Top hledané
Výsledky (0)
Chamonix je Mekkou extrémních zimních sportů. Je vyhledávaným místem sjezdařů a snowboardistů z celého světa, kteří touží zakusit volnost a silnou dávku adrenalinu mimo klasické sjezdovky.

Luxusní adrenalin: Zimní freestyle v Chamonix

Eva Ledecká
15. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Freeriding

Představuje svobodné lyžování a sjíždění kopců na snowboardu ve volném terénu. Jedná se o poměrně mladý sport, který byl postupně vyvinut s příchodem snowboardingu. Sjezdaři obvykle používají speciální lyže, které jsou o něco širší, aby se v hlubokém sněhu nebořily. Snowboardisté preferují delší prkna se širší špičkou než patou.

Freeriding se řadí mezi extrémní sporty, neboť představuje vysoké riziko a nebezpečí. Také právě proto se jedná o luxusní podívanou, při které často tuhne krev v žilách.

Swatch Freeride World Tour

Od roku 2008 se zde pravidelně koná mistrovství freestylového lyžování a snowboardingu, Swatch Freeride World Tour. Ani letošní rok nebude výjimkou, právě naopak. Jedná se již o 10 ročník luxusního světového šampionátu.

Od 27. ledna do 2. února se zde se svým uměním představí 50 freeridistů. Údolí Chamonix přivítá 22 lyžařů, 11 lyžařek, 9 snowboardistů a 8 snowboardistek.

Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice
Luxusní dům na pronájem 470m2-Průhonice, Okolí Prahy

Z Chamonix budou závodníci pokračovat do Vallnord-Arcalís, pyrenejské destinace. Třetí zastávkou bude rakouský Fierbrunn a elita, která se probojuje dál, bude mít možnost zakusit luxusní hory na Aljašce v Haines. Velké finále se bude konat zpět v Evropě, ve švýcarském Verbieru, kde budou oceněni vítězové všech 4 kategorií.

Během závodu v Chamonix se luxusní městečko v údolí promění v centrum zábavy, kde si návštěvníci budou moci užívat stánky, koncerty a jiná luxusní povyražení.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze

Freeride World Tour