Top hledané
Výsledky (0)
Celebrity vedou rušný život. Je těžké si představit, že při všem tom natáčení, koncertních turné a cestování by stíhaly i péči o domácí mazlíčky. Přesto se někteří slavní k tomuto kroku rozhodli a mnohdy si pořídili i dosti neobvyklá zvířátka...

Mazlíčci celebrit: komu pobíhá po zahradě lama a kdo vyrůstal se lvy?

Kristina Valachyová
21. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
12 minut čtení
Domácí mazlíček

Nejoblíbenějším domácím mazlíčkem je nejlepší přítel člověka, pes. Za ním následuje kočka, která je méně náročná na péči. Běžně se chovají papoušci, akvarijní rybky, zakrslí králíci, morčata, křečci a myši, zájem je i o obojživelníky a plazy. Stoupá ale i poptávka po neobvyklých nebo exotických domácích mazlíčcích, které jste si donedávna mohli mohli prohlédnout jen v zoologických zahradách. Například skunk, vodní dráček, miniprasátko, leguán nebo ježek.

Mají příliš mnoho peněz a nevědí, co s nimi?

Známým osobnostem je často vyčítáno, že si vybírají drahá exotická zvířata proto, že už nevědí co s penězi. Důležitější ale je, zda jim zajistí adekvátní životní podmínky a péči, jakou konkrétní druhy vyžadují. Ze zahraničních osobností se láskou ke zvířatům, především ke kočkám, netají celosvětově oblíbený a mimořádně úspěšný zpěvák Ed Sheran.

Otevřít v galerii (8)
Ed Sheeran
Ed SheeranZdroj: Profimedia

Herečka Drew Barrymore za svůj život údajně zachránila více než deset zvířat. Populární herec Zac Efron si v roce 2019 adoptoval fenku amerického pitbulteriéra jménem Maca, která už čekala na uspávací injekci. I herečka a zpěvačka Selena Gomez miluje psy a domov už darovala celkem sedmi adoptovaným zvířatům. A co další?

Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m
Rodinný dům na pronájem, Praha 4 - 359m, Praha 4

Začněme nejběžnějším mazlíčkem, kterým je pes

Dua Lipa a Anwar Hadid se na Instagramu pochlubili, jak v loňském roce oslavili první narozeniny svého rozkošného černého štěněte, a to jak se patří. Uspořádali extravagantní party i s jeho dalšími štěněcími kamarády.

V únoru 2021 se dostali na titulky i francouzští buldočci Lady Gaga jménem Koji a Gustav poté, co byli uneseni během venčení v Hollywoodu. Při incidentu byl zastřelen jejich venčitel. Gaga nabídla odměnu 500 000 dolarů za jejich bezpečný návrat, čímž dokázala svoji bezpodmínečnou lásku ke svým psům. Později byli živí vráceni, není však známo, jestli někdo nárokoval odměnu.

 

Alpaky

Nicole Kidman vlastní farmu vzdálenou několik hodin cesty od australského Sydney. A právě sem si nastěhovala neobvyklé domácí mazlíčky - lamy alpaky. Ty jsou v Andách chovány kvůli produkci kvalitní vlny. Pořídit si pouze jednu alpaku se nedoporučuje, jelikož je to stádní zvíře. U Nicole se těší velkému luxusu na ploše několika hektarů. Herečka, která na rozlehlé farmě bydlí, označila právě výběh pro alpaky za svou nejoblíbenější část usedlosti.

 

Lemuři

Herečku Kristie Allen můžete znát například z filmu Kdopak to mluví?, v němž si zahrála hlavní roli. Věděli jste ale, že je milovnicí a nadšenou chovatelkou lemurů? Má jich 14. A jak došlo právě na lemury? Herečka se zajímá o ochranu zvířat a životního prostředí. V rámci zájmu o záchranu deštných pralesů na Madagaskaru se dozvěděla, že kácení stromů způsobuje lemurům velké problémy. Tehdy se rozhodla, že je bude chovat jako domácí mazlíčky. Jsou to akční zvířata, která vyžadují náročnou péči a vhodné podmínky – vyhřívaný výběh i prostor k běhání venku. Přestože zaměstnává opatrovnici zvířat na plný úvazek, jako domácí mazlíčky je nedoporučuje, protože starat se o ně vyžaduje velkou zodpovědnost.

 

Lvi

Melanie Griffith měla v dětství jako domácího mazlíčka lva. Ten patřil její matce Tippi Hedren, kterou mnozí znají z Hitchockova filmu Ptáci. Strachem ze lvů herečka asi netrpí, neboť odmalička vyrůstala obklopená spoustou šelem, včetně těch exotických. Po určitou dobu chovala její matka dokonce až 60 lvů, postupně se však jejich stav snížil na čtrnáct. Péče o tyto šelmy je ale velmi náročná, a tak ani samotná Melanie nedostávala od matky tolik péče, kolik by jako dítě měla dostat.

 

Sova

Sova jako domácí mazlíček? U Salmy Hayek je to realitou. Jde o zachráněnou sovu, kterou si vzala do své péče a stala se plnohodnotným členem rodiny. Sova Kering spí s herečkou v posteli a chodí také na společné procházky s jejími psy. Salma uvažovala, že by si pořídila více sov ze záchranných stanic, aby jim poskytla domov.

 

Kobry

Nicholas Cage má doma více mazlíčků, k těm nejzajímavějším ale bezesporu patřily jeho kobry královské. Choval dvě vzácné bílé kobry, které pojmenoval Moby a Sheba. Protože uštknutí kobrou je v 50% případů smrtelné, měl vždy připraveno i sérum proti kobřímu jedu. Jeho netradiční koníček se ale nelíbil sousedům. Když zjistili, co doma chová, neprojevili pro to příliš pochopení. Aby se Nicholas vyhnul sousedským sporům, daroval obě kobry do ZOO. Nicolas Cage vlastní i vránu, která žije uvnitř šestnáctimetrové geodetické kopule. Vrána, které říká „Huginn“, zjevně rozumí lidské řeči a umí i pár slov – řekne „ahoj“, když Nicolas vejde do místnosti a „čau“, když odchází.

 

Opice

Opičku rodu malpa kapucínská jménem Fidži chtěl chovat Chris Brown. Byla mu však zabavena zanedlouho poté, co zveřejnil její fotografii na Instagramu a zpěvák byl obviněn z držení kapucínské malpy bez povolení. Také Justin Bieber vlastnil opičku jménem Mally, se kterou se neustále fotil, prezentoval se s ní na sociálních sítích, přebíral s ní ceny, a dokonce se rozhodl vzít ji s sebou na své světové turné. Poté, co s ní přicestoval do Německa, mu však místní úřady ohroženou malpu zabavili, protože se neobtěžoval zajistit jí potřebné veterinární dokumenty. Přestože měl Bieber několik měsíců na to, aby si dal všechna povolení do pořádku a opičku získal zpět, nikdy to neudělal a na mazlíčka, kterého měl asi jen jako módní doplněk, se vykašlal. Biebrova malpa tak nakonec skončila v kodaňské zoologické zahradě.

 

Osel

Otevřít v galerii (8)
Arnold Shwarzenegger
Arnold ShwarzeneggerZdroj: Profimedia

Arnold Shwarzenegger je majitelem miniaturního koně a osla. Jmenují se Whisky a Lulu a většinou je chová ve svém domě.

 

Gigantická ZOO

Kytarista Guns'n'Roses Slash svůj domov prakticky přeměnil na gigantickou zoologickou zahradu. Choval lva, několik koček, ještěrky a jedovaté hady.

 

Holubice

Hudebník Prince vlastnil pár ochočených holubic, které pojmenoval Majesty a Divinity. Dvojice holubic se prý po jeho smrti odmlčela. Jakmile však zazněla Princeova hudba, ptáci začali okamžitě vrkat.

 

Luxusní byt na pronájem 181m2 v Karlíně
Luxusní byt na pronájem 181m2 v Karlíně, Praha 8

Klokan

Rapper Vanilla Ice má poměrně pestrý trestní rejstřík, v němž nechybí obvinění z účasti na ilegálních automobilových závodech, vyhrožování střelnou zbraní nebo vloupání. Problémům se zákonem čelil dokonce i v souvislosti se svými domácími mazlíčky, to když jeho klokan a koza utekli a více než týden se potulovali v ulicích.

 

Prase

Herec George Clooney vlastnil prase jménem Max, které mu bylo velmi blízké. Clooney dokonce dovolil Maxovi spát v jeho ložnici, což bylo údajně důvodem rozpadu několika jeho vztahů.

To další herec, Sam Neill alias Alan Grant z filmu Jurský park, se může pochlubit širokou škálou domácích zvířat, která nesou jména celebrit. Mimo jiné vlastní prasata pojmenovaná Angelica Huston a Imogen Poots, kohouta jménem Michael Fassbender a býka jménem Graham Norton.

O prasátko jakožto domácího mazlíčka projevila zájem i Miley Cyrus. Adoptovala si ho krátce po smrti svého psa. Prasátko dostalo jméno Bubba Sue a je Mileyiným oblíbeným společníkem. Sdílí fotografie, na kterých Bubbu líbá a hraje si s ním.

Otevřít v galerii (8)
Miley Cyrus
Miley CyrusZdroj: Profimedia

Ariana Grande se k šílenství kolem miniprasátek přidala poměrně pozdě. Poprvé sdílela obrázky svého domácího prasátka jménem Piggy Smallz v roce 2018. Prasátko jí prý je emocionální oporou. Čuník byl v roce 2019 nominován na cenu pro „nejroztomilejšího mazlíčka hudebníků“ v rámci iHeartRadio Music Awards, ale první místo mu těsně uniklo. To získalo štěně zpěvačky Lauren Jauregui jménem Gracie, které bohužel uhynulo následkem nehody jen několik dní před slavnostním předáváním cen.

 

Želva

Jedním z nejnetradičnějších domácích mazlíčků celebrit a dost možná i přítelem na celý život je africká želva sulcata patřící Leonadu DiCapriovi, která herce stála 400 dolarů. Želva byla pojmenována Jack na památku DiCapriovy role v Titanicu. Želva, kterou si pořídil v roce 2010, se průměrně dožívá více než 70 let, což znamená, že Jack se může dožít i hercových stých narozenin.

 

Kynkažu

Otevřít v galerii (8)
Paris Hilton a její kynkažu jménem Baby Luv
Paris Hilton a její kynkažu jménem Baby LuvZdroj: Profimedia

Paris Hilton byla vždy známa svou zálibou v miniaturních kabelkových psících, kteří žijí ve vlastním prostorném domě s balkony a klimatizací v hodnotě 325 000 dolarů. Většina lidí si ji pravděpodobně pamatuje ve společnosti její čivavy Tinkerbell, kterou s sebou všude nosila v kabelce a fotila se s ní. Když se Tinkerbell v roce 2004 ztratila, nabídla Hilton prostřednictvím Hollywood Reporteru za její vrácení odměnu 5 000 dolarů. Přestože se nakonec zase shledali, byla zničená, když její psík v roce 2015 pošel. Mnoho lidí Paris Hilton překvapila, když se začala objevovat na veřejnosti s exotickým medvídkem kynkažu jménem Baby Luv. Její exotický mazlíček se dostal na titulky v roce 2006, když na Hilton zaútočil a pokousal ji na noze, takže se musela dát očkovat proti tetanu. Šelmu si nicméně nechala i po tomto incidentu. Není jasné, zda Baby Luv stále žije na Hiltonině ranči. Obecně však není moc dobrý nápad chovat kynkažu v zajetí. Podle Everyday Health jsou to divoká zvířata a mohou se chovat nepředvídatelně, včetně škrábání a kousání.

 

Tygr

Mike Tyson miloval tygry natolik, že se rozhodl pořídit si jednoho domů.

Otevřít v galerii (8)
Mike Tyson a tigr
Mike Tyson a tigrZdroj: Profimedia

V průběhu let se objevila různá videa zachycující slavného boxera, jak se svým tygrem zápasí. Jeho láska k tomuto tvorovi inspirovala Tysonovu roli ve filmu Pařba ve Vegas z roku 2009. 

Otevřít v galerii (8)
Mike Tyson a holub
Mike Tyson a holubZdroj: Profimedia

Chová dokonce i holuby.

 

Vlk

Hvězda Stmívání Kristen Stewart se s vlky setkává nejen na filmovém plátně, ale i v reálném životě. Herečka vyrůstala s vlky na rodinném ranči v Santa Monice. Její matka chovala vlčí smečku a starala se o ně, takže tato zvířata miluje a bere je jako členy rodiny.

 

Šimpanz

Podíváme-li se do minulosti, zjistíme, že i král rock´n´rollu Elvis Presley choval mnoho zvířecích mazlíčků, ale nejvíce miloval svého šimpanze Scattera. Přílišné rozmazlování, ale i záliba v alkoholu (oblíbil si rum, který dostával za odměnu) ho však změnily v nezvladatelné zvíře. Nakonec chřadl v klimatizované kleci, ve které musel být zavřený.

 

Slavný kocour na Instagramu

Otevřít v galerii (8)
Kocour Belarus
Kocour BelarusZdroj: Oficiální profil Belaruse

Domácí mazlíčci slavných zaplňují stránky časopisů, kde získávají pozornost a přízeň čtenářů. Disponují dokonce i vlastními profily na sociálních sítích. Jejich obliba stoupá a řada lidí na celém světě sleduje jejich osudy. Sami se doslova stávají celebritami. Na sociálních sítích má svůj profil i kocour Belarus, který pochází ze San Francisca a trpí strabismem, tedy výraznou šilhavostí. Jeho hendikep naštěstí neovlivňuje jeho kočičí zrak, pouze jeho vzhled. Jen na Instagramu má kolem 384 000 sledujících.

 

Slovenské a české celebrity a jejich domácí mazlíčci

Ke známým zachráncům zvířat patří na Slovensku například zpěvák Peter Nagy. Před několika lety si s přítelkyní adoptovali fenku Foxy, která jevila jasné znaky týrání. Dnes je z ní zdravý, sebevědomý a hlavně šťastný pejsek, který si užívá lásku a pozornost svých majitelů.

Sisa Lelkeš Sklovská odmalička miluje kočky. Považuje je za úžasné tvory a občas k nim doladí i své oblečení.
I zpěvačka Dara Rolins je milovnicí čtyřnohých kamarádů a spolu s dcerou Laurou se stará o rozkošnou fenku Foxy.
Lídr kapely Elán Jožo Ráž je vášnivým pejskařem a podle jeho slov má zvířata rád proto, že nic nepředstírají.

Společnost českým celebritám dělají i exotická a nebezpečná zvířata.

 

Osmany Laffita

Módní návrhář v minulosti choval tygra, kterého odmalička vychovával spolu se svým partnerem. Uvažoval, že by si pořídil i medvěda, ale z tohoto nápadu sešlo. Nyní mu společnost dělá francouzský buldoček, koně, kočky, bažanti, páv, slepice a holubi.

 

Tereza Kostková

Herečka se rozhodla splnit přání svého syna a pořídila mu krajtu královskou. Rozhodovala se mezi psem a hadem. Nakonec vyhrál plaz, protože ho není potřeba venčit. Tereza má kromě psů ráda také pavouky.

 

Karlos Vémola

Známý zápasník MMA má doma ZOO. V akváriu chová žraloka a v jeho zoo parku jsou zase dva krokodýli. Oblíbenkyní mezi zvířecími mazlíčky je lvice Elsa. Společnost mu dělá i malé lvíče, pštros, kozy a pes.

 

Anička Slováčková

Dcera Dády Patrasové a Felixe Slováčka miluje kočky. Když onemocněla rakovinou, její kočky jí prý velmi pomohly nemoc překonat. Právě to, že trpí vážnou chorobou, prý její kočky vycítily ještě dříve, než jí byla nemoc diagnostikována. Je zřejmé, že její domácí mazlíčci se o svou majitelku báli.

 

Hana Gregorová

Hana vlastnila v minulosti sedm psů. Když byla vdaná za herce Radka Brzobohatého, pořídila si jednoho proti jeho vůli. Počkala, až odjede na Slovensko, a když se vrátil, už ho doma čekal čtyřnohý mazlíček. Od té doby už bez sebe nikdy nebyli.

 

Václav Vydra

Václav vlastní statek a na něm několik koní. Právě ty jsou celoživotní zálibou a vášní známého herce.

„Fascinovali mě už od dětství, kdy jsem byl okouzlen romantikou filmů z divokého západu. Když jsem si pak pořídil svého prvního koně, začala se rodit láska. Spadl jsem do toho tak, že už nebylo cesty zpět,

řekl Václav Vydra.

 

Mahulena Bočanová

Herečka má bulteriéra, kterého pojmenovala Umberto. Je na něj pyšná a ráda se s ním chlubí na sociálních sítích.

 

Slavná zvířátka

Jinou zajímavou skupinou jsou zvířata, která se proslavila, aniž by měla slavné majitele. Pozornost veřejnosti si získala svými odvážnými činy, věrností svému majiteli nebo tím, jak posloužila vědeckým účelům. Fenka Lajka, která se dostala do vesmíru, byla odchycena na jedné z moskevských ulic, kde se bezcílně potulovala.

Otevřít v galerii (8)
Pes Lajka
Pes LajkaZdroj: Profimedia

Lajku, křížence huskyho a teriéra, vzali do výzkumné stanice, kde s ní byli další dva psi, Albina a Muška. Všichni tři pejsci měli pouliční původ, věk mezi 3-6 lety a ideální míry, tedy menší vzrůst a váhu do 7 kg. V roce 1957 byla na oběžnou dráhu Země vypuštěna sovětská družice Sputnik 2 s Lajkou na palubě. Po šesti hodinách od startu Lajka, kterou nakonec ze tří pejsků vybrali, zemřela. Její křehké tělíčko létalo vesmírem ještě půl roku, než se Sputnik 2 rozpadl a shořel v atmosféře, což bylo 14. dubna 1958. Lajka byla první živá bytost, která se dostala na oběžnou dráhu Země. Už při startu se vědělo, že Lajka zahyne, protože návrat na Zemi nebyl možný. Lajka podlehla obrovskému stresu a přehřátí. Její tep po vzletu dosahoval 240 úderů za minutu.

Do vesmíru se podíval i drobný šimpanzí sameček jménem Ham. Na svůj let v přetlakovém obleku, který se uskutečnil 31. ledna 1961, byl připravován celé dva roky. Pracovníci Hollmanova leteckého centra v Novém Mexiku ho trénovali, aby dokázal reagovat na zvukové a světelné signály. Jeho let v kapsli skončil uprostřed Tichého oceánu. Statečné zvířátko naštěstí přežilo. Do vesmíru se však Ham už raději nikdy nevrátil.

Pes Hačikó byl ztělesněním největší lásky a oddanosti, jaké je zvíře schopno svému člověku projevit. Téměř deset let až do své smrti čekal Hačikó den co den před vchodem do železniční stanice Šibuja v japonském Tokiu, až dorazí jeho pán, profesor tokijské univerzity, který náhle zemřel. Bronzová socha tohoto psíka rasy akita inu dodnes hlídá vstup do železniční stanice jako memento oddanosti a absolutní lásky. Silný příběh se dočkal i filmového zpracování ve snímku Hačikó – příběh psa s Richardem Geerem. Plemeno akita inu si získalo srdce mnoha lidí. Jsou to psi věrní, inteligentní a moc neštěkají. Jsou ale i mimořádně tvrdohlaví a neplatí na ně tvrdá výchova.

Také francouzská novinářka, scénáristka a bojovnice za práva žen Margaret Durandová měla domácího mazlíčka - lvici, které dala jméno Tiger, čímž poukázala na svou zálibu v paradoxech. Lvici dostala jako dar od guvernéra francouzské Západní Afriky jako maskota pro svou politickou kampaň v roce 1910. Její kandidatura do parlamentních voleb byla zamítnuta, ale lvice jí zůstala. Svou lvici vodila na vodítku po pařížských ulicích, ta si pyšně vykračovala a nijak se při procházce neomezovala.

Taková je realita. I celebritky si občas místo Chanelky nebo Lamborghini pořídí různá zvířata, která přitom klidně mohou pocházet z černého trhu… a nemusí o tom ani vědět. Ale spíše to bude tak, že je to moc nezajímá.

 

Zdroje: Aktualne, The Sun, Pluska, Čas, Collider, US Magazine, Instagram Belarus, Vogue, Celebrity Pets, vlastné dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze