Top hledané
Výsledky (0)
Za sněhem do Řecka

Na lyže do Řecka. Pohoří Troodos v zimě na vlastní pěst!

Jana Fikotová
29. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Kypr

Jste milovníci Řecka a nejraději byste do této země jeli i v zimě? Není problém. Na Kypru koncem léta sezóna nekončí. Já jsem se totiž vydala do kopců pohoří Troodos a přibalila si lyže.

 
Kypr Pohoří Troodos
Kypr Pohoří Troodos
Kypr Pohoří Troodos

Ostrov Kypr je nejen malebný, plný slunce a nádherných pláží, ale v zimním podnebí nabízí i netipickou tvář. Pohoří Troodos mi totiž dal možnost jezdit na lyžích! Zima je tu sice krátká a jako milovnice zimních sportů mi to zde nedalo podmínky jako v Alpách, ale nevadí. Přesto si lyžování ve výšce kolem 1900 metrů nad mořem může člověk užít od prosince až do března. Což však není každoroční. Pokud plánujete opravdu na Kypru lyžovat, radím před odjezdem sledovat počasí. 

Lyže, sáňky nebo běžky

Na nejvyšším vrcholu s názvem Chionistra jsou čtyři sjezdovky s názvem Hera, Zeus, Hermes a Afrodita. Nechybí zde ani dva běžkařské okruhy. Kochat se můžete při sportu krásnými kláštery a kostely.

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

Hotely počítají se zimou

Několik hotelů nabízí ubytování v dosahu letoviska a jsou vyhřívané. Poskytují hostům lyžárnu či půjčovnu i servis lyží. V některých hotelech jsou také bazény a sauny. Další možnosti ubytování pro návštěvníky resortu jsou horské vily, apartmány a penziony, z nichž některé jsou navrženy a zařízeny jako tradiční kyperské domy. Cena za hotel se pro dvě osoby pohybuje od 15.000 Kč. Pokud si chcete užít kouzlo hlavního města Larnaky, vzdálenost na Troodos je to cca 100 Km.

Vánoční atmosféra se vším všudy

Národní park Troodos zaujímá 45 % celkové plochy horského řetězce. Zde v zimě nejen sněží, ale je to i ideální místo pro ty, kteří chtějí mít v zimě na Kypru opravdový vánoční pocit. Park nabídne i romantické procházky po stezkách, které jsou buď 2 km nebo 8 km. Místo vám i v zimně nabídne velké množství vzácných rostlin, jako jsou kyperský cedr, rovinaté stromy či různé druhy borovic. Zvířat a ptáků je možné vidět v Národním parku Troodos v každé sezóně.

Společnost Cyprus Airways oznámila, že bude provozovat lety i v zimní sezóně. Aerolinka zahájila provoz na lince mezi Prahou a Larnakou v červnu letošního roku, s lety operovanými v pondělí a v pátek. V zimní sezóně bude dopravce lety nabízet ve stejné dny, ale v jiné časy. Jedná se totiž o destinaci se zajímavým potenciálem a cestující mají o lety mezi oběma zeměmi zájem. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Larnaky začínají na 160 EUR včetně všech tax a poplatků. Pro příjemnější čekání na let jsem si pořídila službu Private Check-in Service za super cenu 999 Kč. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Cyprus airways
Cyprus 8000 8111
+357 24000053