Top hledané
Výsledky (0)
Jachta Venus nese hrdě své jméno podle římské bohyně lásky. Byla navržena Stevem Jobsem a Philippem Starckem.

Megajachta Venus je dílem samotného Steva Jobse a Philippa Starcka

Mgr. Jana Höger
24. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Zakladatel společnosti Apple ji už nespatřil

Venuše byla odhalena 28. 11. 2012 v přístavišti stavitelů Feadship v Nizozemsku. Rok předtím slavný vizionář, leader a velký nadšenec do světa technologií Steve Jobs zemřel. Nyní je majitelkou Venuše jeho manželkou Laurene Powell Jobs.

Jachta opředená luxusním tajemstvím

O lodi jako takové se mnoho informací neví. Zřejmě nám podrobnosti mají být utajeny. Je ale jisté, že společnost Feadship postavila Venuši v délce neuvěřitelných 78 metrů. Obsahuje 6 kajut, které mohou pojmout 12 hostů, plus se samozřejmě také počítá s posádkou dosahujícího počtu až 22 lidí, jež mají k dispozici 14 kajut. Cena luxusní jachty je odhadována na více než 100 milionů EUR. Interiér se nese v minimalistickém duchu a sám Steve Jobs si na ni vyžádal nebývalé množství skla.

Milovník lodí Philipp Starck

Velká hvězda na poli designu o sobě říká, že jeho centrem života je oceán, i když navrhl jenom pár lodí či jachet. Venuše je pro něho výjimečná. Vyniká dostatkem světla, absencí přepážek a kvalitou detailů.

"Navrhování jachet není mé povolání. Dělám to jenom, když se setkávám se zajímavým partnerem nebo klientem a projektem, který představuje výzvu." 

Přesně toto do puntíku splňovala luxusní jachta Venuše.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Kde všude jste ji mohli spatřit?

Kotvila v těchto místech: Fethiye v Turecku, v srdci jachtové turistiky v oblasti Göcek, Marmarisu a u poloostrova Bozburun, v řeckých vodách u ostrovů Milos, Paros, které se nachází v srdci souostroví Kyklady, u řeckého ostrova Samos, v luxusní Kuşadası či Instanbulu.

Společnost Feadship 

Jachty Feadship jsou oceňovány jako mistrovská díla. Například na jachtě Sea Owl najdete 200 ručně vyřezávaných soch a dekorací ze dřeva i mramoru. Jachta Savannah se zase stala první hybridní motorovou superjachtou. Feadships navrhuje i mega jachty. Luxusní Madame GU je dlouhá 99 metrů.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Luxusní jachta Seven Seas je Stevenovi Spilbergovi malá. Touží po větší!
Zobrazit článek
Ohromná jachta miliardáře Dennise Washingtona přilákala i Billyho Gatese
Feadship
Leidsevaart 574 2014 HT Haarlem The Netherlands
+31 23 524 7000