Marriott: Sen, který přerostl v luxusní síť hotelů

Podnik, který zůstal v rodinném kruhu. Společnost byla založena J. Willardem Marriottem. Nyní je pod vedením syna J.W. (Billa) Marriotta Jr. Dnes Marriott International vlastní 3150 ubytovacích nemovitostí v 68 zemích. Závratná čísla. Navštívili jste již tuto síť hotelů?
11. července 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Rodinný klenot v podobě hotelu. Začalo to stánkem s limonádou...

Luxusní hotel Marriott byl založen v roce 1927 J. Williardem Marriottem. Je ukázkovým příkladem, jak se sny mohou rozrůst v něco naprosto nepředvídatelného, velkolepého i luxusního. Na počátku si však on i jeho manželka otevřeli stánek s limonádou ve Washingtonu.

Marriott byl přesvědčen, že to, co obyvatelé města potřebují, je místo, kde si mohou vychutnat chladný nápoj. Jejich podnik se rozšířil do řetězce restaurací a hotelů, jenž byly veřejnosti postupně známy jako Hot Shoppes a postupně se z toho vyvinula i společnost Hot Shoppes, Inc. Ta byla v roce 1967 přejmenována na Marriott Corporation a posléze na Marriott International Inc. Hrdě se prezentuje jako americká nadnárodní společnost zaměřená na pohostinství, která spravuje a poskytuje franšízové portfolio hotelů a souvisejících ubytovacích zařízení.

První i druhé stejně významné otevření hotelu

Pohádkový příběh začíná v roce 1957 v Arlingtonu ve Virginii otevřením prvního hotelu Twin Bridges Marriott Motor Hotel. Jejich druhý hotel, Key Bridge Marriott vyrostl ve čtvrti Rosslyn ve stejném městě, je nejdéle nepřetržitě provozovaný hotel Marriott International a v roce 2009 oslavil 50. výročí.

Zajímavosti

V dubnu 1995 získala společnost Marriott International 49% podíl na společnosti Ritz-Carlton Hotel Company LLC. Po celém světě se mezinárodní značka Marriott International pyšní kvalitou, výkonem, luxusem a geniálním stylem. Pod názvem Marriott Hotels & Resorts se ukrývá vlajková loď Marriott, luxusní hotelová značka. Zaměřuje se na uspokojení všech potřeb svých hostů během cestování. Značkové hotely jako jsou Renaissance Hotels & Resorts zase usilují o to, aby si hosté během cesty prožili zajímavý příběh ve stylovém prostředí. Budete doslova obklopeni z každé strany stylovou architekturou a interiéry s moderním vybavením, špičkovými restauracemi a bary.

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m, Praha 1

V roce 2017 byla Marriott zařazena na 33 místo na seznamu "100 nejlepších firem.“

Neobešlo by se to bez zvučných jmen

Není tajemstvím, že do Marrtiott Essex House v NY zavítaly hvězdy jako Sheryl Crow, Angelina Jolie, Reggie Jackson, Denvera Broncosa či Mika Shanahana.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger