Top hledané
Výsledky (0)
Země pohádek tisíce a jedné noci nenabízí jen luxusní moře a na historii bohatý Istanbul, ale také skvělé vyžití co se týče zimních sportů. Dokonce i v Turecku si můžete užít radovánky na přírodním sněhu. Překvapuje vás to?

Lyžování v Turecku. Luxusní zážitky, které mají švih!

Mgr. Jana Höger
02. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Kde v Turecku zažít adrenalin na lyžích?

Možná by vás tato destinace ani nenapadla, ale věřte, že stojí za to jí vyzkoušet. Většina z lyžařských center je dobře skrytá v zalesněných horách a je snadno dostupná tureckou železnicí nebo tureckými aeroliniemi. Mezi nejznámější zimní centra patří Bursa-Uludag ležící ve výšce 1900 m nad mořem a nacházející se 34 km od města Bursa, 150 km od Instanbulu. Zimní sezóna trvá od prosince do dubna. Středisko nabízí 14 hlavních sjezdovek v celkové délce 25 kilometrů.

Sníh neuvěřitelných 150 dní v roce a v Turecku?

Na východě Turecka leží populární lyžařský areál Erzurum Palandöken, jehož název je odvozen od města Urzurum, ve kterém se nachází. Je svou polohou nejchladnějším a nejvýše položených městem v Turecku. Proto se není čemu divit, že si tu můžete uužívat sníh 150 dní. 22 sjezdovek láká ke své luxusní jízdě a zbytek je už na vás. Nacházejí se zde i dvě nejznámější sjezdovky, Ejder (drak) a Kapıkaya, jenž jsou certifikované podle olympijských standardů (FIS No. 1967 – 83) a můžou tak hostit soutěže ve slalomových disciplínách. Luxusní lyžařské centrum je v nadmořské výšce od 2 200 m do 3 100 m. Nabízí nejlepší podmínky v Turecku pro lyžování, sníh se tady drží od prosince do dubna a sněhová nadílka má v průměru až tři metry.

Profesionální lyžaři jezdí v Kayseri Erciyes

Kayseri Erciyes, tak se jmenuje lyžařské středisko, které disponuje 33 sjezdovkami v celkové délce 105 kilometrů. Chlubí se také certifikací FIS. Středisko má i svou českou hvězdu. Ester Ledecká se zde úspěšně zúčastnila Světového poháru ve Snowboardingu.

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

Luxusní krása krystalického sněhu

Kars Sarıkamış dominuje ve výšce 2 634 metrů a svým půvabem a třpytícím se krystalickým sněhem je srovnatelný s jinými alpskými lyžařskými letovisky.

Tak vzhůru na lyže!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze