Top hledané
Výsledky (0)
S majiteli kreativního studia se světoznámými designérskými značkami, kteří chtějí v Čechách měnit pohled na nábytek

Manželé Duškovi, designéři, kteří se snaží naučit Čechy extravaganci: Přáli bychom si, aby každý pochopil světové tvůrce

Kateřina Hunková
08. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut

Manželé Duškovi jsou známí tím, že mají v Praze otevřený luxusní showroom s prodejem prémiového nábytku. Značka Dušek Décor v České republice nemá konkurenci a jak se říká, láme ledy. Od klientů si vysloužili rčení: "Dušek Décor je jiný". A my přesně víme proč! V showroomu mají ty nejluxusnější kousky, které najdete jen na pár místech na světě. Nemusíte pro ně letět do Dubaje nebo New Yorku, ale najdete je přímo v jejich showroomu, na Praze 8. Dokonalost, jedinečnost a exkluzivita-To je Dušek Décor. Všechny produkty i koncepty interiérů jsou tvořeny jejich klientům přímo na míru. Největší zkušenosti nabrali v USA, což jim otevřelo dveře ke spolupracím s celosvětově známými značkami. Jejich koncept nábytku je originální tím, že je hodně umělecký a dá se modifikovat. Distribuují do celého světa, ale zaměřují se především na český a slovenský trh. Oba manželé totiž věří, že si k jejich originálním kouskům najde i česká populace velkou lásku. Není prodej takto originálního nábytku v tuzemsku riskantní? Jak se jim spolu pracuje a žije? A jaký mají společný sen? To vše prozradili v rozhovoru pro LP-Life.cz. 

Bea Dušek má cit pro design
Manželé Duškovi
Bea Dušek chce naučit Čechy světovému designu

Čím je váš koncept nábytku originální? 

Je hodně umělecký a dá se modifikovat. Dá se říct, že vyrábíme takové šperky do interiéru. Pomáháme klientům sestavit jejich sen. Jak design, tak provedení v prémiové kvalitě a míchání různých barev, přesně tak, jak si to klient představuje.  

Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067
Činžovní dům na prodej, Praha 1 - 1067, Praha 1

A inspirace pochází ze Španělska a Portugalska? 

Jsou to značky a výrobci pocházející z této oblasti. Jsou to top výrobci, kteří tu jsou už 20 až 30 let. Primárně se orientují na New York a Ásii. Není to pro ně tady, jak se říká, “horké”, ale my jsme se s manželem do těchto značek tak zamilovali, že jsme si řekli, že je přivezeme do České republiky. Normálně to vidíte v Miláně, New Yorku, ale teď už i v Praze. 

 

Kde všude tedy distribuujete? 

Do celého světa, ale převážně se soustředíme na klientelu v České republice a na Slovensku. 

 

Vy prý máte speciální cit pro design. Kde se vzal?

Tak to nevím, ale já jsem to výtvarně cítila od dětství, malovala jsem. Byla jsem v korporátu a abych si čistila hlavu, tak jsem čalounila a nacházela svoji cestu k barvám, látkám, k čalounění a designu křesel. Takhle to pak celé gradovalo. 

 

Vy jste předtím byla odborník medicíny. 

Výzkum léků na lidech, ano, 18 let. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Jak jste přešla k tomuto? Kde se našla ta láska?

Čistila jsem si hlavu čalouněním. Je krásné, když se naučíte nějakou tradiční techniku, například čalounění a tvoříte rukami, je to krásné.

 

Tvoříte i s manželem? 

Ano. Žili jsme v Americe a po návratu se to krásně skloubilo. Nikdy nás nenapadlo, že bychom pracovali společně. Manžel je zase expert na lištování interiéru, na dřevo... Jsme v podstatě jediní, kteří se tomu profesionálně věnují. První studio jsme otevřeli na Praze 6, v roce 2017 a takhle se nám to skloubilo dohromady. Radíme se tedy vzájemně už několik let na spoustu projektech. A vždycky se posouváme v tom, jak si radíme a jde nám to. Zatím to jde dobře.  

 

Někdy se říká, že je to náročné, když spolu manželé tráví hodně času a jsou spolu v práci i v soukromí. Jak to zvládáte? 

Dobře. (smích) Pořád jsme na sebe hodní. My se máme rádi a zvládáme to dobře. Baví nás to a je to výzva. Dost mluvíme o práci doma, to předtím tolik nebylo. Alespoň já jsem o práci tolik nemluvila. (smích). Zatím opravdu dobré.  

 

Jaký je váš největší sen či cíl ve vaší firmě, čeho byste chtěli dosáhnout? 

Ano, máme jich několik. Především to, aby každý pochopil naše značky. Tvůrce designu, co stojí za těmito značkami, pochopíte jen tehdy, když je uvidíte jako celek. Náš sen tedy je dovézt sem všechny značky, které tady nikdo bohužel nezná. My se to snažíme změnit a dovést to do té pompéznosti, aby zde měly svoje zastoupení. Hlavně, aby to lidé pochopili. Aby pochopili to, co my se tady v České republice snažíme udělat. 

 

Přece jen, nejsme my Češi zvyklí spíše na jednoduchost? Tohle je totiž krásně extravagantní. My Češi jsme možná zvyklí na něco jiného. 

Řekla bych, že se to láme. Tady v Čechách je rizikový business model to, abychom spustili takto originální nábytek. A říkáme si, pro koho to asi bude, že to tady asi nebude to pravé. Jenže ono to krásně ladí a my vychytáváme klienty, kteří v podstatě nenašli to, co hledali. A u nás to většinou najdou. 

 

Mohla byste mi představit nějaký speciální kousek? Máte je nějak pojmenované?

Tak tady máme třeba stoleček, který se jmenuje Rock, v překladu skála. Krásné na tomto designu je provedení z mramoru. Což je třeba bílá, černá nebo zelená varianta, sekají ho z jednoho kusu kamene. Je to jeden kus, nádherný skvost. Tento je obalený v mosazi a vy si můžete vybrat, jestli ho chcete v lesku, matu nebo různém zabarvení. Technologie ukazujeme na Instagramu, když navštěvujeme továrny. A tenhle panáček je od španělské firmy z Valencie. Firma je tu už 70 let a dělají investiční porcelán. Znají je po celém světě, ale ne v Čechách, ale to zase měníme (smích). Tohle jsou panáčci, kteří slouží také jako čisté plátno, které dávají různým umělcům z Japonska, Británie... Potom se sbírají jako kolekce. 

 

Na tohle jste nejvíce pyšní? Co patří mezi vaše favority?

Máme Dalího, ale toho jsme sem nevzali, protože jsme se ho báli vzít. Má odnímatelné narcisy na fouskách, které jsou zlaté a jsou opravdu delikátní. Ty porcelánové lupeny jsou nádherné. Na světě jich je 250 a my máme jeden, který je neprodejný. Veliký úspěch je, že máme světové značky, které za námi stojí. A že se nám tohle povedlo po roce, je opravdu unikátní a fenomenální. 

 

 

 

Rychlá zpověď:

Když řeknu slovo láska, co se vám vybaví?

Květy.

Na co nedáte v životě dopustit?

Pravda.

Nejlepší moment vaší kariéry?

Ředitelka ve výzkumu

Kdo je váš vzor v designu?

Alexandra.

Vybavte si něco, když zazní slovo “svoboda”

Ptáci.

Oblíbená značka?

Zase Alexandra.

Máte nějaký vzkaz pro lidi a chtěla byste ho říct?

Ať se máme všichni rádi, protože život je velmi krátký. A ať jsme na sebe hodní.

Sledujete politiku?

Ano.

Když řeknu muž, co si představíte?

Generála.

Co považujete za svoji silnou stránku?

Pracovitost a píli.

Naopak slabou?

Moc mluvím.

Popiště se jednou větou.

Veselá.

Když řeknu peníze, co se vám vybaví v hlavě?

Cestování.

Kam nejraději cestujete?

K moři.

Na co byste se zeptala vy mě?

Kdo vám dělá vlasy? Moje osobní kadeřnice a dělá mi to hodně blond. Tak jsem někdy jak Gandalf.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze