Top hledané
Výsledky (0)
Čečenský vůdce má tři manželky: Medni Musaevnu Kadyrovovou, Fatimu Khazuyevovou a Aminu Achmadovovou.

Manželky Ramzana Kadyrova. Jak si žijí a jaký vlastní majetek?

Kristina Valachyová
02. května 2022
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Ramzan Kadyrov s dcerou Aishou a manželkou Medni

Čečensko se v rámci Ruska stalo územím, kde světské zákony fakticky nefungují, tvrdí autoři publicistické studie Projekt. Ramzan Kadyrov, hlava tohoto regionu, otevřeně propaguje polygamii a na živobytí své rozvětvené rodiny utrácí mnohem více, než kolik činí jeho oficiální příjem.

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov má údajně několik manželek, z nichž pouze jedna je tou oficiální. Islámské právo stanoví, že muž může mít až čtyři manželky, pokud jim však dokáže věnovat stejnou pozornost a také je rovnocenně finančně zabezpečit.

„Jsem pro to, aby muž měl několik manželek, pokud je potřebuje a pokud je dokáže uživit, aby se vyřešil demografický problém v Rusku,“

prohlásil Ramzan Kadyrov.

Manželky většinou nežijí spolu a každá z nich potřebuje samostatný domov. Ten všechny Kadyrovovy manželky mají. Víte však, že hodnota jejich nemovitostí několikanásobně přesahují příjmy samotného Kadyrova za posledních několik let?

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

I jeho oficiální manželka svolila, aby měl další ženu

Žena bez muže je v Čečensku považována za méněcennou. I když druhá, třetí a čtvrtá manželka nejsou oficiální, rodiče se stále snaží „vylepšit finanční budoucnost svých dětí“. Dokonce i jeho první a oficiální manželka Medni Musaevna Kadyrovová kdysi prohlásila, že by jí nevadilo, kdyby se její manžel znovu oženil. Takové je muslimské právo, vysvětlila. Čečenský vládce však další manželky nikdy veřejně nepřiznal. Podívejme se proto na neoficiální manželky čečenského vůdce, o nichž je řeč…

Místní tanečnice

Jeho třetí manželkou by podle serveru investigace.cz měla být místní zpěvačka a tanečnice Amina Achmadovová. Tato žena je rovněž dobře zajištěná a pod smyšlenou identitou skrývá velký majetek. Moc informací o ní a jejím vztahu k Ramzanu Kadyrovovi však známo není.

Neoficiální manželka žije v paláci v samém centru Grozného

Otevřít v galerii (5)
Fatima Khazuyeva.
Fatima Khazuyeva.Zdroj: Profimedia

Podle organizace Organized Crime and Corruption Reporting Project z roku 2021 má Kadyrov druhou manželku jménem Fatima Khazuyevová. Seznámili se na volbě královny krásy, kterou jeho vláda před lety uspořádala.

„Chceme, aby Čečensko přestalo být spojováno s vousatými muži se samopaly v rukou,"

vysvětlil čečenský vůdce.

„Symbolem země odteď budou krásné dívky. Dokážeme, že nejsme o nic horší než ostatní země,“

dodal.

Zde se začal psát příběh Ramzana Kadyrova a neúspěšné finalistky jménem Fatima Khazuyevová, která v soutěži krásy skončila na druhém místě. Na okázalém banketu, kterého se účastnil Kadyrov se svými strážci, se nacházela i jeho vyvolená. Když se dozvěděl, že jedna z dívek, která se neprobojovala do finále, pláče, nařídil, aby jí dali zlaté hodinky Chopard s diamanty. A zatímco vítězka soutěže získala místo v čečenské vládě a titul hlavní modelky pro módní dům Firdaws, patřící Kadyrovově rodině, druhá Fatima Khazuyevová obdržela daleko více: stala se druhou manželkou Ramzana Kadyrova, což potvrdilo i několik obyvatel její rodné vesnice.

Čečenský bloger Tumso Abdurakhmanov, který se přátelil s Fatiminým bratrem, potvrdil, že Fatima a Kadyrov jsou manželé. Fatima se usídlila v centru města Grozný, shodou okolností rovnou naproti pracovní rezidenci manžela. Kadyrov jí věnoval luxusní rezidenci s bazénem, což je v Grozném vzácný úkaz. Na její jméno jsou zapsány i tři luxusní byty v Moskvě, jejichž hodnota se odhaduje zhruba na 5 milionů dolarů. Jeden z nich se nachází naproti domu, ve kterém vlastní byt i Kadyrovova oficiální manželka Medni.

V roce 2020 bylo u obce Machket, kde se Fatima narodila, otevřeno rehabilitační centrum pro lidi s pohybovými problémy. Centrum bylo postaveno z prostředků Kadyrovovy nadace, ale už počátkem roku 2021 dostalo nového majitele - Fatiminu matku Sacitu Khazuyevovou. Uvádí se, že státní pokladna bude hradit léčbu pacientů z povinného zdravotního pojištění, ale ubytování od 10 do 80 tisíc rublů za „VIP oddělení“ si budou platit sami. Známosti dělají hodně...

Oficiální manželka Medni

Otevřít v galerii (5)
Medni Musaevna.
Medni Musaevna.Zdroj: Profimedia

Oficiální Kadyrovovou chotí je Medni Musaevna Kadyrovová, která vlastní řadu nemovitostí v Moskvě. Na oficiálních akcích se Kadyrov objevuje pouze s Medni, jakožto svou naoko jedinou manželkou. Kadyrov s ní má dvanáct potomků, šest synů a šest dcer. Medni a Ramzan se vzali ve velmi mladém věku. Na jejich první schůzku doprovázela Medni i její starší vdaná sestra. V roce 1996 přijala Medni jeho nabídku k sňatku. Za jejím otcem pak přišli dohazovači, aby vyjednali povolení ke svatbě. Poté, co se vzali, se Kadyrovovi museli rozdělit, když Ramzan odešel bojovat do války. Neměli ani možnost spolu pravidelně komunikovat na dálku, protože v té době neexistovaly žádné mobilní telefony.

Medni je jako vzorná čečenská manželka oporou svého muže a umožňuje mu plně se soustředit na práci. Kadyrov v rozhovoru přiznal, že jeho manželka se ráda krásně obléká, upravuje si vlasy a decentně se líčí. V jejich vztahu je prý láska i něha, tradiční výchova jim ale neumožňuje prezentovat to na veřejnosti. Žárlivost jí není cizí, výchova mu však nedovolí o tom mluvit. Hlavními ctnostmi čečenské ženy jsou skromnost, pokora a oddanost svému muži. Proto je Medni Musaevna smířená s představou, že se Ramzan znovu ožení (islám umožňuje mít 4 manželky). Kadyrovova žena vychvalovala jeho velkorysou a romantickou povahu a to, že ji rád překvapuje. K jedněm narozeninám jí například přinesl květinu, rostoucí vysoko v horách, kvůli níž údajně osobně vyšplhal do závratných výšek. O tomto dárku Medni tvrdí, že je jejím nejoblíbenějším a pečlivě se o něj stará.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Dcera Ramzana Kadyrova je přední módní návrhářkou

Otevřít v galerii (5)
Ramzan Kadyrov pózuje na Fashion Weeku.
Ramzan Kadyrov pózuje na Fashion Weeku.Zdroj: Profimedia

Nejstarší Kadyrovova dcera Aishat Kadyrovová je ředitelkou módního domu Firdaws, který založila její matka Medni v roce 2009. Svoji první samostatnou kolekci oblečení vytvořila v roce 2016. Veřejnosti se představila uspořádáním módní přehlídky, které s účastnilo mnoho ruských celebrit. Ke své kolekci prozradila, že inspiraci hledala v archivních fotografiích a v modelech jiných orientálních návrhářů. Pro Kadyrovovu dceru je důležitý fakt, aby oblečení, které navrhla, splňovalo požadavky jejího náboženství. Aishat vytváří vlastní modely a rodiče jsou na ni jistě hrdí.

Moskva se v roce 2018 stala dějištěm výročních cen Fashion New Year Awards. Dcera hlavy Čečenska Aishat Kadyrovová získala ocenění za předvádění kolekce dámského oblečení Mountain Pearl. Informovala o tom agentura RIA Novosti.

Otevřít v galerii (5)
Bílé šaty z kolekce Firdaws.
Bílé šaty z kolekce Firdaws.Zdroj: Profimedia

Sama Aishat upřednostňuje tmavé tóny – šedou a černou. Zároveň jsou v jejích kolekcích hojně zastoupeny růžová, modrá a bílá. Šaty jsou výrazně ovlivněny národním krojem. Využívá krajku, síťovinu i krystaly Swarovski. Některé modely byly ručně vyšívány po několik měsíců.

Otevřít v galerii (5)
Maskovací model Firdaws.
Maskovací model Firdaws.Zdroj: Profimedia

Aby držela krok s trendy, cestuje do pařížských ateliérů, kde získává zkušenosti. Její šatník obsahuje šaty od značek Elie Saab Haute Couture a Valentino. S libanonským módním návrhářem Elie Saabem se osobně zná. Svůj styl popisuje slovy: „Tradice, půvab a skromnost.“

Majetek manželek - za stovky milionů rublů

To, že si Kadyrov udržuje harém více manželek, z nichž některé si přišly ke značnému bohatství, se během jeho vlády stalo veřejným tajemstvím. Ve zprávách velkých ruských médií se objevují pádné důkazy, které tyto spekulace podporují.

Co se týče Kadyrovova vlastního výdělku, novináři poznamenávají, že jeho oficiální plat byl vždy poměrně nízký, v rozporu s tímto faktem si však žije luxusním životem orientálního šejka. Výdaje, které Kadyrov vynakládá na vydržování manželek, jeho oficiální příjem daleko přesahují. Moskevské nemovitosti registrované na Fatimu a na Medni mají hodnotu asi 8 milionů dolarů, což je více než dvojnásobek Kadyrovových přiznaných příjmů z platu.


Čečenský vůdce si evidentně opasek utahovat nemusí. Spravuje nadaci, jejímž oficiálním cílem je pomáhat lidem v nouzi. Peníze vynakládá na výstavbu a opravu domů, zdravotnických zařízení, škol a mešit, jakož i na pomoc zdravotně postiženým, veteránům a jiné na účely. Během covidové pandemie zásobovala Čečence potravinovými balíčky a penězi a údajně se zavázala zaplatit tradiční dary rodinám nevěst za více než 200 žen. Nadace získala v minulosti dary v hodnotě více než 90 milionů dolarů, čímž se stala jednou z největších charitativních nadací v Rusku. Kadyrov tvrdí, že nedostává žádné státní prostředky a vydělává si sám, a to i podnikáním. Kadyrov je znám svou vášní pro koňské dostihy. Z „odkloněných peněz“ financuje například svoji dostihovou stáj.

Prostřednictvím nadace si Kadyrov uspokojuje i své rozmary. Z peněz nadace například věnoval dvoupatrový byt francouzskému herci Gerardu Depardieuovi. Pětiletému čečenskému chlapci, který prý udělal 4000 kliků bez přestávky, zase za nadační peníze daroval bílý Mercedes. (Zástupci Ruské knihy rekordů odmítli jeho úspěch potvrdit, na což Kadyrov reagoval, že chlapec by to určitě mohl zopakovat, „pokud by členové komise měli trpělivost počítat.“)

Teď znáte odpověď na otázku, kolik manželek má Ramzan Kadyrov. Jedinou oficiální chotí zůstává Medni a zdá se, že Ramzanovi po všech stránkách vyhovuje. Spojuje v sobě roli věrné manželky, dobré hospodyňky i pečlivé matky.

Zdroje: TV3 Litva, Investigace.cz, Uofa.ru, Podarilove.eu, Optolov.ru, Birmiss, OCCRP, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze