Top hledané
Výsledky (0)
Svátky přejídání, koled a cukroví jsou konečně tady!

Mariah Carey, svařák i pletené svetry aneb Bez čeho by Vánoce nebyly Vánocemi

Kateřina Ostrejšová
24. prosince 2020
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Mariah Carey

Na světě jsou věci, bez kterých dokážeme pohodlně žít. Nepotřebujeme je. Potom jsou tu ale ty, které jako by se objevily a najednou se staly součástí našich vánočních životů. Jsou to totiž přesně ty detaily, které dělají Vánoce Vánocemi. Tak se pojďme podívat na to, co by se nám i letos mělo objevit ve vánočním balíčku!  

Vánoční svetry  

Otevřít v galerii (8)
Muž se ženou s prskavkou v ruce.
Muž se ženou s prskavkou v ruce. Zdroj: Freepik.com

Proč tohle děláme? Proč si je kupujeme? Většinou nám nesluší, vezmeme si je na sebe jednou za rok a dost často jsme i k smíchu. A to je přesně ten důvod. Není nic lepšího, než se podívat na někoho z blízkých a vidět ho v nevkusném svetru plném bambulek, světélek, sobů a vloček. Přistiženi! S tím velkým úsměvem na rtech, které tyhle svetry prostě umí vytvořit.

All I Want for Christmas Is You

Otevřít v galerii (8)
Mariah Carey
Mariah CareyZdroj: ©Apple TV/Courtesy Everett Collection

Ta píseň je z roku 1994, takže jen těžko uvěřit, že po celá ta léta boří vánoční žebříčky skladeb, a to i dnes. Přiznejte se. Kdo si tuhle písničku na Vánoce ani jednou nepustí? Slyšet totiž milované vokály nepolapitelné zpěvačky Mariah Carey zřejmě potřebuje každý! Ať už ve svetru, nebo bez něj. 

Vánoce jsou tady, Coca-Colu si vychutnej  

Otevřít v galerii (8)
Santa Claus s Coca-Colou
Santa Claus s Coca-ColouZdroj: CocaCola.com

Taky máte pocit, že nejsou Vánoce, dokud jste v televizi neviděli ty jasně osvětlené nákladní vozy Coca-Cola? Existuje několik společností, které mohou tvrdit, že jejich image je pravým synonymem pro všechny vánoční věci. A jednou z nich je právě Coca-Cola.

V roce 1931 společnost pověřila ilustrátora Haddona Sundbloma, aby vytvořil omalovánku Santy, který pije jejich nápoj. Tohle spojení získalo takovou globální oblibu, že ikonický koncept Santa Clause srkajícího Colu zůstal dodnes.  

Když ji miluješ, není co řešit 

Legendární reklamu na Kofolu z roku 2003 si spojíme s Vánoci snad úplně všichni! Tatínek řeže vánoční strom a dcera spokojeně sleduje "zlaté prasátko". I díky této reklamě se i kofola může pyšnit synonymem Vánoc. Ať už patříte do týmu Coca-Coly nebo Kofoly, ani v jednom případě nejde šlápnout vedle. 

“Jeden rok už ji chtěli stáhnout, ale lidi jim začali psát, co je to za pořádky, když se blíží Vánoce a ještě v televizi neběží prasátko,” 

uvedla autorka reklamy Barbora Novotná. 

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Stolní hry 

Otevřít v galerii (8)
Přátelé hrají hru.
Přátelé hrají hru. Zdroj: Freepik.com

Málokdy se sejde u jednoho stolu tolik členů rodiny jako právě na Vánoce. A toho by se mělo využít. Povídání je sice příjemná záležitost, ale i to může časem omrzet. Deskové hry jsou tou nejlepší příležitostí, jak se s rodinou zasmát a trochu si oživit společný čas. Vaše děti to navíc budou zbožňovat! Protože takový pohled, jak se snaží prarodiče pantomimou cokoliv předvést, jen tak neomrzí.  

Nevhodné dárky  

Otevřít v galerii (8)
Předávání dárku.
Předávání dárku. Zdroj: Pixabay.com/Bob_Dmyt

Všichni jsme tenhle pohled určitě zažili. Očekávání, nejčastěji babičky, na to, co řekneme tomu překvapení, které na nás čeká uvnitř balíčku od ní. Jenže co dělat, když se nám dárek nelíbí, nebo nám dokonce přijde trošku nevhodný? Zapomeňme na veškeré formality, i tohle přeci pod stromeček patří! Ta snaha udělat nám radost a dát dárek, o kterém jsme nevěděli, se totiž cení. Jenom teď zbývá doufat, že právě vy nebudete na té druhé straně barikády...

Deka a televize 

Otevřít v galerii (8)
Dvě ženy sledují televizi.
Dvě ženy sledují televizi. Zdroj: Freepik.com

Kdy jindy si najít čas na povalování se na gauči než během svátků klidu? Nemusíte se cítit provinile, protože nabitý televizní program není jen tak bezdůvodně. Tohle je čas, kdy si to opravdu můžeme dovolit. Na pár dní hodit veškeré starosti za hlavu a nechat se unášet vánoční atmosférou. Kam se ale necháme unášet? Do zimního New Yorku za Kevinem domů? Hledat tu svoji Lásku nebeskou? Nebo snad třídit hrách a vyrazit na bál jako správná Popelka? Tohle už je na vás! 

Svíčky  

Otevřít v galerii (8)
Rodina u společné večeře.
Rodina u společné večeře. Zdroj: Freepik.com

Kouzlo Vánoc bezesporu spočívá ve vůni. Vůni cukroví, vánočního stromečku, teplého svařáku, pomerančů, ale také svíček! Nejenom, že krásně provoní dům, ale dodají vašemu vánočnímu dortu tu pravou třešničku. Muži je možná tolik neocení, ale co by to bylo za štědrovečerní večeři bez svíček na stole? A kapra se salátem? A cukroví?  

Svařák  

Otevřít v galerii (8)
Skleničky se svařeným vínem.
Skleničky se svařeným vínem. Zdroj: Freepik.com

Dívat se z okna na sněhovou nadílku, a přitom držet v ruce teplý a příjemně aromatický svařák. I tohle je to pravé kouzlo Vánoc. Skořice, pomeranč, hřebíček, lehká pěna... tenhle drink vás ponoří do Vánoc až po uši! Pokud nepatříte mezi příznivce alkoholu, co zkusit horkou čokoládu nebo kakao?

Nevíme, jak vy, ale my už pomalu začínáme slyšet zvonění Ježíška. Tak navlékněte svetry, zapalte svíčky a pusťte si televizi. Vánoce jsou tady! 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze