Top hledané
Výsledky (0)
Dechberoucí výhled, luxusní dovolená, neobyčejný zážitek, adrenalin - to všechno v sobě spojuje jediná procházka. Procházka po nejdelším skleněném mostě v Číně!

Luxusní vyhlídka: Projděte se po skleněném mostě!

Jana Kantrová
19. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nejdelší skleněný most v Číně

Neuvěřitelný most pro pěší byl otevřen v překrásném prostředí, ve kterém se točil také film Avatar. Najdete ho v přírodní rezervaci poblíž města Zhangjiajie v provincii Hunanse. Pyšní se nejen luxusním výhledem a dokonalým adrenalinovým zážitkem, ale také hned několika světovými nej. Kterými?

Nejdelší skleněný most v Číně
Nejdelší skleněný most v Číně
Nejdelší skleněný most v Číně

Stavba je unikátní hned v několika ohledech: je dlouhá 430 metrů a umístěná je téměř 300 metrů nad zemí! Tvoří jej 99 obdelníků z třívrstvého skla a jeho cena se vyšplhala na zhruba 90 miliónů korun. Jde tak o nejdelší a nejvýše umístěnž skleněný most na světě. Ale pozor - pouze pro chodce. Těch by naráz měl unést až 800. Most navrhl architekt Haim Dotan, který ke svému konceptu dodává: „Jakožto designér mostu, který je umístěný v neuvěřitelném a magickém národním parku, věřím v přírodu, harmonii, vyváženost a krásu. Příroda je krásná právě taková, jaká je. Proto se mi do ní nechtělo příliš zasahovat, a proto je také skleněný most v Zhangjiajie navržen tak, aby byl co nejméně neviditelný. Jako bílý most mizející v mracích.“

Inspirace pro filmaře

Most se nechází v dokonale krásné přírodním prostředí. Z luxusního mostu se můžete kochat pohledem mezi pískovcové pilíře, jichž je v národním parku k vidění přes 3000 tisíce. Právě tohle prostředí bylo inspirací slavnému Jamesi Cameronovi při přípravě scenerie pro neméně slavný film Avatar. Některé filmové záběry jsou natočeny právě zde. Most je vystaven velkému obdivu návštěvníků. Podle odborníků je sice bezpečný, ale čínské úřady na něj pouští pouze 8000 návštěvníků denně.  

Byt Střešovice 89m
Byt Střešovice 89m, Praha 6

Čína má i další rekordy

Kuriozit a zajímavostí najdete v této zemi velké množství. Kromě skleněného mostu se můžete projít také po prosklené vyhlídce ve tvaru podkovy, která trčí ze skály ve výšce 716 mětrů v Čchungčchingu v národním parku Lungkang, neno skleněném chodníku u čínského města Čang-ťia-ťie lemuje skalní stěnu ve výšce 1400 metrů.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze