Top hledané
Výsledky (0)
Bez peněz do Manifesta nelez

Manifesto Market: Plánujete návštěvu? Víme, kolik a za co zaplatíte!

Karolína Lišková
06. srpna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Dobré jídlo z kvalitních ingrediencí stojí dost peněz.

Doby, kdy bylo v Česku vše jen černé a šedé včetně jídla, jsou naštěstí už dávno pryč. Gastronomie se během pár let dostala do levelu, o kterém se našim rodičům ani nezdálo. Jenže všechny ty pěkně ugrilované dobroty složené z exotických ingrediencí stojí hodně peněz... Nedávno jste si na LP-Life.cz mohli přečíst o otevření Manifesta na Smíchově. Máme pro vás pokračování. Tentokrát se ale bude týkat vašich peněženek. 

Před pár dny se v Praze na Smíchově otevřel moderní market Manifesto. Jeho starší sourozenec funguje už více než rok pod pražskou magistrálou na Florenci.

A protože tam se to chytlo, veřejnost si místo oblíbila nejen kvůli dobrému jídlu, ale i koncertům a společenským akcím, není divu, že restauratéři se mohli přetrhnout, aby v dočasné oáze luxusu mohli servírovat své pokrmy.

Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Luxusní byt na prodej Praha - 320m, Praha 5

Drinky

V Manifestu si můžete vychutnat české pivo s mezinárodní kuchyní těch nejvyhlášenějších kuchařů světa. Organizátoři zde propojili asijskou, mexickou i americkou kuchyni doplněnou o italské prosecco a luxusní koktejly.

Le Valmont Bubbles Bar

Tenhle podnik získal ocenění za „nejlepší nový podnik“ a „nejlepší klub“ v soutěži Czech Bar Awards 2016. Není proto divu, že pití tu něco stojí. Ale zato je kvalitní.

1 dcl Moeta 315 Kč, 1,5 dl bílého 95 Kč a víc. Aperol Spritz 145 Kč a Mojito 185 Kč. 

Vinohradský pivovar

Pyšní SE čtyřmi zbrusu novými měděnými tanky na tankové pivo a vedle plzeňského speciálu čepuje i pevní speciály. Nabízí i školu čepování. 

Apa dvanáctka - 59 Kč, Šnyt 45 Kč, Mlíko 45 Kč, Kingswood 59 Kč. 

 

Miska by Zátiší

Tenhle luxusní podnik avizuje, že nabízí moderní českou fusion kuchyni. Tím je myšleno, že podává tataráky z toho nejkvalitnějšího masa. Ať už z hovězí květové špičky s shiitake houbami nebo lososový s kimchi.

Miska tataráku se třemi topinkami - 195 Kč.

Jeho kombo - složené ze tří druhů tataráků - 245 korun.

Myslí i na vegetariány, můžete si zde dát mix řepy s ricottou a koprem nebo lilkový s houbami, cizrnou a lanýžovým olejem.

Láhev prosecca 395 Kč..

Alebrijes Bar, Cocina Mexicana

Tři bráchové snili o kouzelném místě, kam spolu přicházejí přátelé a rodiny strávit chvíle pohromadě, o místě, kde voní tradiční mexická kuchyně, stejně jako když máma vařila nedělní oběd doma v Mexico City. Tak vznikl Alebrijes Bar Bar, Cocina Mexicana.

Margarita z čerstvého ovoce - 140 korun

Jídlo cca 250-300 korun.

PokeHaus

Pokud máte chuť na více věcí najednou, můžete si sestavit svou vlastní verzi u PokeHaus. Tady servírují originální havajské poke a dávají si pozor, aby během procesu nevznikal odpad, takže nepoužívají klasické plasty. Řeknete obsluze, co všechno v pětisložkovém jídle chcete - sushi rýži nebo quinou, pak proteinovou složku a pak jaké ovoce a zeleninu. Jednotlivé položky ale také můžete zaškrtnout na speciálních kartičkách.

Miska - 250 korun.

Faency Fries

Zakladatel Manifesta je Američan, takže nemůžou chybět americké pochoutky ve formě hranolek, hotdogů a burgerů. Faency Fries je mladý street food koncept původem z Ostravy. Hranolky podávají z domácími dipy, které jsou vyrobeny z těch nejkvalitnějších a lokálních surovin. Hmmm ...a když si tyto hranolky necháte posypat cheddarem, to je teprve lahoda!

Medium size - 49 Kč.

The Craft

Pro dokonalý burger, že byste vraždili? Tady milují maso a všechny burgery jsou dělané z toho nejkvalitnějšího českého masa. 

Průměrná cena burgeru - 219 Kč.

 

Za pěkný večer zaplatíte, za dlouhý večer připlatíte

Suma sumárum, pokud chcete vyrazit užít si pěkný večer, dát pár drinků a dobře se najíst, potřebujete minimálně pět set korun. Nezapomínejme na tipy pro obsluhu... Pokud tady chcete trávit času víc, počítejte s tím, že do pětistovky se určitě nevejdete. Díky tomu, že je ale celé místo cashless, to znamená, že neberou hotovost, ale pouze karty, tak vás to bude bolet až při příchodu výpisu z účtu. Tohle stravování prostě stojí o pár korun víc než v závodní jídelně nebo u Číňana vedle vaší kanceláře...

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze