Top hledané
Výsledky (0)
Každoroční veletrh designu a interiérových doplňků Maison & Objet v Paříži opět představil luxusní designy z různých koutů světa. Vítězné ocenění Designér roku si odnesla dánská designérka Cecilie Manz.

Maison & Objet: v Paříži zabodoval skandinávský design

Eva Ledecká
23. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Sedák, Cecilie Manz

Prestižní veletrh Maison & Objet se koná v Paříži a vždy na několik dní přemění toto město na centrum současných trendů v oblasti bydlení a designu. Veletrh je určen jak pro veřejnost, tak především pro odborníky, kteří zde hledají nové vjemy, trendy a inspirace. Zde se také uzavírají významné a mnohdy klíčové obchody.  

Každoročně zde také probíhá ocenění těm nejlepším designérům. Designer of the Year letos vyhrála Cecilie Manz: dánská designérka, která vystudovala Vysokou školu umění a designu v Helsinkách a poté založila vlastní studio v centru Kodaně.

Minimalistický styl Cecilie Manz

Cecilie Manz experimentuje s materiály, každý její luxusní design doprovází spousta náčrtů a modelů. Vždy úzce spolupracuje s výrobci a navštěvuje výrobní linky.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

Její návrhy jsou minimalistické, využívá velmi jemné odstíny šedé, které propojuje s výraznějšími barvami. Ve svých návrzích se snaží zbavovat jakéhokoliv nadbytečného prvku, využívá nenarušené linie.

Spolupráce s luxusními značkami Fritz Hansen i Bang & Olufsen

V roce 2016 pobývala v Japonsku, kde spolupracovala se společností Actus na projektu Moku.

Vytvořila kolekci jídelních stolů a židlí pro firmu Fritz Hansen, spolupracovala na designu luxusních přenosných reprobeden pro Bang & Olufsen. Na letošním veletrhu Maison & Objet vystavila několik svých předmětů – skleněný stůl, židle, sedačky, lampy apod.

Jemnost a čistota versus exotická smyslnost

Skandinávský design je velmi žádaným a oceňovaným pro svůj jednoduchý styl, používání nadčasových a kvalitních materiálů, barevnou jednoduchost a čistotu.

Na veletrhu však byly k vidění luxusní práce jiných designérů, které naopak ohromily svou exotičností, smyslnými barvami a použitím všemožných materiálů. Mezi ně patří například značka Ayou, Pi Project, nebo Adjao.

České zastoupení v Paříži

Součástí pařížského veletrhu byla například česká značka Devoto, která se zabývá výrobou dětského nábytku, sklářská firma Brokis, Bomma navrhující osvětlení a třeba také známá jablonecká značka Precioza či světově proslulá značka Moser.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze