Megalomanský palác: Moderní Versailles je 4. nejdražším domem v USA

Luxusní obří nemovitost na Floridě vznikla z vášně majitelů k francouzské architektuře. Při stavbě je nic neodradilo.
19. února 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Příběh začíná ve Francii...

Rodina Davida a Jacqueline Siegel s 8 dětmi navštívila překrásnou stavbu, zámek ve městě Versailles u Paříže a zamilovala se do něj na první pohled. Zámek, který je symbolem absolutistické monarchie, je považován za neobyčejný skvost francouzské královské krve. Nechal ho postavil Ludvík XIV. přezdívaný také „Král Slunce“. Slunce bylo považováno za střed vesmíru, stejně jako v případě samotné kolosální architektury. Rozhodli se postavit svůj dům snů přesně v takovémto duchu. Zatím se již staví 15 let. Datum dokončení není známo.

Francie přenesená do USA. Co všechno pojímá?

Ohromný dům má neuvěřitelných 27 432 m², a to se opravdu jedná pouze o rodinné zázemí. Není zde započteno místo pro hlídače ani tenisový kurt s domem. Stavba stále není zcela hotová, přibývají nová a nová místa pro volnočasové aktivity. Na přání dětí zde bude bowlingová dráha, kluziště ve vile či dvě kina. Dokonce jedno kino je inspirované pařížskou operou.

„ Zámek“ má kromě 32 pokojů také 11 samostatných kuchyní, několik vnitřních a venkovních bazénů, osobních vinných sklepů s 20 000 lahvemi, fitness centrum s lázněmi o rozloze 3.000 m². Součástí je výtah do hlavní ložnice.

Nejkrásnější dominanta, ze které se vám bude tajit dech!

Nevýraznějším prvkem moderního luxusního Versailles je bezesporu umělecky nádherná kupole v tanečním sále. Design tohoto výjimečného kousku je tak bohatý, že hrdě soupeří s mnohými vajíčky Fabergé ukrývající se v garáži. Velkolepě zdobený strop s barevným vykládaným sklem stál přes půl milionu dolarů.

Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m
Byt k prodeji - Praha 1 - Malá Strana - 117m, Praha 1

Ani nádrž se žraloky nebude výjimkou

Manželé uvažují, že by si rádi pořídili v soukromé luxusní rezidenci nádrž se žraloky či samotnou nádrž s medúzami.

Možná i král Ludvík XIV. by záviděl!

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (6)

View photo gallery

O autorovi

Redakční tým