Top hledané
Výsledky (0)
Podlehněte volání dálek a touze po dobrodružství. Na kolik vyjde pronájem nejexkluzivnějších jachet?

Luxus na vlnách: Hvězdy a boháči, kteří dávají přednost moři před pevninou

Mgr. Jana Höger
10. listopadu 2021
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Ben Affleck a Jennifer Lopez

Zasněte se společně s námi. Nebylo by špatné vlastnit nebo aspoň si zapůjčit přepychovou jachtu a prozkoumat svět křížem krážem. Brázdit průzračnými vodami, ale zároveň si užít koktejl složený z adrenalinu, designových vymožeností a nekonečného relaxu. Zjistili jsme pro vás, za kolik se jedny z nekrásnějších jachet dají pořídit, i to, jaké celebrity podlehly této vášni! Vzhůru na palubu, vyplouváme!

K luxusu jednoznačně patří prvotřídní jachty. Tyto stojí za vaši pozornost!

Někdo dává přednost horám s dechberoucím výhledem ze závratných výšek, někdo se „drží při zemi“ a zamiloval si moře. Ať už je to tak či onak, každý si zaslouží řádný odpočinek. O tom ví své mnohé známé osobnosti, které rády opouštějí všudypřítomný hluk či nadměrný zájem médií. Jedna z možností, jak utéct, je pronajmout si luxusní loď.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

V září tohoto roku byla spatřena hudební ikona Beyonce společně se svou rodinou na palubě nejdražší jachty k pronájmu Flying Fox od německé společnosti Lürsenn. Plavidlo se chlubí 11 kajutami nabitými přepychem až k prasknutí, 12 metrovým bazénem, lázněmi navrženými přes dvě patra. Týdenní sazba začíná na neuvěřitelných 77 130 000 korunách.

Otevřít v galerii (11)
Zpěvačka Beyonce
Zpěvačka BeyonceZdroj: profimedia
Otevřít v galerii (11)
Jachta Flying Fox, kterou si pronajala Beyonce
Jachta Flying Fox, kterou si pronajala BeyonceZdroj: S laskavým svolením: Lursenn

Paris Hilton dala přednost katamaránu. Letošní dovolenou strávila se svým budoucím manželem Carterem Reumem na nové lodi společnosti Sunreef Octtone 80. Nadšení budete z interiéru v tlumených odstínech vkusně doplněných o zářivé doplňky i z výhledu skrze panoramatická okna. Na lodi nechybí ani vodní hračky, jako jsou vodní skútr, wakeboard i podvodní skútr. Pronajmutí této vodní krásky se pohybuje okolo 1 773 990 korun za týden.

Otevřít v galerii (11)
Paris Hilton
Paris HiltonZdroj: profimedia
Otevřít v galerii (11)
Jachta Sunreef Octtone 80, svezla Paris Hilton
Jachta Sunreef Octtone 80, svezla Paris HiltonZdroj: S laskavým svolením: Sunreef yachts

Letošní 52. narozeniny oslavila hvězda hudebního světa Jennifer Lopez opravdu velkolepě. Na palubu lodi Valerie společnosti Lürsenn neváhal vstoupit její přítel Ben Affleck. Hosté měli možnost přiletět helikoptérou, dále si užívat plnými doušky bazén, wellness nebo koktejlový bar. Tato loď se dá zakoupit za 2 828 100 000 korun. 

Otevřít v galerii (11)
Jachta Valerie v celé své kráse
Jachta Valerie v celé své kráseZdroj: profimedia
Otevřít v galerii (11)
Ložnice na jachtě Valerie, Ben Affleck a Jennifer Lopez
Ložnice na jachtě Valerie, Ben Affleck a Jennifer LopezZdroj: profimedia
Otevřít v galerii (11)
Ben Affleck a Jennofer Lopez
Ben Affleck a Jennofer LopezZdroj: profimedia

Americkou basketbalovou hvězdu Michaela Jordana měla na palubě jachta zvaná O´Pari, Golden Yacht. Jachta může ubytovat 12 lidí ve svých 14 prvotřídních kajutách. Hosté si mohou užívat finskou saunu, lázně hammam, terasu s venkovním plátnem pro filmové večery i DJ stánek. Třešničkou na dortu už je jen přistávající plocha pro vrtulníky. Týdenní pronájem startuje na částce 25 710 000 korun.

Otevřít v galerii (11)
Michael Jordan
Michael JordanZdroj: profimedia

Komu se lodě dostaly pod kůži z řad českých osobností?

Tomuto pocitu zkrátka málokdo odolá. Vzduch, který vám cuchá vlasy, perete se s vlnami dokazujíce si svoji mocnou silu a vítězství, do značné míry hrdinství... Jste opravdový mořský vlk. To je jen střípek toho, proč lidé milují jachting.

„Kdyby krása měla zvuk, byl by to zvuk oceánu,“

 řekla Veronica Rossi. A jak jsou na tom české osobnosti? Dozvíte se, kdo neodmítl volání širých vod, a byl navždy ztracen.

„Loď je můj vlastní ostrůvek v moři“,

říká herec a jachtař Václav Vydra. Těmito krásnými slovy vyjádřil, jaký zaujímá postoj k moři a lodím. Herec má řadu zkušeností, plachtí okolo 30 let. Dělal si kapitánský kurz spolu se svou ženou Janou Bouškovou. Nejčastěji navštěvují Chorvatsko, Řecko a Španělsko.

Otevřít v galerii (11)
Václav Vydra a Jana Boušková
Václav Vydra a Jana BouškováZdroj: profimedia

Brněnský podnikatel, český milionář, který začínal s málem a dnes vlastní hotely, benzinové pumpy, nákladní automobily i parkoviště, Josef Jereš, se může také pochlubit luxusní jachtou LizMary, na níž nedá dopustit.

Vzrůstající trend v ČR: Zájem o pronajmutí jachet stále roste

Prožít nevšední zážitky spojené s mořem láká stále více lidí. I když s nástupem Covidu u mnohých touha cestovat opadla. Nicméně letošní rok je ve znamení výzvy a obnovení cestovního ruchu. To nám potvrdil i Matěj Novák z Yacht Clubu Praha.

„Pokud se bavíme o roce 2021, tak zde již nárůst poptávky byl, a to cca 10%, a to především v druhé půli sezóny.“

To také potvrzují slova Igora Piňose, který dodává:

„Po odeznění opatření pozorujeme trvalý a mimořádný skokový vzrůst objednávek.

Známý jachtař, mořeplavec oddaný moři tělem i duší, nám také potvrdil a sdělil, že se jachtingu stále daří a zájem je velký:

„V čase lockdownů jsme měli loď plnou, protože lidi toužili na chvíli uniknout ze skličující atmosféry doma a nadýchat se svěžího mořského vzduchu. V období mezi lockdowny se odvážilo cestovat větší množství lidí, a tak i v tomto čase jsme měli plno.“

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Která místa si český národ zamiloval? 

Bohužel naše krásná země nedisponuje mořem, a právě proto si chceme plnit své sny. Obecně platí, že nejčastější volenou destinací je Chorvatsko, Řecko a Itálie.

"Pozadu ale nezůstávají ani exotické dálky, jako jsou Thajsko, Seychely či Karibik. Mnozí tyto destinace volí právě v zimních měsících“,

vysvětluje Igor Piňos za svou společnost Piňos Yacht. S jejich jachtařskou společností se můžete ocitnout na námořních jachtách - plachetních, které si vedou klienti sami, nebo s najatým kapitánem. Cena je od 1 tisíce do 8 až 10 tisíc EUR za týden dle ročního období, velikosti a stáří lodě, a dále se cenový horizont odvíjí i od destinace. Své klienty sami připravují v kurzech k získání kapitánského průkazu.

Otevřít v galerii (11)
Piňos Yacht
Piňos YachtZdroj: S laskovým svoleném: Piňos yacht

„Pro nás však zůstává srdeční záležitostí Chorvatsko a považujeme jej za jednu z nejkrásnějších jachtařských destinací na světě. Nicméně v zimním období vysíláme naše jachtaře do exotických destinací, jako jsou Seychely, Karibik, Thajsko anebo Kanárské ostrovy,“

dokládá na adresu Yacht Clubu Matěj Novák. Jsou jednou z mála českých společností, která se nezaměřuje pouze na zprostředkování lodí jiných charterových společností, ale pronajímá přímo svou vlastní flotilu lodí, kotvící v chorvatském Šibeniku. Jejich flotila má v současnosti osm lodí nejrůznějších délek a výbav. Nejluxusnější loď ve flotile je bezesporu plachetnice z francouzské loděnice Benetau, konkrétně typ Oceanis 51.1., kterou budete obdivovat s otevřenými ústy. Tato loď měří 16 metrů na délku a je schopna ubytovat až dvanáct hostů v šesti prostorných kajutách.

Otevřít v galerii (11)
Yacht club
Yacht clubZdroj: S laskavým svolením: yachtclub

Dáváte přednost klidnějšímu typu dovolené nebo jdete vstříc vzrušujícím zážitkům? Možná s sebou rok 2022 přinese nový vítr a potřebnou změnu.

„Nejsme pozváni k projížďce po rybníku s náhradními pádly, opravdu ne a jsem si tím jist. Jsme pozváni se štíhlou plachetnicí daleko na oceán.“ Marek Vácha

Zdroje: boatinternational.com, charterworld.com, yachting.com, yachtclub.cz, pinos-yacht.cz, sunreef-yachts, lurssen.com, jirizindulka.com, ceskenoviny.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze