné holky' a definovat svou vlastní svobodu,“

Pronájem bytu 1+kk, Praha 6 - Bubeneč - 53m
Pronájem bytu 1+kk, Praha 6 - Bubeneč - 53m, Praha 6

prozrazuje.

Díky nim se dívky cítí chráněny

Zlí hoši se zastávají svých partnerek, ať se děje cokoli. Většina z nich se nebojí zapojit do konfrontace, zvláště pokud se to týká jejich partnera. Ať už jde o nevhodný komentář, pohled nebo dotek, zlý hoch je vždycky připravený ochránit svou partnerku před ublížením (a dát pachateli najevo, že přestřelil).

Mnohé dívky se cítí bezpečněji v blízkosti chlapa, který se nevyhýbá konfliktu, oproti někomu, kdo jen sedí a pasivně sleduje situaci.

Jsou vnímáni jako mužnější

Zlí kluci vyzařují sebedůvěru a dominanci, čímž zvyšují svou atraktivitu. Ať už je to síla, odvaha nebo vůdčí schopnosti, zlí hoši zahrnují většinu (ne-li všechny) typických „mužských“ vlastností. Mnohé dívky přitahují muži, kteří se ujímají vůdčí role.

Mnohé studie také ukazují, že ženy jsou více přitahovány zlými hochy ve středu menstruačního cyklu (když jsou nejplodnější). V důsledku hormonálních změn považují mužné typy za lepší otce – zejména proto, že jsou charismatičtější a dobrodružnější.

Dívky rády nahánějí zlé hochy

Někteří zlí hoši vysílají matoucí signály, takže dívky chtějí víc. Přestože na rande s milým chlapcem není nic špatného, může být nudné a předvídatelné. Zlý hoch věnuje dívce pozornost jednu minutu, poté si ji odebere a toto chování může zintenzivnit její city k němu.

Jsou vzrušující, odlišní a „zakázání“

Dívky mohou vyhledávat zlé hochy, protože jsou veřejností vnímáni jako „sexy“. Některé z těch nejvášnivějších romancí na filmovém plátně pojednávají o vztahu zlého hocha k „hodné holce“ a mnoho dívek touží zažít stejný zakázaný románek.

„Zlí hoši mohou být vítanou změnou oproti běžným typům partnerů,“

říká pro LP-Life.cz psychiatrička Anna Kaniaková.

 

„Zejména pokud se ženy nudí,“

dodává.

„Tito muži se mohou zdát vzrušující a zábavní – ale randění s nimi může mít i obrovské nevýhody, jako jsou zraněné city, hádky nebo dokonce závislosti a záznamy v rejstříku trestů."

Hypnoterapeutka Jennifer Schlueter se například zapletla se zlým hochem z jiné země a kultury.

„Energie mezi námi byla výbušná, což vyústilo do neuvěřitelného sexu a dobrodružství, ale i rvaček,“

říká.

Zlí hoši se mohou jevit jako tabu, což jim ještě více přidává na jejich přitažlivosti.

„Když chceme něco, co nemůžeme nebo bychom neměli mít, naše touha po tom roste exponenciálně,“

dodává Kaniaková.

Zlí hoši mohou dívky inspirovat, aby řekly svůj názor

Zlý hoch povzbuzuje dívku, aby byla sama sebou, takže se cítí pochopena. Mnohé dívky jsou vedeny k tomu, aby byly za každých okolností milé, což někdy může být mimořádně frustrující. Pokud dívka necítí, že ji ostatní vidí a že jí naslouchají, může si k sobě hledat chlapa, díky kterému se cítí uznávaná. Zlý hoch je definicí svobodného ducha a může svou partnerku inspirovat, aby přijala své emoce a odemkla svou divokou stránku.

Zlí hoši mohou zvýšit dívčino sebevědomí

Být se zlým hochem může způsobit, že se dívka bude cítit žádanější. Některé dívky používají zlé hochy k potvrzení své fyzické nebo sexuální přitažlivosti, zvláště pokud mají nízké sebevědomí.

Randění se zlými hochy může zlepšit reputaci dívky

Některé dívky si myslí, že to, že jsou se zlým hochy, je také dělá „špatnými“. Pokud dívka chodí se zlým hochem, její okolí si může myslet, že je nepředvídatelná, sexy a dobrodružná jako on. Žena se může díky tomu cítit přitažlivější a sebevědomější, zvláště pokud se na první pohled nezdá, že by měla tyto vlastnosti.

Dívky si vybírají zlé hochy, pokud hledají úlet

Dívky, které hledají zlé hochy, obvykle upřednostňují krátkodobou přitažlivost. Pokud si dívka chce jen s někým vyjít, může dát přednost zlému hochovi, protože nehledá nic vážného. Ví, do čeho jde a nechce se k nikomu připoutávat.

V některých případech si dívka může vybrat zlého hocha proto, že má strach z intimity. Randění se zlým hochem může způsobit, že se bude cítit „v bezpečí“, protože je méně pravděpodobné, že si s ním vytvoří hluboké emocionální spojení.

Některé dívky chtějí zlé hochy „napravit“

Dívka si může začít se zlým hochem, pokud si myslí, že ho může změnit. Pokud ho dokáže přimět, aby se usadil a byl jí věrný, je přirozené, že si myslí, že mu může pomoci stát se lepším člověkem. Zatímco snaha o „nápravu“ může dát vztahu smysl, mnohé dívky brzy zjistí, že není možné změnit nikoho, kdo o to sám nestojí.

Podle psychiatričky Kaniakové nejsou zlí hoši ochotni usazovat se tak snadno v monogamním vztahu.

„Pokud nějakého dokážete přesvědčit, aby se usadil, můžete to považovat za velký úspěch,“

říká.

Bohužel, jak zdůrazňuje, může to být past.

„Zřídkakdy tito muži dovolí, aby víra někoho jiného v ně vyvolala pozitivní změnu. Pokud by to udělali, znamenalo by to, že se stali submisivními,“

dodává Kaniaková.

Ano, zamilovaných spasitelek jsou na světě tisíce a každá z nich touží být tou jedinou, která nenapravitelného bouřliváka zkrotí a udělá z něj drsňáka s citlivým srdcem. Jenže podle psychologů je to přesně naopak. Většinou jsou tito muži zdatnými manipulátory. Donutí partnerku, aby se vzdala svých koníčků, odřízla se od všech blízkých a byla závislá jen na jejich vůli. A pak si s ní hrají jako kočka s myší – ponižují ji, citově vydírají a někteří z nich se nestydí použít ani fyzickou sílu. O tom ví své například Pamela Anderson, Madonna, Whitney Houston nebo Rihanna, kterou raper Chris Brown mlátil jako žito. Dostat se ze spárů těchto chudáků není snadné a samotné oběti si to také neusnadňují. Bývají na své tyrany tak fixované, že od nich nedokáží odejít. Není se co divit, že jejich vztahy nezřídka končí na policii.

Některé dívky hledají zlé hochy, aby se vyrovnaly s traumaty z minulosti

Dívka se může fixovat na zlého hocha ve snaze překonat své „otcovské problémy“. Pokud v dospívání neměla se svým otcem stabilní vztah, může snaha kompenzovat si nenaplněné potřeby z dětství vyústit ve vyhledávání vztahů s pochybnými muži. Namísto toho, aby si našla slušného chlapa, snaží se o opak v naději, že se z něj stane pečující, otcovská postava, po které vždy toužila.

Ženy s odmítajícími, rezervovanými rodiči nebo jinými blízkými rodinnými příslušníky mohou být přitahovány ke zlým hochům, říká psychoanalytička a psychoterapeutka Nina Savelle-Rocklin. Nespočetně jejích pacientek podlehlo mužům, kteří tomuto archetypu odpovídají.

„Takové lidi nelze přeměnit na milující a přijímající osoby,“

říká.

„Místo toho nevědomě přenášíme toto přání na nové lidi v našich životech v naději, že od nich dostaneme to, co jsme nikdy nedostali od těch předešlých, jako by to mohlo zahojit původní rány. Bohužel to nikdy nefunguje, protože z odmítajícího člověka se najednou nestane přijímající. Stále hrajeme to stejné drama a jen dosazujeme nové postavy do starých rolí,“

dodává.

Závěr: Postupujte opatrně

Odborníci se shodují v tom, že muži, kteří se nechtějí změnit, se ve většině případů také nezmění. Uvádějí, že u mužů, kteří byli nevěrní, je pravděpodobnější, že budou nevěrní i v budoucích vztazích. Testosteron, který je činí odvážnými, dobrodružnými a rebelskými, způsobuje, že budou méně ochotni dodržovat pravidla randění, vztahů a manželství.

Ze svého vztahu se zlým hochem se o tom přesvědčila například Jennifer Schlueter:

„Doufala jsem, že ho moje láska ‚napraví', ale naučil mě, že nemůžu změnit nikoho, kdo se nechce změnit sám kvůli sobě. Přeměna zlého hocha je obecně nemožná situace,“

tvrdí Jennifer.

„Pokud by se ženě podařilo změnit ho, už by to nebyl ten zlý hoch, kterého všichni považují za tak neodolatelného,“

říká psycholog Vilém Durek.

„Není to ani tak o charakteru, je to o přitažlivosti k něčemu, o čem víte, že byste to neměli dělat. A postavy, které stále páchají hrozné věci, se v našich myslích jeví jako odvážné a silné, protože nehrají podle nalinkovaných pravidel. Mají svá vlastní pravidla a nezajímá je názor ostatních. Odvaha a svéhlavost jsou věci, které obvykle všichni chceme a které hledáme při výběru přítele/partnera,“

 

dodává Durek.

A kteří hollywoodští krasavci patří mezi problémové hochy?

Například Sean Penn, který už na první pohled vypadá, že je pěkné kvítko. Bývalý manžel popové zpěvačky Madonny nikdy nešel pro ránu daleko a svou ženu mlátil a psychicky deptal. Policie to označila za přestupek, trestu však neušel. Když jednou ve svém hotelovém pokoji našel bulvárního novináře a zavěsil ho hlavou dolů z devátého patra, strážcům zákona došla trpělivost a rozzlobeného herce zatkli.

Dalším je herec Jude Law. Ten, jak jsme zmínili výše, prohlásil:

„Ženy milují drsňáky a padouchy,“

Pokud by o něm někdo psal knihu, jeho milostný život by vydal na tlustý román. S exmanželkou Sadie Frost má tři děti. Rodinu opustil kvůli milence Sienně Miller, a tu zase podvedl s chůvou, která vše vytroubila do světa. To mu ale nestačilo. Modelka Samantha Burk mu stihla porodit dceru Sophii, což mu ale nezabránilo pokračovat v milostných eskapádách. Jednoduše zlý hoch...

Nikdy to nebyl krasavec, ale ženy z něj přesto byly paf. A Jack Nicholson toho dokázal náležitě využít. Na svém kontě má stovky milenek. Ženatý byl jen jednou a má celkem šest dětí. Jeho pověst svůdce a nevěrníka ho však nakonec přece jen dohnala. Ženy mu už nevěří a i když možná touží po lásce, sám si uvědomuje, že ji sotva najde.

Je dobré vědět, že padouši mají ještě jednu přednost – umí vyvolat zdání, že s nimi jde o osudovou lásku. Jejich charisma, výmluvnost a manipulátorské nadání ve vás zasejí pocit, že pokud se s ním rozejdete, uděláte velkou chybu.

Zlí hoši jsou sobečtí a nespolehliví, ale zdá se, že mnohé ženy je stejně milují.

A co vy? Máte slabost pro zlé hochy? Znáte nějaké další důvody, proč je má rádo tolik žen? Podělte se o své názory.

 

ZDROJ: Wikihow.com, Amerikanki.com, Goodhousekeeping.com, individuální rozhovory, autorské dílo

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: