Top hledané
Výsledky (0)
Masopust hlásí, že je čas rozvernosti! Je tu doba radovánek a živých lidových tradic, než přijde šestitýdenní půst před Velikonocemi.

Masopust je v plném proudu! Kam vyrazit za těmi nejlepšími maskami?

Redakční tým
15. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Malostranký masopust, průvod

Masopust neboli „fašank“

V roce 2019 připadá období masopustu na období od 6. ledna do 6. března. Masopust, neboli lidově „fašank“, v minulosti představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami.

Z dnešního pohledu k masopustu neodmyslitelně patří zabijačky, soutěže o nejlepší masopustní maškaru, sousedské zábavy a samozřejmě průvody nejluxusnějších masek. Zkrátka rej, jak se patří. Máme pro vás tipy, kam vyrazit a kde se luxusně bavit!

Masopust jeden z největších? V Roztokách u Prahy!

O masopustním veselí v Roztokách u Prahy se říká, že je jedno z největších. Průvod plný originálních masek poputuje z roztockého zámku, kde slavnost každoročně začíná, přes město Roztoky, úvoz, louky a pole, až na Holý vrch, kde se setká s průvodem z Únětic a Suchdola. Začátek této akce je 16. února 2019 v 12:00 hodin a veselit se můžete až do 23:00 hodin. Připojíte se?

Malostranský masopust se opět bude těšit velké přízni

Malostranský a hradčanský masopust, který každoročně připravuje radnice Prahy 1, se letos chystá na sobotu 2. března 2019. Sraz je ve 13:30 před hradčanskou restaurací U Černého vola v Loretánské ulici. Můžete se přidat, nebo průvod pouze zhlédnout na těchto místech: v ulici Nerudově, Thunovské, na Malostranském náměstí a také v Mostecké. Průvod bude zpříjemňovat Pražský pouťový orchestr a chlapecký sbor Bruncvík.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy

Za lidovými tradicemi do Strání

Od roku 1987 pořádá obec Strání na Uherskobrodsku Festival masopustních tradic Fašank. S čím můžete počítat? Uvidíte více než stovku účinkujících v krojích v čele s magickým slaměňákem, prastarý mečový tanec fašankářů, uslyšíte množství lidových písní a ochutnáte spoustu luxusních dobrot. Koná se od 1. 3 2019 do 5.3. 2019.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze