Hlavní stránka Nové články

Jste milovníci Řecka a nejraději byste do této země jeli i v zimě? Není problém. Na Kypru koncem léta sezóna nekončí. Já jsem se totiž vydala do kopců pohoří Troodos a přibalila si lyže.

 

Ostrov Kypr je nejen malebný, plný slunce a nádherných pláží, ale v zimním podnebí nabízí i netipickou tvář. Pohoří Troodos mi totiž dal možnost jezdit na lyžích! Zima je tu sice krátká a jako milovnice zimních sportů mi to zde nedalo podmínky jako v Alpách, ale nevadí. Přesto si lyžování ve výšce kolem 1900 metrů nad mořem může člověk užít od prosince až do března. Což však není každoroční. Pokud plánujete opravdu na Kypru lyžovat, radím před odjezdem sledovat počasí. 

Lyže, sáňky nebo běžky

Na nejvyšším vrcholu s názvem Chionistra jsou čtyři sjezdovky s názvem Hera, Zeus, Hermes a Afrodita. Nechybí zde ani dva běžkařské okruhy. Kochat se můžete při sportu krásnými kláštery a kostely.

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Hotely počítají se zimou

Několik hotelů nabízí ubytování v dosahu letoviska a jsou vyhřívané. Poskytují hostům lyžárnu či půjčovnu i servis lyží. V některých hotelech jsou také bazény a sauny. Další možnosti ubytování pro návštěvníky resortu jsou horské vily, apartmány a penziony, z nichž některé jsou navrženy a zařízeny jako tradiční kyperské domy. Cena za hotel se pro dvě osoby pohybuje od 15.000 Kč. Pokud si chcete užít kouzlo hlavního města Larnaky, vzdálenost na Troodos je to cca 100 Km.

Vánoční atmosféra se vším všudy

Národní park Troodos zaujímá 45 % celkové plochy horského řetězce. Zde v zimě nejen sněží, ale je to i ideální místo pro ty, kteří chtějí mít v zimě na Kypru opravdový vánoční pocit. Park nabídne i romantické procházky po stezkách, které jsou buď 2 km nebo 8 km. Místo vám i v zimně nabídne velké množství vzácných rostlin, jako jsou kyperský cedr, rovinaté stromy či různé druhy borovic. Zvířat a ptáků je možné vidět v Národním parku Troodos v každé sezóně.

Společnost Cyprus Airways oznámila, že bude provozovat lety i v zimní sezóně. Aerolinka zahájila provoz na lince mezi Prahou a Larnakou v červnu letošního roku, s lety operovanými v pondělí a v pátek. V zimní sezóně bude dopravce lety nabízet ve stejné dny, ale v jiné časy. Jedná se totiž o destinaci se zajímavým potenciálem a cestující mají o lety mezi oběma zeměmi zájem. Ceny zpátečních letenek z Prahy do Larnaky začínají na 160 EUR včetně všech tax a poplatků. Pro příjemnější čekání na let jsem si pořídila službu Private Check-in Service za super cenu 999 Kč. 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Jana Fikotová působila jako redaktorka časopisu Story a reportérka Aktuálně.cz. Před odchodem na mateřskou dovolenou byla šéfredaktorkou magazínu OK!. Nyní je externí spolupracovnicí iDNES.cz a TV Prima.
Jana Fikotová
Cyprus
8000 8111
info@cyprusairways.com
+357 24000053