Top hledané
Výsledky (0)
Bešeňová zabaví děti, zrelaxuje rodiče

Za luxusem ke slovenským sousedům!

Karolína Lišková
03. července 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Někteří si pod pojmem luxusní dovolená představí průzračné moře někde hodně daleko. Jenže pro dokonalý odpočinek nemusíte jezdit až tak daleko. Stačí přes plot k sousedům na Slovensku. Nejenže tady vaše mysl, duše i tělo dostane zasloužený dovolenkový relax, ale dokonce se zabaví i vaše děti...

Mezi Ružomberkem a Liptovským Mikulášem se nachází malá obec s názvem Bešeňová, která je známá především svými termálními prameny a lázněmi. První písemná zmínka pochází už z roku 1503. Nacházejí se zde prameny i o teplotě 60 stupňů se zvýšeným obsahem vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a železa. Nemusíte se ale bát, že byste zde narazili na seniorský park, ale můžete se těšit na Vodní park, který těchto darů využívá pro své hosty.

Luxus na vodě

Krásný areál s hotelovými pokoji a roztomilými bungalovy je obestřen dohromady patnácti bazény. Celoročně jsou otevřeny čtyři venkovní s geotermální vodou, kde je teplota od 27 do 39 stupňů. Nechybí ani plavecký bazén s dráhami nebo umělým vlnobitím. Ve vnitřních prostorách pak najdete sauny s rituály a aromaterapiemi. Vířivky ve venkovních i vnitřních prostorách, masáže, muzikoterapie... a samozřejmě nikdy není daleko bar.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Celý park funguje na principu využívání horkých termálních pramenů, které se nacházení v hloubce dvou tisíc metrů.

Zábava na vodě

Pro ty menší, ještě životem neunavené ratolesti, je na ploše o rozloze 1000 metrů čtverečních atrakcí víc než dost, aby večer byly unavené jako po bitvě. Tobogánová 30 metrová věž, šest tobogánů s celkovou délkou 1 kilometr nebo možnost potápění či zapůjčení surfů.

Jídlo

Pokud si myslíte, že zde celý pobyt musíte jíst jenom halušky a brynzu, jste na omylu. Tady se posunuli o krok dál a nabízejí skutečné delikatesy ze všech koutů světa. Takže nejenže zrelaxujete celé tělo, osvěžíte mysl, načerpáte energii, zbavíte se na chvíli svých dětí, ale ještě potěšíte svoje žaludky a mlsné jazýčky.

Výlety

Pokud byste byli přece jenom už moc odpočatí z wellnessového ráje, je možnost sbalit si tašku a vyrazit do okolí na výlet. Redakce doporučuje výšlap na Chopok, třetí nejvyšší horu Nízkých Tater. Lanovky vás vyvezou téměř k samému vrcholu, takže fyzicky to tak náročné není, a stejně jako v zimě, i v letních obdobích se vám naskytne dechberoucí výhled na Vysoké Tatry. A který Čech by Slovákům nezáviděl Tatry?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Bešeňová

Bešeňová -
EUROCOM Investment, s.r.o. BEŠEŇOVÁ 034 83 Bešeňová 136 SLOVAKIA
+421 917 998 844