Top hledané
Výsledky (0)
O matematické vyjádření lásky se pokusil nejeden matematicky a zároveň romanticky založený „myslitel“. Dokonce o něčem takovém vyšla kniha. Je však doopravdy možné vyjádřit lásku rovnicí?

Matematické vyjádření lásky

Eva Ledecká
14. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Hannah Fry, která přednáší na Univerzity College v Londýně, ve svých pracích používá matematické modely, pomocí kterých zkoumá lidské chování. Na základě statistik a grafů popisuje fungování hledání partnera a obecně partnerských vztahů. V nedávné době byla do češtiny přeložena její kniha Matematika lásky. Vzorce, důkazy a hledání té správné rovnice.

37 % prvních máme odmítnout!

Hannah Frey matematicky například vyjadřuje to, že v našem životě bychom si neměli brát partnera patřícího mezi prvních 37 % protějšků, se kterými randíme. To znamená, je-li nám například určeno celkem 20 partnerů v životě, prvních 8 bychom rozhodně měli odmítnout a vybrat si až toho dalšího, který je lepší než všichni dosavadní.

Pravděpodobně k výsledku došla matematickými výpočty! Mnoho lidí se však proti tomu může ohradit. A co když je nám určen v životě jen jeden muž? Matematika je tady prostě v koncích!

Prodej pozemku se studií na výstavbu
Prodej pozemku se studií na výstavbu, Praha 4

Takových podobných výpočtů, jako učinila paní Fry, se po světě mohla udělat celá řada, ale žádný z nich lásku spočítat nedokáže. Něco tu však přece existuje...

Matematická funkce zobrazující luxusní srdce!

Karel Janeček nám v Rychlé zpovědi prozradil, že luxusní cit jako je láska žádnou rovnicí nelze vyjádřit, ale že prý existuje funkce, která, když se převede do grafu, zobrazuje srdce. Tak jsme si o tom něco hledali a zjistili jsme, že měl pravdu.

Přestože tato funkce (nebo rovnice chcete-li) pro obyčejného smrtelníka představuje jen změť písmenek a čísel, na jejím konci se dospěje k čemusi, co v grafu ukáže luxusní tvar srdce!

A to je asi tak to jediné, čemu jsme my tady v redakci Luxury Prague Life v souvislosti s kombinací láska–matematika ochotné uvěřit... Samozřejmě kromě staré známé rovnice E+L=VSL, kterou známe z lavic základních škol.

Láska je zkrátka něco nádherného mezi nebem a zemí a měli bychom být vděčni za to, že je nám dopřáno tyto luxusní pocity zažívat. A nějaká matematika, ta ať si počítá radši něco smysluplnějšího!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze