Top hledané
Výsledky (0)
Noc za „pouhých“ 154 tisíc korun

Bydlete s královskou rodinou v paláci! Víme, na kolik vás to vyjde!

Karolína Lišková
20. února 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Tolik prostoru a jen pro mě...

V dnešní době, kdy světu vládnou peníze, si lze nocleh zajistit už téměř kdekoliv. Na lodi, v letadle, na stromě, v poušti... cokoliv vás napadne. Ale bydlet v luxusním paláci přímo u královské rodiny, a to ještě přes celosvětově používanou aplikaci Airbnb? Bohužel nehovoříme o britském královně Alžbětě II., ta sice povolila Harrymu opustit královskou rodinu, ale takhle daleko ještě ve svobodomyšlenkářství nedošla. Hovoříme o královském paláci v indickém městě Džajpur.

Stačí jeden klik, obnos na vaší kreditce se krapet zúží, ale vy už můžete balit pyžamo. Cena se samozřejmě každý měsíc o pár tisíc mění, záleží na sezoně.

Tři sta let starý City Palace královské rodiny je vám ale hned k dispozici. Peníze vytěžené z rezervací jdou podle Airbnb na nadaci, která podporuje znevýhodněné komunity ve státě Rádžasthán na severu Indie.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Vyvolení hosté

Rezidenci, v níž dosud sídlí královská rodina, nechal v roce 1727 zbudovat mahárádža Džaj Sinh II., zakladatel města Džajpur. V paláci přebývali zvučná jména jako například princezna Diana, Oprah Winfreyová, Bill Clinton či Jackie Kennedyová.

Část paláce dosud přístupná pouze královské rodině a jejím hostům se otevřela i smrtelníkům na konci minulého roku.

Luxusní apartmá Gudlidža sestává z obývacího pokoje, kuchyně, ložnice a koupelny. Hosté mají dále k dispozici vlastní plavecký bazén a osobního sluhu.

Ušetříte za prohlídku

Role hostitele se ujal jednadvacetiletý mahárádža Padmanábh Sinh. Přestože je Indie nyní demokratickou republikou, tradice jsou tradice. Královská rodina zde má stále své výsostné místo.

„Jsem nadšený, že jsme s rodinou uzavřeli partnerství s Airbnb, abychom tak nádheru Rádžasthánu vnesli do života cestovatelů z celého světa,“

uvedl v prohlášení nezvyklý hostitel.

„Díky svým cestám s Airbnb jsem se v nových městech a kulturách cítil velmi vítán a jsem rád, že se s ostatními podělíme o typickou indickou pohostinnost,“

dodal.

Z letiště hosta do paláce přepraví vůz se šoférem. Na místě se ho pak ujme soukromý sluha. Návštěvníci se dočkají prohlídky rozsáhlého palácového komplexu. Budou-li si během pobytu vůbec přát jeho stěny opustit, doprovod se o ně postará i při nákupech, provede je městem a muzei.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze