Top hledané
Výsledky (0)
Na co vsadila oblíbená Vanda Janda při své módní přehlídce?

MBPFW 2024: Vanda Janda vyrazila přítomným dech retro přehlídkou a pak oznámila svůj konec

Denisa Zajíčková
23. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Speciální rubrika
Vanda plánuje kariéru v zahraničí

Zřejmě tu máme nástupce Emily in Paris! To ostatně už nějaký ten čas napovídal Vandin instagramový účet, který nese název Vanda In Paris, a odtajnil jednu velkou záhadu. Úspěšná módní návrhářka, která se svým stylem zcela vymyká českým a slovenským standardům, míří do zahraničí. Jaká byla její módní přehlídka a co můžeme čekat teď? 

Přehlídku přítomní ocenili
Závan starých časů?
Celá show se nesla v duchu retra
Vanda Janda měla znovu úspěch

Nádech staré doby, elegance, noblesy a sofistikovanosti - to je retro kolekce z dílny české návrhářky Vandy Jandy, kterou představila na své netradiční módní přehlídce na letošním ročníku Mercedes-Benz Prague Fashion Week v Tyršově domě v Praze. A nechyběly ani dětské modelky s úžasným talentem! Zdá se, že Vanda má zkrátka nos na ty, kteří na molo patří. Proč z české scény chce ale zmizet ona, je možná tak trochu záhadou.

Vanda Janda dříve začínala jako blogerka - dnes bychom mohli říct, že je to full time diva, která má ve světě módy své právoplatné místo. Stážistou Mira Saba se stala už ve druhém ročníku střední školy. Její kolekce jsou inspirovány ženami, které ovlivnily její život. Inspiraci čerpá zcela evidentně v kinematografii a v prostředí, ve kterém žije.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Roztomilost na každém kroku

Vsadit na děti při prestižní módní přehlídce může být někdy tak trochu risk. Nevíte, zda se před molem nerozčílí nebo si svou účast nerozmyslí - a na ně těžko půjdete s pokutami ve smlouvě, kterými jindy modelkám vyhrožujete zcela běžně. U Vandy a maličké princezny vše ale dopadlo na jedničku a vzhledem k postoji, který držela po celou dobu přehlídky, je rozený talent. 

A kdo ví, možná tahle holčička jednou všem ještě ukáže. Pak bude mít archivní snímek z pražského týdne módy v roce 2024, kde zřejmě začala její kariéra. Nebo je to snad už velká hvězda, která nám do teď unikala? Chceme vědět víc!

Otevřít v galerii (1)
Malá holčička šla po mole velmi sebejistě
Malá holčička šla po mole velmi sebejistěZdroj: Profimedia

Klid, laskavost a cigareta

Při pohledu na červený model musíte myslet na doby, kdy ženy kouřily cigarety se špičkami s rudou rtěnkou na rtech, bohatým náhrdelníkem a rukavičkami. Je to esence klidu, krásy i noblesy. 

Není divu, že Vanda vsázela při této módní přehlídce na průřez generacemi. Vyplatilo se jí to a publikum bylo nadšené. Navíc je překvapivé, že její jindy divoké kolekce jsou opravdu střídmé - a snad poprvé za celou dobu dospělé. Promítá se do nich jisté francouzské kouzlo, které už možná nasála, vzhledem k tomu, že Paříž by mohla být místem, kam se chystá zmizet. 

O místě totiž zatím mlčí, ale vlastní instagramový profil @vandainparis, který se nápadně podobá názvu seriálu, ve kterém mladá marketingová manažerka odcestuje do Paříže plnit si své kariérní i osobní sny.

A navíc po přehlídce Vanda pronesla: „Není to moje poslední přehlídka, ale možná poslední tady.“

Proč by prchala právě do Francie?

Touží po novém startu? Bude to právě ve Francii? Není divu, že by si vybrala právě tohle místo. Paříž je přímo centrem módního dědictví. Francie je domovem největších módních domů na světě, jako je Chanel, Dior, Givenchy a mnoho dalších, které odhalují nekonečnou kreativitu a rafinovanost francouzských návrhářů. Tato módní dědictví sahají až do 19. století, kdy byly vytvořeny první módní domy a začaly se rozvíjet techniky haute couture. Tento termín se používá k popisu výjimečně luxusního a ručně šitého oblečení, které je navrženo a vyrobeno pro konkrétního zákazníka. Výrobky haute couture jsou vyráběny s nejvyšší péčí o detail a kvalitu a často zahrnují ruční práci a vysoce kvalitní materiály. Význam haute couture jako termínu byl definován právě v Paříži v 19. století, kdy se začaly rozvíjet první módní domy, jako například Maison Worth a Maison Redfern. Tyto domy začaly nabízet šité oblečení šitá na míru pro své bohaté klienty a položily tak základy pro koncept haute couture.

Paříž je tak nejen hlavním městem Francie, ale také epicentrem světové módy. Každoročně se zde koná Paris Fashion Week, během kterého se představují nejnovější kolekce od renomovaných návrhářů. Tato událost přitahuje módní odborníky, celebrity a novináře z celého světa a upevňuje tak postavení Paříže jako světového módního kapitálu. Je tak dost možné, že Vandě je česká krajina zkrátka malá. Její styl je velmi nadčasový, a také v mnoha směrech futuristický.

A právě módní průmysl ve Francii klade velký důraz na kvalitu materiálů i řemeslnou práci. Výsledkem jsou módní kousky, které nejenže vynikají svou krásou, ale také jsou vyrobeny s ohledem na detail a trvanlivost. To dává francouzským značkám reputaci luxusu a exkluzivity. Francie má takový vliv na módní průmysl, že pokud chcete být jako módní návrhář co nejblíže módním trendům, není snad lepšího místa. Uvidíme, kam život Vandu Jandu zavane. U nás bude ale rozhodně chybět!

Zdroj: redakce, vogue.com, elle.com, fhcm.paris

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: