Top hledané
Výsledky (0)
Navštivte s námi luxusní část Prahy, která si zachovala svůj venkovský charakter i nóbl styl první republiky. Břevnov je místo, kde je radost žít.

Luxusní podoby bydlení na Břevnově

Eva Ledecká
01. března 2017
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Břevnov je jedna z nejstarších částí Prahy, která je součástí Prahy 6 a částečně i Prahy 5. První zmínky pochází z roku 993, kdy zde stála malá ves s několika usedlostmi a malou zvoničkou na návsi. V roce 1921 se Břevnov stal součástí Prahy.

Zeleň Břevnova
Pohled na hotel Pyramida
Krásné bydlení na Břevnově

Bydlení v luxusních domech a vilách

Luxusní bydlení na Břevnově představují byty v zachovalých či opravených secesních domech, u kterých je patrný venkovský charakter. Nejvíce jsou zastoupeny činžovní domy ve stylu geometrické secese.

V západní části Břevnova, u parku Ladronka, se rozprostírá vilová čtvrť z období první republiky. Tato oblast nabízí úžasné prostředí a krásné výhledy na Prahu z parku, který je ronovovaný a svým návštěvníkům nabízí množství aktivit. Vily v této části Břevnova jsou vystavěny řadově nebo se jedná o dvojdomy či trojdomy. Samostatně stojící domy zde nenajdete a pokud ano, jsou to vily, které zde byly postaveny v pozdější době.

Usedlosti podél řeky Brusnice

Radimova ulice, která je lemována usedlostmi Kajetánka, Malá Kajetánka, Schleiferka a Petynka s krásnými zahradami, představuje tu nejmalebnější část Břevnova. Projděte se podél řeky Brusnice a nasávejte luxusní atmosféru starých časů.

Vila Šárecké údolí 385m
Vila Šárecké údolí 385m, Praha 6

Břevnovské stavby, které stojí za zmínku

Nejstarší budovou Břevnova je Břevnovský klášter, který značně utrpěl v 50. letech 20. století. V té době došlo k výstavbě dnešní Patočkovy ulice, která představuje jednu z hlavních příjezdových cest do Prahy. Kvůli výstavbě musely být zbourány vnější obvodové zdi kláštera a také některé stavby v jeho areálu, jako byla vstupní brána, pivovar nebo ovčín. Vedle kláštera stojí Břevnovský hřbitov, kde své místo po smrti našel například Karel Kryl nebo Jan Patočka.

Za zmínku stojí také Ústav makromolekulární chemie Akademie věd ČR, jehož budova byla postavena v letech 1960-1964 podle návrhu Karla Pragera. Ředitelem zde býval Otto Wichterle, kterému byl před budovou postaven pomník.

Na území Břevnova můžete obdivovat 5 kaplí, které byly součástí poutní cesty z pražské Lorety do kláštera v Hájku procházející Břevnovem. Pochází z let 1720 – 1726.

Hotel Pyramida vzbuzující emoce

Zajímavý a pro mnohé kontroverzní stavbou je známý hotel Orea Pyramida, původně Dům rekreace ROH, postavený v letech 1980-1985. Do dnešních dnů ho mnozí považují za architektonicky jedinečnou stavbu a jiní za jeden z nejošklivějších domů v Praze. Architektonické zadání znělo: Hotel nesmí zástavbu převyšovat, zároveň se z ní však musí vymykat. Manželé Cajthamlovi, kteří soutěž vyhráli, se se zadáním vypořádali opravdu znamenitě. V současné době nabízí hotel luxusní ubytování a nádherné výhledy na břevnovské panorama.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506