Top hledané
Výsledky (0)
V březnu si vyslechl své jméno z úst Liběny Rochové, když se stal vítězem soutěže pro oděvní designéry do 26 let VAN GRAAF Junior Talent. Na dalším MBPFW měl představit svou luxusní kolekci SS19. A tak se také stalo.

Martin Kohout na MBPFW: Inspiroval se Monetovo zahradou a vsadil na modrou

Martina Šmalclová
05. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Porotu zaujal svou osobností i originální technikou

Odbornou porotu Martin Kohout tehdy zaujal nejen svou pokorou a nadšením, ale i nevšední technikou, kdy recykloval vlastní olejomalby a jedním z použitých materiálů se stalo také malířské plátno. A stejně jako jeho předchozí luxusní kolekce oslavovala krásu ženského těla, i ta letošní je inspirována sochařskou linií a ženskou elegancí!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

SS19 zrcadlí dnešní společnost 

Kolekce SS19 nesoucí název Les Nymphéas je inspirována leknínovou zahradou Clauda Moneta v Giverny. Z luxusních modelů dýchá jedinečnost a skrytě zrcadlí dnešní společnost spolu s jejími stinnými stránkami – samotou, depresí, konzumem a jednotlivcem – jako připomínkami současného životního stylu. Jednou z dalších inspirací se tak Martinu Kohoutovi staly luxusní filmy Marie Antoinetta a Odnikud někam americké režisérky Sofie Coppolové, pro kterou jsou tato témata klíčová.

Znovu vsadil na malířské plátno

K oblíbenému malířskému plátnu s olejomalbou se návrhář vrací i ve své kolekci SS19. Nově však přidává přírodní materiály v podobě luxusního hedvábí, krajky, bavlny a koženky, jež modelům propůjčují punc každodennosti a lehké komerčnosti. Nedíváme se tak na žádné divoké kreace, ale spíše na něžnou romantiku.

Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m²
Prodej luxusní prvorepubliková Vily 450 m², Okolí Prahy

Věrný či nevěrný, to je, oč tu běží…

V porovnání s kolekcí uvedenou v březnu, shledáváme výraznou podobnost, a tak si klademe otázku: Přijde Martin Kohout příště s něčím zcela novým a upustí od neotřelých, leč již lehce okoukaných technik, nebo zůstane věrný svému stylu?

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Martin Kohout a jeho přehlídka SS 19 v duchu Disney pohádky “Frozen”

Člověk by si řekl, že na jaro/léto jsou to dost chladné odstíny barev, ale na druhou stranu, proč ne? Četla jsem zrovna nedávno článek o tom, že lidská sugesce je schopna ledasčeho. To taková uměle vsugerovaná “klimatizace” v parné dny, které nás poslední roky drtí, by rozhodně nebyla k zahození!

Láska na první pohled? Rozhodně světle modrý top na ramínka ušitý z velmi detailně propracované látky plné detailů. K tomu jasně bílé kalhoty a stříbrno-bílé kotníčkové boty na podpatku. Elegantní, svěží a přitom stále tak trochu nekonvenční. Brunch, garden party na terase amerického velvyslanectví nebo obyčejný piknik na travnatém paloučku v Chateu Mcely? Pro všechny tyto příležitosti se tento model dokonale hodí.

Pochopitelně i tady se objevil model, který jsem si pojmenovala “další mimóza MBPFW”. Jde o bílý komplet nejpravděpodobněji ušitý z organzy. Jemně průsvitné kalhoty by mi zas až tolik nevadily. Nicméně ta halena je čisté zlo. Nejhorší na tom je to nabrání v oblasti pasu. Kdo by chtěl dobrovolně vypadat jako duševně slabší jedinec z Bohnic v 5. měsíci těhotenství?! Obávám se, že nikdo.

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze