Top hledané
Výsledky (0)
Město Chamonix leží v údolí majestátních hor, je obklopeno divokou a drsnou přírodou i okouzlující scenérií. To vše se stalo inspirací pro Maria Colonela, profesionálního francouzského fotografa, který svět obohacuje o jedinečné fotografie nejen z luxusní oblasti Chamonix. Navštivte jeho galerii a odvezte si kus překrásných Alp s sebou.

Mario Colonel: fotograf s vášní pro hory

Eva Ledecká
14. ledna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Oceňovaný fotograf Mario Colonel

Mario Colonel je považován za jednoho z nejlepších fotografů horských témat. Publikoval již 15 knih o horách a získal také několik mezinárodních ocenění. Jedním z nich je například cena za nejkrásnější obrazovou knihu, kterou získal v Bannfu, v Kanadě, kde probíhal největší festival knih s tématikou hor na světě. Stal se prvním Evropanem, který takovou cenu získal.

Mario Colonel je mimo jiné také autorem více než 500 článků, které publikoval po celém světě. Více než 25 let působil jako fotožurnalista pro France's Montagnes Magazine a Alpi Rando Magazine. Publikoval 12 knih ve francouzštině, 3 v italštině, 1 v němčině. Zúčastnil se expedice do Himalájí, Patagonie i hor Kanady.

Galerie luxusních snímků v Chamonix

Galerie v Chamonix byla otevřena v roce 2007 a byla věnována práci právě fotografa Maria Colonela. Najdete zde plakáty, orámované tisky, originální fotografie, pohlednice, kalendáře knihy a jiné produkty vycházející z jeho fotografického umu. Je zde také výstavní prostor pro očíslované a podepsané originální tisky, které mají maximálně 30 kopií. Většina z nich je černobílá.

Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha
Byt k pronájmu 4+1 s terasou a zahradou, Praha, Praha 9

V galerii najdete rozsáhlou sbírku luxusních fotek z hory Mont Blanc a také jiných oblastí alpského řetězce. Brzy kolekci doplní fotky z Himalájí.

V galerii kromě luxusních snímků uznávaného fotgrafa, můžete obdivovat také díla sochaře Paola Alberteliho, který zde začal vystavovat v roce 2010. Kombinace čistých linií jeho jedinečných soch a syrových materiálů přináší pozoruhodné výsledky.

Fotografie z hor: láska na první pohled

Originální luxusní černobílé tisky jsou důkazem toho, že zde pro ně prostor je, neboť jsou stále žádané a to přesto, že se nejedná o levnou záležitost. S fotografiemi Maria Colonela je to jako s láskou na první pohled: musíte je zkrátka mít za každou cenu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Galerie Mario Colonel
19, rue Whymper 74400 Chamonix Mont-Blanc France
+33 (0)4 50 91 40 20