Top hledané
Výsledky (0)
Ve Francii je spousta míst, která stojí za návštěvu. Jedním z nich je také přístav Antibes (Port Vauban), jehož kouzelné prostředí může zpříjemnit vaši luxusní dovolenou.

Luxusní dovolená: Podzim na jihu Francie - Antibes

Elena Jakubovic
02. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Port Vauban Antibes

Hned zpočátku vás určitě může zaujmout socha NOMADE (hlava poskládaná z bílých písmen) od moderního španělského sochaře Jaume Plensa. Pokud cestujete lidé nebo si pronajímáte luxusní vilu, určitě si nezapomeňte vyrazit na skutečný provensálský trh, který najdete ve staré části města Antibes poblíž přístavu – „Le Marché Provancal“ (út – ne od 8:00 do 12:00). 

Najdete tu květiny, které budou zdobit váš dům nebo loď, čerstvé ovoce a zeleninu (francouzské jahody mají úplně jinou chuť než české), domácí klobásky a sýry z celé Francie, olivy a různé druhy olivových pomazánek a hlavně čerstvé ryby a mořeské plody, které můžete nakoupit s sebou. Dokonce třeba ústřice pro Vás otevřou a zabalí spolu s ledem a citrony dárkově. Naobědvat se můžete také přímo v restauraci, která patří přímo obchodu.

Luxusní francouzské speciality

Pokud jste milovníci mušlí, doporučujeme restauraci La Championner přímo na trhu. Nejlepší ústřice ale mají v restauraci l’Oursin vzdálené asi 5 minut chůze od trhu. Na první pohled sice nevypadá restaurace přepychově, ale jídlo tu mají luxusní!

Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 162m
Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 162m, Praha 5

Muzea a další památky

Určitě se také podívejte do muzea Pabla Picassa, který zdobí břeh přístavu Antibes a je vzdálen jen pár kroků od „Le Merche“. Na věži zámku Grimaldi ze 14. století vane na uvítání všem kolem plujícím lodím francouzská vlajka. Samotná terasa zámku vám otevře luxusní výhled na moře, stejný výhled, kterým se těšil Pablo Picasso, když tu pobýval v roce 1945.

V Antibes ale nezůstávejte dlouho, jih Francie má mnohem lákavější destinace.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Musée Picasso
Place Mariejol 06600 Antibes, Franci
+33 4 92 90 54 20