Top hledané
Výsledky (0)
Martin Prágr je tanečník, choreograf a lektor tance známý již z několikáté řady StarDance. Věnuje se zejména latinsko-americkým tancům, ale válí i v oblasti klasiky.

Tanečník ze StarDance Martin Prágr: hokejisté to nemají s uživením jednoduché. Tancem si můžeme vydělat mnohem lépe

Karolína Gaislerová
01. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut

Český tanečník Martin Prágr se již po třetí účastní televizní show StarDance, letos soutěží s moderátorkou Ivou Kubelkovou. V rozhovoru prozradil, v čem má Iva slabiny a v čem je naopak šikovná, také, zda na něj žárlí její partner Georg. Martin je zapáleným fanouškem hokeje, původně se chtěl stát právě hokejistou. Kdy přišlo rozhodnutí, stát se tanečníkem a jaká byla jeho cesta? To vše se dozvíte v novém rozhovoru s předním českým tanečníkem.

Vy už jste prošel několika řadami StarDance, čím je tato řada pro vás jiná?

Jiná je v tom, že mám jinou osobnost, to je pro mě nové. Také je to pro mě jiné v tom, že předchozí StarDance byl v době Covidu. Je to pro mě změna, spousta věcí je jiných a vše je ve větším poklidu. Je to více úsměvné období, oproti tomu minulému.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Letos je Vaše taneční partnerka Iva Kubelková, jaké je tančit s modelkou? Jsou modelky více ohebnější než herečky?

Iva říká, že ji málo chválím. Musím říct, že mám šikovnou partnerku. Nezáleží na povolání. Minulý StarDance jsem tančil s herečkou. Herci mají někdy tendenci tanec hrát, my tanečníci to máme ale opravdu nacvičené a chceme mít jistotu. Se Simčou se mi stávalo, že třeba řekla, že to tam nějak zahraje. V tu chvíli jsem nebyl ve své komfortní zóně. Předtím jsem měl sportovkyni, u té každý říkal, že bude mít výdrž. Na druhou stranu ale nedotahovala pohyby. Nyní mám spíše už moderátorku, než modelku. Stejně u ní musím, jako u každého, zjistit, jaké prvky jí sedí a jdou. Ivča je takový typ, že když jí něco nejde, mám pocit, jakoby kvůli tomu nespala. Druhý den přijde na trénink a už to umí.

Nežárlí na vás její partner Georg? S ním jste se seznámil?

Vůbec ne, jsme kamarádi. Paradoxně si spolu i voláme. Málokdy jsem viděl, že by nějaký partner takto podporoval svou partnerku, to je krásné. Ukazuje mi to, jak by jsem se měl jednou chovat, jako partner. To na jejich partnerství obdivuji.

Poznal jste i její rodinu?

Znám se s Adamem Mišíkem, ten chodí s jednou z jejich dcer. Druhou dceru jsem nyní také poznal, jsou to fajn holky, mají s rodiči krásný vztah. Tím by také jejich rodina mohla být inspirací, jak se rodiče chovají k dětem. Mají spíše kamarádský vztah, ale zároveň mají autoritu. 

Už máte za sebou premiérový tanec, a dokonce i tanec na sté výročí StarDance, povedlo se vše tak, jak jste očekával?

Radši nikdy nemám žádná očekávání. Člověk z toho může být v mírné depresi, když se očekávání nenaplní. Jít si to hlavně užít, je za mě klišé. Když dostanu nízké hodnocení, stejně si to neužiju. První dvě kola jsme měli skvělé hodnocení, ani jsme to nečekali. Myslím ale na to, že se to příště podařit nemusí. První dva díly byly skvělé, myslím, že porotu zaujalo i to, že jsem ta čísla vymýšlel trochu jiné, oproti ostatním. Také už jsem si uvědomil, co jsem mohl v minulých dílech dělat špatně. 

Co tréninky? Jak probíhají, chodí Iva včas?

Iva chodí včas, přijde pozdě jen, když je zácpa. Není to ten typ, který by chodil každý den později o půl hodiny. Jde z ní cítit to, že se chce naučit tančit. Jde vidět i vývoj, jsme spolu každý den a jsme v blízkosti, to nás sblížilo. Ze začátku jsem na ni byl opatrnější, teď už si neberu takové servítky. 

V čem je Iva skutečně dobrá a co je potřeba ještě potrénovat?

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

U Ivy je výhodou, že je zvyklá na živé vysílání. Je také bývalá modelka a nohy propínat umí. Zároveň při tanci působí přirozeně, jde jí to samo od sebe. Také má hudební sluch, má i svou desku. Na výběru hudby se se mnou také podílela. 

Když srovnáte Vaše taneční partnerky Gábinu Koukalovou nebo Simonu Babčákovou, dá se říct, se kterou jste si nejvíce sedl?

Já vyjdu s každým a mám rád lidi. Vždy se snažím na člověka "nacítít". Mám také rád ženy a já jsem rád, že s nimi mohu trávit čas. Každá byla jiná, ale se všemi jsem v kontaktu. Dokonce se obě bývalé taneční partnerky přišly podívat na letošní StarDance. Bylo zároveň zvláštní, vidět je v publiku, ještě před chvíli jsem s nimi tančil na parketu. Bylo hezké, že to prožívaly znovu s námi. Simča to velmi prožívala a říkala, že by do toho šla klidně znovu. 

Vy se s Ivou hodně věnujete i videím na Instagramu a vypadá to, že máte spoustu zábavy při trénincích? Dokonce máte na videu i Járomíra Jágra – utahujete si z podobnosti jmen Jágr/Prágr – s tím přišel kdo?

Vzniklo to zrovna na sále, dělal jsem si srandu, že je jedno, jestli jsem Jágr, nebo Prágr. Tak to vzniklo a postupně jsme k tomu ladili scénář. Má videa nejčastěji vznikají z nějaké hlášky, nebo z komentáře. 

Když jsme u toho sportu – tak komu v hokeji fandíte?

Snad mě tu v Praze nikdo neodstřelí. Fandím Ocelářům z Třince, na střední škole jsem byl totiž v Ostravě. Hokej byl mým snem od malička, ale skončil jsem jako tanečník. Chodím s kluky hrát do amatérské ligy. Rád se tu potkám s kamarády. 

A co fotbal? Koukali jsme, že jste velký fanoušek?

Jsem komplexní sportovec, mám rád i kolo. Na fotbale jsem byl nedávno v Barceloně. Když u mě doma běží televize, je tam pouze sport. Obecně ale televizi moc nesleduju.

Je těžké uživit se jako tanečník? Není výhodnější být tedy fotbalista? Když se vrátíme k těm sportům?

Oproti jiným sportům je to jednodušší, dokonce i oproti hokeji. Sportovci často mohou profesně fungovat do nižšího věku, než tanečníci. Soutěžně se s tancem dá uživit, možná lépe než tanečník v divadle. Jako tanečník se člověk uživí lépe, než právě hokejista. V reprezentaci si hokejisté vydělají hodně, ale to je jen pár lidí, běžný hráč se tím asi neuživí. Pro tanečníky je více příležitostí.

Je pro tanečníky StarDance dobrý přivýdělek?

Nikdo to nebere jako výdělek, je to spíš takový tábor. Beru to tak, že život tak letí a nedá se to ani odmítnout. StarDance je věc, kterou by člověk dělal i zadarmo. Je to hezký projekt. 

Jak to máte s bydlením, bydlíte teď na čas v Praze kvůli StarDance? Platíte teď dva nájmy?

Během StarDance jsem v Praze, od televize máme byt. Dřív jsem hodně jezdíval i zpátky domů, ale letos si užiju to pražské prostředí. 

Koho byste tipoval jako letošního vítěze? A proč zrovna jeho a proč ne sebe a pokud sebe tak proč? 

Za mě jsou vítězové všichni, kteří se účastní. V této sérii mě ani nenapadá někdo, kdo by byl vyloženě favoritem na vítěze. V minulých dílech jsem měl adepty, ale letos to nedokážu posoudit. Všichni jsou šikovní a vždy čekám, kdo s čím překvapí. Hodně trénují, to se v minulých letech tolik nedělo, laťka je letos vysoko.

Který tanec je Vašemu srdci nejbližší?

Můj styl je hlavně latinsko-americké tance. Ke klasice nemám takový vztah, ta mě baví spíše v rámci show. Sám mám ale raději živější tance, jsem živý člověk. Vadí mi, že se během klasiky tanečníci nedívají do očí. Baví mě více latina ale vždy mi lépe hodnotí standard. 

Jaká byla Vaše cesta k tanci? Věděl jste odmalička, že chcete být tanečník?

Když mi bylo 6 let, mamky kamarádka měla dceru, která potřebovala tanečního partnera do kroužku. Během kroužku jsem zjistil, že je lepší být s holkami, než s kulkami na fotbale. Zlomový kdo byl, když v Česku bylo mistrovství světa a já si řekl, že tam chci jednou tančit. 

Jaký je Váš největší taneční úspěch a plány do budoucna?

Dříve jsem chtěl postupně procházet tanečními třídami, poté jsem měl za cíl mistrovství. Nejdříve Evropy, poté světa. Poté jsem si přál mít klub, a to se mi také splnilo. Také přišlo Stardance, a to byla další výzva. Mezi mé další cíle patří projekty, které chci zkusit. Chtěl bych letět tančit za dětmi do Afriky.

Zdroj: vlastní dotazování

Rychlá zpověď:

Je pro tanec důležitý talent?

Ne.

Oblíbený hudební žánr?

Latina.

Tanečky na Tiktoku ano nebo ne?

Ne.

Choreografie nebo improvizace?

Choreografie.

Držíte zdravý životní styl?

Ne.

Tradiční lékař nebo alternativní léčba?

Tradiční.

Antidepresiva ano nebo ne?

Ne.

Co Vás uklidňuje?

Tanec.

Velkoměsto nebo vesnice?

Obojí.

Oblíbená obuv na tanec?

Tenisky.

Instagram nebo TikTok?

Instagram.

Jakou super schopnost byste si vybral, kdybyste mohl volit?

Teleport.

Kdybyste byl rostlina, jaká byste byl?

Kopřiva.

Oblíbený tanečník?

Derek Hough.

Otázka pro redaktorku: Šla byste se mnou tančit do Stardance?

Ano.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze