Top hledané
Výsledky (0)
Dlouho očekávaná událost odstartovala a my jsme na zahájení nemohli chybět!

Michael Kováčik zahájil Pražský týden módy. Jak vypadala první jarní přehlídka prezentující módu pro letošní podzim/zimu?

Dominika Žejdl
10. dubna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty

Je tu jaro a s ním samozřejmě i Pražský týden módy, který odhaluje kolekce pro letošní podzim a zimu. Svojí přehlídkou s názvem Story Telling ho odstartoval uznávaný a všemi ženami milovaný slovenský návrhář Michael Kováčik. 

 

MBPFW Kováčik Michael
Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Anděla Vostrá
druhý názor
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Jeho práce naslouchá potřebám společnosti a podle Kováčikových slov „…nenastavuje pevné mantinely”. Autor se cítí poctěn, že slavnostně zahájil respektovanou přehlídku v prostorách Pražské tržnice v hale 13.

„Kolekce nerozděluje, avšak spojuje to nejlepší z obou břehů jemnosti a strohosti, které se navzájem dokonale obohacují. Michael nechává své zákazníky, aby si dle vlastního úsudku a intuice vybrali kousky, které s nimi souzní nejvíce,“ 

tvrdí slova tiskové zprávy naprosto výstižně. 

Celá přehlídka se nesla v tajemném duchu, kdy modelky procházely zakouřenou místností s obrovskými skalními kameny. Ani tentokrát Michael nezklamal, ale naopak mile překvapil. Nechyběly jednoduchost, elegance a ženskost, a dokonce se po dlouhé době objevily i pánské modely.

Otevřít v galerii (4)
MBPFW Kováčik Michael
MBPFW Kováčik MichaelZdroj: Profimedia

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Košilové šaty jsou sexy, univerzální a ženské

V kolekci nás nejvíce zaujaly naprosto jednoduché a čisté košilové šaty. Líbí se nám, jak Michael vytvořil oversize košili ozdobenou decentními zipy pro zvýraznění ženského pasu. Volné a asymetrické rukávy s všitým pruhem perfektně zdůrazňují ženské křivky schované pod šaty. Čím větší jsou, tím celá silueta působí štíhleji. Kovový náhrdelník náhrdelník zdobící dekolt se k modelu krásně hodí a vůbec nevypadá vulgárně, naopak příjemně zpestřuje jednoduchostí.

Jako materiál Michael zvolil čistou bavlnu, se kterou pracuje již několik let.

Otevřít v galerii (4)
MBPFW Kováčik Michael
MBPFW Kováčik MichaelZdroj: Profimedia

Král overalů opět nezklamal a předvedl sportovní eleganci i něžný look

Tmavý overal se světlým lemováním v sobě spojuje nádherně sportovní a elegantní styl. Líbí se nám, jak je ušit do pánského volnějšího stylu, díky pásku si však může každá žena zvýraznit svůj vosí pas. K takovému modelu si můžete klidně obout jak tenisky, tak lodičky, proto ho ve svém šatníku uvítáte. Zajímavě střižené rukávy tomu modelu navíc dodávají originální šmrnc. A velká kabelka jako doplněk? Dobrá volba!

Otevřít v galerii (4)
MBPFW Kováčik Michael
MBPFW Kováčik MichaelZdroj: Profimedia

Tímto modelem na nás doslova útočí ženskost! Jednoduchý, příjemný a splývavý materiál dělá z modelky v overalu něžnou vílu. Líbí se nám moderní střih kalhot v pánském stylu do zvonu a k tomu oversize vršek, ve kterém by se sice leckdo mohl cítit ztracen, ale nepopírá své kouzlo. Rukávy, které
jsou, jak jsme zmiňovali, klíčovým prvkem kolekce, a i zde odvádí skvělou práci, takže dají vyniknout ženskému pasu.

Otevřít v galerii (4)
MBPFW Kováčik Michael
MBPFW Kováčik MichaelZdroj: Profimedia

Sexy oversize sako, které je v poslední době musthave kouskem každého dámského šatníku

Když na přehlídku z backstage vystoupila tato modelka v černém luxusním oversize saku, málem nám spadla brada. Opravdu velmi fandíme výraznějším, ale zároveň decentním modelům a přesně zde je to sázka na jistotu. Krásné velké klopy podtržené bílým obrysem jsou společně s rukávy nejvýraznějším prvkem modelu. Pokud chcete na nějaké události zvýraznit své krásné nohy, s tímto modelem se vám to zajisté podaří.

Jak jsme si nemohli nevšimnout, Michael Kováčik je stále věrný svým oblíbeným materiálům, ať už jde o košile, košilové šaty, nebo právě saka a overaly. Stále sází na jistotu, která splňuje všechny jeho vlastní požadavky.

Po delší době návrhář myslel také na muže. Poslední pánské modely totiž prezentoval v roce 2016 a od té doby šil jen pro sebe, nebo případně pro své známé. Nyní si však na své přišli i ti, kterým Michael nabídl kabáty, saka, kalhoty a zajímavě střižené košile.

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Anděla Vostrá

Už víte, co je hot. Ale co propadáky?

Modely Michaela Kováčika nepochybně patří mezi špičku tuzemského high couture a zcela právem měly tu čest otevírat Pražský týden módy. Někdy však i návrhář Michaelova formátu šlápne vedle. Alespoň tak nám to přijde z následujících modelů...

Otevřít v galerii (3)
MBPFW Kováčik Michael
MBPFW Kováčik MichaelZdroj: Profimedia

Méně je někdy více 

Sako je samosebou jedním z poznávacích znamení nejenom Michaelovy kolekce. Tento nadčasový kousek si oblíbilo množství návrhářů, a tak můžeme saka na ženách vidět stále častěji. Tohle croppové sako jako by křičelo ne! Jak často Kováčik pracuje s oversize střihy, u tohoto modelu zvolený střih spíše ubírá, než přidává. Možná proto, že je modelka rozhalená. Navíc řešení střihu rukávů se hodí opravdu jen na přehlídkové molo. Jisti si nejsme ani barvou. Saka běžně kombinují nadčasovost, barvy, struktury, oversize střih a struktury, zde to však pravé ořechové není. 

Otevřít v galerii (3)
MBPFW Kováčik Michael
MBPFW Kováčik MichaelZdroj: Profimedia

Sako ano, ale co ten zbytek? 

Pudrové sako pánského střihu se zajímavými detaily na rukávech působí něžně, zároveň elegantně. Samo o sobě by mohlo fungovat skvěle. V kombinaci se sukní nad kolena ale nefunguje vůbec. Modelce opticky zkracuje nohy, což je trestuhodné. Nepomáhají tomu ani černé silonky, kterými návrhář tento model doplnil, spolu s otevřenými botami. Doufáme, že podobnou kombinaci dlouho neuvidíme. Důkaz, že i mistr tesař se někdy prostě utne.

Otevřít v galerii (3)
MBPFW Kováčik Michael
MBPFW Kováčik MichaelZdroj: Profimedia

Tohle už jsme viděli

Bílá košile, černé sako pánského střihu a černé cigaretové kalhoty. Kombinace těchto kousků vytváří dokonalou fashion chemii, to už dávno víme. V pražských ulicích ho můžeme vidět totiž zcela běžně. Na přehlídkové molo je tohle ovšem trochu málo, a zvláště, pokud jde o přehlídku, která celý týden módy otevírá. Trend oversize košile se sakem nás baví, ale očekávali jsme větší kreativitu.

 

Anděla Vostrá
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze