Top hledané
Výsledky (0)
Opojná vůně miliónů květin, vzrostlé stromy, jezírka, živá umělecká díla. Na rozloze 32 hektarů budete moci až do 21. května obdivovat to nejlepší, co vám holandský květinový sektor může nabídnout.

Luxusní podívaná: Miliony květin v zahradě Keukenhof (do 21. 5.)

Eva Ledecká
23. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Keukenhof gardens

Vítejte v zahradě snů. Holandský Keukenhof představuje největší květinový park na světě, který byl právě otevřen. Jeho brány se opět zavřou až 21. května. 

Luxusní zahrada plná barev a vůní

V rozlehlém luxusním parku můžete obdivovat až 7 milionů květin, z nichž 4 miliony představují tulipány, kterých zde letošní rok bude k vidění na 800 různých druhů. Na výsadbě se podílelo 27 profesionálních zahradníků, kteří pro návštěvníky připravili opravdu luxusní podívanou.

Po parku vedou stezky o celkové délce 15 kilometrů, které si můžete pohodlně projet na kole. 500 pěstitelů zde představí obrovské množství řezaných květin a pokojových rostlin. Kromě luxusních květin a nadpozemské vůně zde na vás čekají umělecké květinové instalace, květinové show a spousta zajímavých atrakcí. Při návštěvě si rozhodně nesmíte nechat ujít výstavu Tulpomania v pavilonu Juliana.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Zrození luxusní zahrady

Keukenhof byla původně bylinková zahrádka, která se nacházela v loveckém revíru hraběnky Jacoby Bavorské. V roce 1840 zahradničtí architekti, otec a syn Zocherové, dali parku luxusní podobu v anglickém stylu, který nyní můžeme obdvovat.

Poprvé byly dveře do parku pro veřejnost otevřeny v roce 1950 a tehdejší expozice zaznamenala okamžitý úspěch. Během prvního roku park navštívilo 236 000 osob. Od té doby se každoroční otevření parku Keukenhof stalo světově známou, vyhlášenou a vyhledávanou událostí v Evropě.

Téma letošního ročníku: Holandský design

Tématem letošního ročníku je holandský design, který se vyznačuje holandskou střízlivostí v kombinaci s inovativním řešením. Známí umělci a designéři jako byl Modriaan a Rietveld položili základ holandskému designu. I dnes jsou holandští návrháři oceňováni po celém světě za své návrhy v oblasti luxusní módy, designu, architektury i nábytku. Proto se také stali inspirací pro téma letošní sezóny v parku Keukenhof.

Jedinečné květinové mozaiky nebo květinová show v pavilonu Oranje Nassau, která se bude každý týden obměňovat, jsou zcela ve stylu holandského designu. Jednou z velkých atrakcí pro mezinárodní návštěvníky bude Mondriaanova zahrada se svými čtvercovými barevnými kompozicemi.  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Keukenhof
Bezoekadres Stationsweg 166A 2161 AM Lisse Netherlands