Top hledané
Výsledky (0)
Síť luxusních hotelů Mandarin Oriental se pyšní 10 000 pokoji v celkem 41 hotelích, které jsou rozesety ve 27 zemích světa. Jedním z těch, kteří na tyto hotely nedají dopustit, je slavný herec Christoph Waltz.

Mandarin Oriental: Legendární hotely, které si zamiloval Christoph Waltz

Eva Ledecká
10. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Christopha Waltze pravděpodobně znáte z filmů Quentina Tarantina Hanebný pancharti nebo Nespoutaný Django. Nebudete se divit, proč si oblíbil zrovna tuto síť hotelů, až se s ní blíže seznámíte.

Historie sítě Mandarin Oriental

Hotely Mandarin Oriental spadají pod britský konglomerát Jardine Matheson. Popsat celou historii takto ohromných společností, bývá často složitým oříškem s nudným výsledkem. My si to proto zjednodušíme na základní data:

Historie mandarinské skupiny sahá do roku 1963, kdy byl v centrální části ostrova Hongkong otevřen první Hotel Mandarin. V roce 1985 společnost Mandarin International Hotels Limited zkombinovala dva hotely pod společný název Mandarin Oriental Hotel Group. Nyní je přesné jméno této skupiny Mandarin Oriental International Limited a je registrována na Bermudách, v Londýně a v Singapuru.

Pravděpodobně nejznámějším je hotel Oriental v Bangkoku.

Ze všech hotelů sítě Mandarin Oriental, které najdete po celém světě, vyniká ten, který stojí v thajském Bangkoku. V roce 1863 dva Američané – kapitán Atkins Dyer a William West otevřeli na Siamu (dnešní Thajsko) první Oriental hotel. Jednalo se o dílo nečekaného luxusu, které však dva roky na to shořelo.

Nicméně v roce 1876 byl postaven nový hotel a od této doby se také píše historie bangkokského hotelu Oriental. Vystřídalo se na něm několik majitelů, ale vždy byl symbolem toho nejvyššího luxusu a hostil nejvybranější společnost z různých koutů světa.

První luxusní hotel na Siamu

Nikdy nebyla v Bangkoku viděna taková opulentnost a luxus mimo brány královského paláce. Prostorné chodby pokrývaly luxusní drahé koberce, na zdech jste mohli spatřovat umělecké tapety – samozřejmě poslední designy z Paříže! Pokoje ve druhém patře byly vybaveny mahagonovým ratanem. Druhé patro – jaká to senzace pro zemi s plujícími domky a nízkými bungalovy!

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Místo pro královské návštěvy a světové hvězdy

Jednalo se o první opravdový hotel u řeky Menem, a tak se i proto stal místem, kam jezdívaly členové královské rodiny. Právě tady kolem roku 1900 hostil král Chulalongkorn své císařské a královské návštěvníky z celého světa. A tato tradice pokračuje i do dnešních dnů.

Slavné osobnosti hotelu Mandarin Oriental

Ředitelem hotelu byl i velmi známý americký architekt Jim Thompson přezdívaný „hedvábný král“, který si  přezdívku zasloužil díky své úspěšné společnosti Thai Silk Company. Zamiloval si to tu oceňovaný a vážený britský herec, humorista, režisér a scénárista Sir Peter Alexander Ustinov.

Po britském romanopisci Grahamu Greenovi je pojmenovaný pokoj a Michael Jackson se tu svého času ukrýval před tiskem. Jezdí sem hvězdy z Hollywoodu i její veličenstvo královna Alžběta II. Také sama královna Thajska bývá milým a pravidelným návštěvníkem hotelu Mandarin Oriental.

Mandarin Oriental najdete také v Praze a i on je součástí propagačních videí pojmenovaných Moments of Delight at Mandarin Oriental lákající pod svá luxusní křídla. Jak těžké je takové pozvání odmítnout!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Mandarin Oriental, Prague
Nebovidská 459/1, 118 00 Praha 1
+420 233 088 888