Top hledané
Výsledky (0)

Luxusní chuť Itálie v Praze: Kuchařské umění Riccarda Lucque​ a jeho týmu

Eva Ledecká
08. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Riccardo Lucque

Pokud si chcete v Praze pochutnat na luxusních italských delikatesách v příjemném moderním prostředí, neměly by vaší pozornosti uniknout jedinečné podniky šéfkuchaře Riccarda Lucqueho.

Vždy naprosto čerstvé italská jídla v té nejvyšší kvalitě nabízí luxusní restaurace Aromi a La Finestra. Na prvotřídních italských potravinách si můžete pochutnat v obchodech a bistrech La Bottega. Vstupte do světa luxusních gastronomických zážitků La Collezione.

Italský šéfkuchař v Praze

Od svých 16 let se Riccardo Lucque věnuje gastronomii. Svou kariéru započal v rodné Itálii a později v Londýně se stal šéfkuchařem pěti prestižních restaurací, z nichž nejznámější je populární restaurace Zafferano. V roce 2002 ho však osud zavál do Prahy, kde nastoupil jako šéfkuchař restaurace Square na Malostranském náměstí.

První luxusní italské restaurace

Netrvalo dlouho a podnikavý šéfkuchař otevřel svou první vlastní luxusní restauraci. Aromi na pražských Vinohradech existuje od roku 2005 a svým návštěvníkům nabízí lahodné sezónní pokrmy, čerstvé ryby i mořské plody.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Nedlouho po otevření Aromi byla Praha obohacena o další restauraci. Stala se jí La Finestra in Cucina nedaleko Staroměstského náměstí, kterou Riccardo Lucque otevřel společně s Ondřejem Rákosníkem jako novým spolumajitelem. Restaurace se zaměřuje především na prvotřídně upravené maso z italských, španělských a amerických bio farem.

Italské delikatesy v bistru

Týmová spolupráce těchto dvou bývalých kolegů se osvědčila. Postupně docházelo k otevírání luxusních bister, kterých je po Praze v současné době pět. Milovníci italských chutí si zde mohou kvalitní potraviny koupit nebo si na nich pochutnat v příjemných prostorách prodejny. Otevření bistra La Bottega Linka v roce 2016 představuje prozatím poslední počin Riccarda Lucqueho a Ondřeje Rákosníka.

Další projekty Riccarda Lucqueho

Chcete-li se naučit vařit vynikající nejen italská jídla, můžete navštívit školu vaření, kde vás sám šéfkuchař uvede do tajů gastronomického umění. Plno receptů a rad na to, jak si v domácím prostředí připravit luxusní italské jídlo, najdete také v jeho knize Italská kuchyně.

Ke kvalitním pokrmům neodmyslitelně patří vynikající vína. Via del Vino je společnost, jenž založil Riccardo Lucque společně s Ondřejem Rákosníkem a Flemingem Teilgaardem Laugesenem, kteří pro vás vybírají zajímavé chutě výborných italských vín.

Pro potěšení své nebo vašich blízkých si můžete objednat Dobroty v koši - jedinečné italské produkty, které se na váš stůl dostanou v podobě luxusního balení.

Soutěž o italskou večeři pro dva

Luxury Prague Life má pro vás připravenu soutěž, díky které si výherci budou moci pochutnat na lahodné večeři, kterou pro vás připraví výjimečný kuchař Radek Hasman v La Bottega Tusarova, která se nachází v pražských Holešovicích. Zaručena jsou vynikající jídla z kvalitních sezónních potravin, podávaná v příjemném a moderním prostředí.

Nenechte si tuto příležitost ujít! Informace k soutěži najdete ZDE.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
La Bottega Tusarova
Zobrazit rstauraci
La Bottega Tusarova
Tusarova 39 Praha 7 Česká republika
+420 220 610 065