Top hledané
Výsledky (0)
Ve věku 54 let zemřel dnes v noci nečekaně herec Matthew Perry, který se proslavil především rolí Chandlera v kultovním seriálu Přátelé.

Skandály Matthew Perry nešetřil: Vlastních dětí se nikdy nedočkal, kvůli závislosti na alkoholu byl impotentní. Partnerkám tvrdil, že chce počkat do svatby

Denisa Zajíčková
29. října 2023
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Seriál Přátelé milují miliony diváků po celém světě

Zpráva o smrti Matthew Perryho zasáhla celý svět. Milovaný Chandler z kultovního seriálu Přátelé obletěla v noci doslova celý svět. Podle bulvárních zdrojů se měl oblíbený herec utopit ve své vířivce. Záchranáři se ho snažili po srdeční zástavě oživit, už se jim to ale nepodařilo.

Zpráva o smrti herce Matthew Perryho zdrtila fanoušky po celém světě. Na sociálních sítích se už objevilo mnoho videí a fotografií na jeho počest, fanoušci zapalují svíčky a vzpomínají. Jaký byl ale život herce, který zahrál hned několik fenomenálních rolí, nálepky Chandlera už se ale nikdy nezbavil? 

Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé
Luxusní byt s terasou na pronájem na Malé, Praha 1

Seriál Přátelé je fenoménem

Jeden z nejoblíbenějších a nejikoničtějších televizních seriálů v historii jsou rozhodně Přátelé. Poprvé se seriál objevil na obrazovkách v roce 1994 a během svého desetiletého běhu si získal miliony fanoušků po celém světě. Jedná se o americký sitcom, který vytvořili David Crane a Marta Kauffman. Seriál se odehrává v New Yorku a zaměřuje se na šest hlavních postav - Rachel, Rosse, Monicu, Chandlera, Joeyho a Phoebe. Příběh sleduje jejich osobní a profesní životy, vzestupy a pády, romantické vztahy a humorné situace.

Projekt byl průkopníkem pro mnoho dalších sitcomů a z jeho hlavních představitelů udělal hvězdy. Stejně tak z Perryho, ačkoliv ten mediální pozornost roky přímo nenáviděl. Navzdory tou sepsal před rokem své paměti, ve kterých prozradil mnoho temných tajemství. Například to, že kvůli své závislosti jako muž selhal. Od třinácti let holdoval alkoholu, což způsobilo jeho problémy s erekcí. Je to pravděpodobně jeden z důvodů, proč po něm nezůstali žádní potomci. 

Krok s Brucem Willisem

V této souvislosti vzpomínal na rok 2000, kdy si po boku herce Bruce Willise zahrál v krimikomedii Můj soused zabiják. Ten byl už tehdy díky sérii Smrtonosná past známou celebritou. Jenže společné natáčení zřejmě ani jednomu z nich tak úplně neprospívalo. Kvůli tomu, že se s ním Matthew Perry chtěl kamarádit, se snažil udržet krok s jeho pitím. V té době už se přitom potýkal se závislostí. Willis dnes trpí demencí a podle vyjádření několika blízkých už takřka neví o světě. 

„Pod Bruceovou disco koulí v klubu byly každou noc večírky. Nějakým způsobem se všem ještě podařilo přijít v šest ráno do práce. Říkám nějak, ale vím jak - těch sto Xanaxů fungovalo jako kouzlo,“ napsal ve své knize Perry. Je tak zřejmé, že holdoval i jiným látkám. 

Otevřít v galerii (1)
S Julií Roberts randil ve skutečnosti
S Julií Roberts randil ve skutečnostiZdroj: Foto: se souhlasem TV Nova

O panictví ho připravila nevlastní sestra Carrie Fischer

Matthew Perry se nikdy nijak netajil tím, že začal pít alkohol už velmi mladý. I kvůli tomu měl problémy v sexuálním životě. Dlouho si přitom myslel, že "jeho penis nefunguje". Až později ho napadlo, že to může být kvůli šesti pivům, které si dal na kuráž. O panictví přišel v osmnácti letech s Tricou Leigh Fischer, nevlastní sestrou Carrie Fischer. "Čirá sláva, celé dvě minuty," vtipkoval v knize. Přítelkyni zpočátku tvrdil, že chce se sexem počkat až do svatby. Nakonec však Tricii řekl celou pravdu. Ona ho ujistila, že už impotentní nikdy nebude a vzala si ho do parády.

Od té chvíle jsem slovo impotence neznal. Přesně jak mi slíbila. Všechno na mě funguje od té chvíle správně,“ napsal Perry. S Fisher následně strávil několik let, než se s ní rozešel. Nevyšel mu ani vztah s herečkou Julií Roberts. Rozešel se s ní ze strachu, že by ho opustila jako první. Randil také s Cameron Diaz nebo Gwyneth Paltrow, u té první však dokonce dostal na rande prý ránu. Že by se snad choval nevhodně?

Drogy z něj udělaly trosku

Přes světlé chvíle v jeho životě z nej léky, alkohol a drogy udělaly trosku. Prý si dokonce některé roky natáčení Přátel vůbec nepamatuje. Závislý byl třicet let. V posledních letech se ale mluvilo o tom, že je konečně ze všeho venku. I proto zpráva o jeho smrti fanoušky naprosto šokovala.

Žádné zprávy o tom, že by však do své závislosti znovu spadnul, a to by byla příčina jeho náhlé smrti, se neobjevily. Je tak možné, že vyšetřovatelé smrt klasifikují jako nešťastnou nehodu.

Kdo byl Matthew Perry (1969 - 2023)...

Matthew Perry se narodil 19. srpna 1969 v Williamstownu, Massachusetts. Byl jednou z nejslavnějších tváří světového filmu a televize. Jeho jméno je spojováno se zlatými časy televizního humoru a nepopiratelným talentem, který mu pomohl stát se jedním z nejoblíbenějších herců své generace. 

Perryho cesta k slávě začala v 90. letech, kdy si zahrál roli Chandlera Binga v kultovním televizním seriálu "Přátelé". Jeho vtipy, sarkasmus a neodolatelný smích se staly ikonickými a přinesly mu obrovskou popularitu. Seriál byl jedním z nejúspěšnějších a nejvlivnějších v historii televize, a Perryho výkon byl pro jeho úspěch klíčový. Stand-up komedii se věnoval již v mládí. Dnes existuje jen málo těch, kteří ho neznají.

Zdroj: marca.com, independent.co.uk, nypost.com, irishtimes.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze