Top hledané
Výsledky (0)
Krásná luxusní dřevostavba, která splývá s přírodou i terénem

Luxusní proměna: Místo obyčejné české chaty moderní dřevěná stavba

Redakční tým
19. června 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Dům v Čizicích

Stavba domu vždy odráží ducha majitele. V tomto případě se jedná o člověka, který inklinuje k přírodě, respektuje terén a nesnaží se narušovat místní architektonický kolorit šokující futuristickou stavbou. Vychází z lokality, ale své představy přesto nedrží při zemi. 

Architektonickému studiu Zábran-Nová architekti se podařilo sladit moderní pojetí bydlení s okolní krajinou. Zadání znělo jasně:

„Na hranici lesa nad vsí jsme chtěli raději posed než vesnický dům. Raději dřevo než cihlu. Raději vertikálu než horizontálu."

Odstraněná chata jako inspirace

Za jednogeneračním luxusním rodinným domem stojí zajímavá inspirace – kdysi na pozemku stála chata. Proto si i její noví majitelé rozhodli pro variantu "raději dřevo než cihlu". Dům je obklopen zahradou s romanticky vyhlížejícím plůtkem.

Stavba byla nominována na Českou cenu za architekturu a nachází se v obci Čižice blízko Plzně. Je východně orientovaná, obytné prostory jsou umístěny ve věži, zázemí je částečně zapuštěné ve svahu. Dům působí subtilně, ne těžkopádně. Korunuje ho střešní pracovna s vyhlídkou. Dokončení proběhlo v roce 2015.

Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5
Luxusní byt 3+kk na pronájem 143m2-Praha 5, Praha 5

Interiér ve znamení vzdušnosti

Že je světlo zdrojem dobré nálady a sluneční paprsky rozradostní každou smutnou tvář, ví i architekti. A tak ho nechali do interiéru proudit i z vyšších pater. Majitelé budou tudíž věční optimisté.

Interiéru dominují světlé odstíny, je luxusně a vkusně zařízený. Exteriér i interiér je ze smrku, za použití bělených biodesek chráněných impregnací. Jeho majitel rád pozoruje přírodu, proto mu architekti navrhli  v nejvyšším patře vlastní pozorovatelnu. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze