Top hledané
Výsledky (0)
Program letošního Týdne módy má unikátní podobu, která se přizpůsobuje aktuální pandemické situaci.

Týden módy odstartoval. Letošní ročník přinese netradiční formát v podobě online přenosu i autokina!

Šárka Peková
30. dubna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nová kolekce Before Sunrise Jakuba Polanky

Další ročník módní události roku Týden módy byl odstartován! Kdo se ale těšil na slavnostní zahájení a návštěvu přehlídek, musel být zklamán. Z důvodu neustále probíhající pandemie koronaviru se tradiční bohatý program musel přizpůsobit tak, aby došlo k minimálnímu osobnímu kontaktu. Přesto se s vámi chceme podělit o to nejlepší, co Týden módy F/W 2021 nabídne!

Netradiční formát Týdne módy F/W 2021 

Mercedes-Benz Prague Fashion Week dnes zahájil prezentací toho nejlepšího, co česká a slovenská módní scéna nabízí. Původní koncept opening night se zahajovací fashion show Jakuba Polanky v srdci Stromovky nahradila z důvodu pandemie koronaviru online streaming premiéra jeho nové kolekce Before Sunrise, která se nesla v duchu minimalismu a ženské elegance.

Otevřít v galerii (2)
Nová kolekce Before Sunrise Jakuba Polanky
Nová kolekce Before Sunrise Jakuba PolankyZdroj: Se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week
Otevřít v galerii (2)
Nová kolekce Before Sunrise Jakuba Polanky
Nová kolekce Before Sunrise Jakuba PolankyZdroj: Se souhlasem Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Přehlídkovou akci pak v pondělí večer zakončí přehlídka nové kolekce značky AIM by Michaela Hriňová a nové kolekce designérky Denisy Dovalové.

Jakým způsobem proběhne ročník 2021?

Původně se měl Fashion Week  2021 uskutečnit od 30. dubna do 6. května 2021 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích, v prostorách parkoviště u haly 25. Slavnostní zahájení mělo proběhnout v nově zrekonstruovaných prostorách Šlechtovy restaurace. Nakonec je z důvodu probíhající pandemie všechno jinak!

Parkoviště v Pražské tržnici v Holešovicích se promění v autokino, kde jednotlivé fashion shows budou promítány v konkrétních časových blocích na dvou identických LED obrazovkách, takže pokud chcete, můžete dorazit na místo činu a vše si užívat z pohodlí vašeho auta. 

Nový formát Týdne módy Drive-in Cinema je podle organizátorů příjemným oživením v době, kdy dochází k výrazným omezením kulturních a společenských akcí.

„Jsme velmi rádi, že nám zcela premiérový model Týdne módy Drive-in Cinema dovolí přiblížit našim návštěvníkům jednotlivé módní přehlídky v reálném čase, a neochudit je tak o autentickou a jedinečnou atmosféru fashion weeku. Umožní jim rovněž bezpečně sledovat jednotlivé módní přehlídky a performance ze svých vozů,“

vysvětlil ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot.

Všechny přehlídky si s menším časovým posunem můžete také pustit z pohodlí domova na YouTube kanále MBPFW.

Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113
Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113, Praha 1

Přehlídkové dny? Zapište si datumy od 1. do 3. května

Módním přehlídkám budou patřit 3 dny, a to od soboty do pondělí. Přehlídkový program módního týdne představí celkem 44 návrhářů. Z toho budou dva školní ateliéry, a to Technická univerzita v Liberci a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu. Ve společném bloku budou své kolekce prezentovat také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2021 s vítězem VAN GRAAF Junior Talent Card 2020 Marcelem Petránkem.

V Drive-in Cinema předvedou své luxusní kolekce FW21 Michael Kováčik, Pavol Dendis, Tereza Vu, Lukáš Krnáč, Michaela Hriňová, Denisa Dovala a Petra Kubíková, která je na Týdnu módy nováčkem. Na scénu se naopak vrací LAFORMELA a vítězka talentové soutěže v Madridu Tereza Rosalie Kladošová.

Součástí Fashion Week jsou nejen přehlídky, ale i doprovodný program, který bude zpřístupněn i z části pro veřejnost. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze