Top hledané
Výsledky (0)
Makeup slaví svůj Mezinárodní den

Zlatý důl na rtech: Rtěnka, která stojí 1,4 milionu!

Nela Štefanová
08. září 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty čtení

Mít krásnou a bezchybnou tvář, tak to je sen snad každé ženy. O svou pleť rády pečujeme a pečlivě ji sledujeme. V pubertě si všímáme každého nového pupínku, s postupem věku každé nové vrásky. Zkrátka a dobře – některá z nás nevyjde bez líčení a perfektního makeupu ani před dům vynést odpadky a někdo zase dává přednost přirozenému zevnějšku přičemž ani při té největší společenské události sotva najde řasenku. Make-up letos slaví více  50.let od svého vzniku kdy byl poprvé v Československu uveden na trh. My vám přinášíme malý náhled do jeho historie. 

Pokud patříte mezi fanynky make-upu, shodneme se určitě na tom, že make-up může naší ženskou krásu zvýraznit či podtrhnout ale také nám mnohdy může jeho nesprávný výběr uškodit a zkazit nám nejeden hezký večer. 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: pinterest
Pronájem rodinného domu, Praha 5 - Jinonice
Pronájem rodinného domu, Praha 5 - Jinonice, Praha 5

Lidé se líčili už ve starém Egyptě, a to nejen ženy ale i muži a děti. Když si vybavíte starověké egyptské kresby, jistě vás nepřekvapí výrazné oční linky či různě zbarvená oční víčka. Naopak v Řecku a v Římě sázely tehdejší ženy na přírodní zjev. Zatímco v Egyptě byla vzorem Kleopatra nebo královna Nefertiti, Řekyně vzhlížely k bohyni Afrodité. Vystačily si proto se rtěnkou, která se vyráběla z červeného oxidu železa a okrové hlíny a své obočí si pomocí popela a saze spojovali, protože bylo v módě udržovat ho srostlé. 

 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: pinterest

 

Od té doby však prošly zkrášlovací prostředky velkou proměnou a dá se říct že i v dnešní době neustále procházejí. Dnes se můžeme rozhodnout jestli chceme make-up matující, liftingový, hydratační, voděodolný nebo třeba rozjasňující. Vybrat si můžeme i v jaké formě nám vyhovuje nejvíce – je libo krémový, pěnový nebo tuhý v podobě vysouvací tyčinky? Jaký je pro mě ten správný a jak se v tom všem vůbec vyznat? Určitě si každá znás při prvním výběru v drogerii dala načas. A ne jen s výběrem make-upu, ale také té správné rtěnky, řasenky a pudru. 

 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: pinterest

 

Pokud jste si až do teď, dámy, myslely, že jste schopné za kvalitní make-up a jiné kosmetické doplňky zaplatit hodně, možná vás následující informace trošku vyvede z miry. Jeden z nejdražších kosmetickýh výrobků na světě pochází z nejstarší francouzské parfémové společnosti Guerlain. Ta totiž přišla na trh s rtěnkou Gold and Diamond Kiss Kiss, která je vyrobená ze skutečného zlata a diamantů. Abyste vlastnily tuto rtěnku, musely byste si připravit 62 tisíc dolarů – tedy 1,4 milionu korun. Co by ženy pro svou krásu nebyly schopny udělat, že? Otázkou zůstává jestli by si vůbec váš partner všimnul, že opravdu a doslova vlastníte na svých rtech zlatý důl. 

 

Otevřít v galerii (4)
Zdroj: pinterest

 

Zdá se, že co období, to jiný styl líčení. Podívejte se na video ve kterém vlogerka Lisa Eldrige perfektně vystihla historii líčení v různých časových dekádách. Jaký styl se vám líbí nejvíce? Máte svého favorita? 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze