Top hledané
Výsledky (0)
Je až k neuvěření, jaké úchylky sužují lidskou sexualitu!

Máte použitou sádru, kterou bych od vás mohl koupit? To není nabídka někoho, kdo sádru recykluje, ale někoho, kdo se takto ukájí

Karolína Lišková
01. května 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Žena se sádrou na noze ležící na gauči.

Jak se říká - sto lidí, sto chutí. Každý máme rád něco. Dokud je to v mezích zákona a neubližuje to druhému, nic není špatně. Až tři procenta Čechů žije s nejrůznějšími sexuálními úchylkami. Některé jsou neškodné, bizardní nebo úsměvné. Ty, co jsou za hranou zákona, se už musí léčit. V Česku tak lékaře ročně navštíví až 1300 pacientů. Nás ale zajímají ty úchylky méně škodlivé...

Nehovoříme zde o úchylkách typu pedofilie, zoofilie nebo masochismus, které nemusí protějšek ustát. Tyhle deviace většinou končí na policii a následně u soudu.

Vzrušující může být cokoliv

Odborníci vlastně ani netuší, kolik lidí skutečně trpí nějakou sexuální úchylkou neboli odborně parafilií, protože lékaře třeba nikdy nenavštíví. Statistiky tak vznikají právě díky těm, kteří byli za sexuální delikty trestáni. Podle uznávaného sexuologa Petra Weisse jsou nejčastějšími úchylkami exhibicionismus a fetišismus.

Lékaři dosud popsali asi 550 sexuálních „libůstek“. Seznam ale nikdy nemůže být úplný - některé věci totiž vzrušují třeba jen jednoho člověka na světě. Eroticky přitažlivým se může stát v podstatě cokoli. Mezi českými sexuology se traduje třeba případ ženy, která trpěla sexuální fixací na Vltavu. Orgasmus nezažívala při souloži, ale jedině při koupání ve své milované řece. 

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1
Otevřít v galerii (4)
Svázaná žena
Svázaná ženaZdroj: Profimedia

Koupím od tebe sádru

„Nedávno jsem měla vyvrknutý kotník a musela jsem mít nohu v ortéze a chodila jsem o berlích. Samozřejmě jsem o tom napsala na sociální síť a během dne si mě našel nějaký neznámý muž a sondoval, zda mám sádru, kterou by ode mě po použití rád koupil, protože ho „vůně“ použité sádry vzrušuje,“

vypráví nedávnou příhodu žena z Prahy, která přiznala, že ji nabídka zaujala, protože o takové úchylce v životě neslyšela. Muž byl ochotný za sádru zaplatit i několik tisíc korun.

„Ano, to je abaziofilie - sexuální preference partnerů či partnerek s různými ortopedickými pomůckami - se zlomeninami, francouzskými holemi, na vozíčku a podobně,“

odvětil vedoucí klinický psycholog Sexuologického ústavu Všeobecné fakultní nemocnice a 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Petr Weiss s tím, že on sám se setkal s mnoha bizardními sexuálními preferencemi svých pacientů.

„Mezi ty nejbizardnější je asi adult baby syndrom neboli muži, co jsou sexuálně vzrušováni tím, že si hrají na malé děti, na batolata. Oblékající se do dupaček a pijí z kojeneckých lahví a podobně,“

řekl LP-Life.cz Weiss.

Otevřít v galerii (4)
Sexy žena líbá záda muže.
Sexy žena líbá záda muže. Zdroj: Pixabay

Podle něj se veškeré parafilie dají léčit, ale nedají se vyléčit. Lékaři se u svých pacientů snaží dosáhnout toho, že své sexuální potřeby realizují společensky přijatelným způsobem.

„Neumíme změnit základní orientaci, umíme však adaptovat jejich chování.“

Tito lidé nebývají pro své okolí nebezpeční. To ovšem neplatí o pedofilech a u patologicky sexuálních agresorů a agresivních sadistů.

Vydělává prodejem použitého prádla

Na sociálních sítích se v poslední době vyskytl takový nešvar. Dívky vycítily díru na trhu a v době krize, kdy je práce nedostatek, se vrhly do podnikání, kde hlavními zákazníky jsou fetišisti. Den nebo dokonce týden použité kalhotky, punčocháče nebo ponožky tak koupíte za pár stovek.

Otevřít v galerii (4)
Sexy žena v červeném spodním prádle.
Sexy žena v červeném spodním prádle. Zdroj: Pixabay

„Studuju a kvůli koroně jsem přišla o brigádu. Tohle mi poradila kamarádka, že si takhle vydělá i několik tisíc měsíčně. Mám taxu - jeden den nošené kalhotky za 199 korun a pět dní za 599 korun. Ti úchyláci se po tom můžou utlouct. Někteří mají preference, že třeba chtějí kalhotky po sportování,“

svěřila se se svou prací mladá žena z Prahy.

Otevřít v galerii (4)
Zamilovaný pár.
Zamilovaný pár.Zdroj: Pixabay
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Fetišista je někdo, kdo zbožňuje nebo rovnou uctívá vybrané předměty či třeba části lidského těla. Taková záliba se případ od případu liší. Zatímco jednomu se líbí nohy v punčochách, druhý ujíždí na gumových maskách a znehybněné milence... a je toho mnohem víc. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější.

Darkyfilie

Znamená sexuální vzrušení z pláče. Je-li váš partner darkyfil, nevzruší ho nic jiného než, když si pořádně popláčete.

Dendrofilie

Mnoho lidí stromy objímá a čerpá z nich energii. Úmysly některých milovníků přírody jsou však docela jiné. Dendrofilika lákají silné, svalnaté kmeny a vzrušují ho vyčnívající větve.

Hierofilie

Hierofily vzrušují náboženské předměty a vše, co má jakoukoliv náboženskou symboliku.

Frotérismus

Frotérista je milovník přecpaných tramvají a autobusů. Rád se mačká a otírá o druhé lidi. To ho uspokojuje víc než klasický sex.

Formikofilie

Tato úchylka spadá pod zoofilii. Takto postižení lidé milují drobné živočichy, jako jsou šneci, mravenci či slimáci. Přikládají si je na přirození a tím si způsobují orgasmus.

Katoptronofilie

Katoptronofilik je blázen do zrcadel. Masturbuje jedině před zrcadlem a někdy se stává, že jeho posedlost zrcadlem narušuje celý akt milování.

Nozofilie

Nozofilie se vyznačuje přitažlivostí k lidem s těžkou, nejlépe smrtelnou chorobou. Nozofilové chtějí být často sami nevyléčitelně nemocní, nicméně jsou také sexuálně fascinováni člověkem, o kterém se ví, že je vážně ohrožen smrtícími komplikacemi.

Salirofilie

Spočívá v tom, že aktér zneuctí předmět svojí touhy – obvykle atraktivní osobu. Jde však jen o vzhled, nikoli bolest. Salirofilik milence roztrhá punčochy, rozmaže jí líčení, rozcuchá vlasy, pokryje jí tělo blátem a podobně.

Amaurofilie 

Jedince vzrušují slepí lidé.

Hirsutofilie 

Vzrušují je velmi chlupatí partneři, hlavně s chlupy v podpaží a na intimních místech.

Ofidiofilie

Ofidofily vzrušují hadi.

Pyrofilie 

Úchylka, při níž vzrušení vyvolá pohled na oheň.

Retifismus 

Patří do fetišismu, dotyčný se ale zaměřuje pouze na ženské boty.

Skatofilie 

Sexuální úchylka, kdy se dotyčný ukájí erotickými anonymními telefonáty.

Symforofilie 

K sexuálnímu uspokojení vede jedince sledování katastrof nebo automobilových nehod.

Tušérství 

Tušér se rád dotýká intimních míst zcela neznámých žen, jen jakoby náhodou se dotkne jejich ňadra, zadečku, rozkroku.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze