Mezinárodní den proti dietám: Poslouchejte své tělo a jezte vše, na co máte chuť

Univerzální dieta neexistuje: Nejlepší je poznat své tělo
06. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Mezinárodní den proti dietám, který připadá celosvětově na 6. květen, bude mít letos 29. výročí vzniku, příští rok se tedy můžeme těšit na výročí kulaté. Za vznikem dne, jenž má oslavovat ženskou krásu, stojí Mary Evans Youngová, která tím chtěla poukázat na nezdravé diety a jejich neúčinnost a škodlivost pro naše tělo.

Letos bude mít Mezinárodní den proti dietám dvojitý význam – více než rok většina populace proseděla doma. Hýbali jsme se méně a jedli více, zkoušeli jsme nové recepty a na pohyb a zdravou výživu nebylo moc času ani energie.

Léto se však blíží! Ale zatímco se snažíme zhubnout, nebo si to alespoň myslíme, můžeme zaručenou dietou našemu tělu spíše ublížit.  

Univerzální dieta prospěšná pro celou planetu

Před pár lety se v médiích objevila zpráva, citující názory expertů z výboru Eat-Lancet (sdružuje experty na výživu a udržitelný rozvoj pocházející z univerzit po celém světě a z uskupení jako je Světová zdravotnická organizace – WHO a Organizace pro výživu a zemědělství – FAO při OSN), kteří přišli s nápadem jakési univerzální diety, jež by byla prospěšná pro naši planetu i pro naše zdraví. Doporučili zdvojnásobit konzumaci rostlinné stravy a snížit spotřebu červeného masa, zároveň však upozornili, že taková dieta není vhodná pro každého. 

Krásná mladá dívka s hamburgerem v ruce
Krásná mladá dívka s hamburgerem v ruce • Zdroj: Profimedia

„Dieta uzpůsobená životnímu prostředí existuje, ale bez vhodné politiky vlád ji nelze uplatňovat,“

napsal tehdy italský deník Corriere della Sera.

Studie doporučila do roku 2050 v globálním měřítku zvýšit spotřebu ovoce, zeleniny, luštěnin a ořechů a o 50 procent snížit konzumaci cukru a červeného masa, včetně skopového, a to zejména u národů, které ho jedí mnoho (Američané a Kanaďané), nikoli však obyvatelé chudých zemí, kteří potřebují více živočišných proteinů. 

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m, Praha 1

Vlády vyzvány k podpoře zdravých stravovacích návyků

Kromě změny stravovacích návyků a snížení plýtvání potravinami o 50 procent autoři zprávy stanovili cíle a limity pro využívání půdy, vody a potravinových zdrojů pro udržitelné zemědělství. Zdůraznili, že individuální volba spotřebitelů nestačí k tomu, aby se zabránilo "katastrofálním škodám pro planetu" a vyzvali vlády, aby podporovaly zdravé stravovací návyky a zaručovali lidem přístup k výživné stravě.

Doporučení snížit spotřebu masa se okamžitě setkalo s odporem. Ještě, než byla zpráva zveřejněna, vydala organizace Spojenectví pro živočišnou výrobu prohlášení, v němž vychválila přínos masa a mléčných výrobků a sýrů.

Uvedla, že snížení spotřeby živočišných proteinů může zhoršit podvýživu, zvýšit plýtvání jídlem a odvést pozornost od vyšších priorit při snižování emisí skleníkových plynů. Zároveň Národní asociace chovatelů dobytka definovala hovězí jako důležitou součást výživy a chov hovězího dobytka jako součást udržitelného zemědělství.

Univerzální dietou je tedy v podstatě středomořská strava, jež je považována za střídmou. Byla rozšířena v Řecku v polovině minulého století a s malými rozdíly se praktikuje ve všech zemích Středomoří.

Ale zase a znovu: Existuje skutečně univerzální dieta?

Mary Young: Přijmout sám sebe

V tento den bychom si měli připomenout, že špatné stravovací návyky představují pro naše zdraví větší riziko než kouření, přenosné pohlavní nemoci a alkohol dohromady.

„Shazovat kila pomocí diet nemá smysl. Je to jen dočasné. Většina lidí se totiž opět vrátí k původnímu jídelníčku a hmotnost opět začne stoupat. Do roka navíc mají lidé po dietách váhu zpět a většinou dokonce přiberou ještě víc,“

říká Mary Youngová a rovnou ukazuje i cestu: Přijmout sám sebe. Sama si prošla strastiplnou cestou ke štíhlé postavě – bojovala a anorexií a s celkovou poruchou příjmu potravy. Dnes upozorňuje ne nezdravé a neúčinné diety a vyznává přirozenost a zdravý životní styl. Jídlo si užívá a nemyslí na to, že by mohla přibrat. 

V minulosti však byla Mary pod velkým stresem – rozhodně nebyla hubená a ideál krásy v podobě štíhlých žen jí byl předhazován denně. Ve škole byla dokonce kvůli tloušťce šikanována a děti ji nazývaly odpornou tlusťoškou. Vytvořila tak skupinu, kterou nazvala Bořiči diet, a začala se touto problematikou zabývat. Zároveň také byla součástí mnoha feministických skupin a bojovala za práva žen.

Farid Ahmadov: Systém vlastního těla

Co to je ale vlastně zdravý životní styl? Existuje vůbec? A existuje nějaká zdravá a účinná dieta? 

Usmívající se muž
Usmívající se muž • Zdroj: Foto se svolením Farida Ahmadova

„Diety neuznávám, stejně jako sestavené jídelníčky. Diety všeobecně jsou podle mého názoru omezování za účelem redukce za každou cenu, přičemž člověk se může díky těmto omezováním dostat do větších problémů, než kde začal. Jakmile začnete jíst jednotvárné potraviny během redukce, o to větší máte sklony k přejídání po jejím skončení, kdy si chcete dopřát vše, co jste si odpírali. Je to podobné, jako s bulimií, kdy má člověk výčitky, že snědl obrovské množství jídla a pak si to vyčítá. Dost často problémy začínají tak, že se člověk vyhýbá tomu, co má rád, protože se bojí, že přibere kilo, nebo bude mít nadváhu…. Ale sotva se dostane do strachu, přejí se. A pak má výčitky. Strach nás omezuje,“

říká Farid Ahmadov, osobní trenér, výživový poradce, mentor, který pomáhá lidem rozumět potřebám vlastního těla a dosahuje tak přímo neuvěřitelných výsledků.

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m, Praha 1

Samozřejmě i pro jeho úspěchy má Farid na sociálních sítích mnoho hejterů, kteří jeho systém zesměšňují, nevěří mu a každou zveřejněnou proměnu analyzují. 

„Každý by se měl držet takové metody, kterou bude schopen držet celý život. Není důležité, jestli shodíte 10 kilo za měsíc. Důležité je najít způsob udržitelný celý život. Nejde držet celý život jednotvárný jídelníček, to nefunguje. Jednotvárná strava vede ke zpětnému přibírání, tedy jojo efektu. Co děláme z donucení, je vždy dočasné. Nemůžete žít proti vlastnímu přesvědčení. Toť zkušenost z mé 18ti leté praxe. A to je i důvod, proč jsem proti dietám, protože 90 % lidí na nich zkrachuje."

Svalnatý muž v posilovně
Svalnatý muž v posilovně • Zdroj: Foto se svolením Farida Ahmadova

Faridův systém funguje na bázi hormonů těla, takže pracuje tak, abyste se naučili, kdy jíst a kdy ne, kdy tělo hubne a nehubne, kdy je ve stavu nedostatku a kdy naopak ne a začne přibírat. Neřešíte tedy výběr potravy, ale samotnou funkčnost našeho těla. Každý si může nastavit svůj styl stravování tak, by mu vyhovoval, a tělo bude redukovat váhu. 

„Je důležité vědět, že redukce sama o sobě není o tom, jakou potravinu budeme jíst. Řešíte celkovou energii těla – zevnitř i zvenku. A vaším úkolem je vytvářet deficit. Ukazujete lidem, že redukce nestojí za příjmem potravy, ale za celkovým přístupem těla. Pakliže umím s energií těla pracovat a vím, kdy má nadbytek a kdy nedostatek, není třeba řešit výběr potravin. Vše je na uvážení člověka, musí se naučit přistupovat k vlastnímu tělu.“

Proměna ženy - redukce systémem vlastního těla
Proměna ženy - redukce systémem vlastního těla • Zdroj: Foto se svolením Farida Ahmadova

Šárka Secová: Zdravý životní styl

Druhým, kdo se LP-Life u příležitosti Mezinárodního dne proti dietám svěřil se svou úspěšnou cestou k vysněné postavě bez diety, je Šárka Secová. 

Usmívající se mladá žena sedící na zemi před barevným záhonem
Usmívající se mladá žena sedící na zemi před barevným záhonem • Zdroj: Foto se svolením Šárky Secové

„Propaguji především zdravý životní styl. Za nejdůležitější zákon v životě považuji zákon rovnováhy. U živých organismů se této rovnováze říká homeostáza. Lidské tělo není výjimkou a neustále se snaží vše vyvažovat, je to jeden dokonalý, sehraný systém. Moderní doba vráží do tohoto systému klín v podobě stresu, který je bohužel téměř permanentní, chronický... Na takovou zátěž tento systém není připraven. Moje práce s klienty je komplexní, zahrnuje nejen zdravý, udržitelný, racionální jídelníček, přiměřený pohyb, ale také se soustředíme na identifikaci a kompenzaci stresových faktorů v jejich životě,”

říká Šárka.

Usmívající se žena se salátem v ruce
Usmívající se žena se salátem v ruce • Zdroj: Foto se svolením Šárky Secové

A co si myslí o Mezinárodním dni proti dietám?

"Na tuto otázku odpovím slovy Matky Terezy: Nikdy nepůjdu na pochod proti válce. Až uspořádáte pochod za mír, pak mě pozvěte.  Já oslavuji každičký den skvělým jídlem."

Šárka se ke své vysněné postavě také doslova projedla, jak sama říká na sociálních médiích. K tomu ale hodně cvičí.

„Pohyb a strava jsou dvě strany téže mince. Právě pohyb je důležitým kompenzačním faktorem stresu a významnou měrou přispívá k psychickému a fyzickému zdraví. Doporučuji začít s jakýmkoliv typem pohybu, který je adekvátní současnému fyzickému stavu daného člověka a přináší příjemné pocity. To je předpokladem trvalé udržitelnosti a pohyb se tak stane součástí životního stylu,”

radí Šárka Secová.

Žena a muž v posilovně
Žena a muž v posilovně • Zdroj: Foto se svolením Šárky Secové

Mezinárodní den proti dietám je podle jeho zakladatelky také oslavou ženy a její přirozené krásy. Ideál krásy neexistuje – stačí se jen podívat do historie.

Takže tip LP-Life: Oslavte 6. květen pořádnou vydatnou hostinou, rozhodně si nic neodpírejte a buďte šťastní!

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (1)

View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m
Praha 8

Prodej luxusního bytu, Karlín - 100m

2 + KK 100 m², bal. 13 m²
16 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Nové Město

7 + KK 259 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha
Praha 1

Luxusní penthouse s terasou na prodej - Praha

4 + KK 221 m², ter. 75 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m
Praha 1

Prodej luxusního bytu Praha 1- 212m

4 + KK 212 m², ter. 7 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej - Praha - západ - 632m

6 + KK 632 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²
Praha 1

Luxusní kancelář na prodej Nové Město - 109 m²

3 + KK 109 m²
17 995 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m
Praha 1

Penthouse s výhledem na Hrad na prodej - 288m

5 + 1 288 m², ter. 42 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

245 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - V Tower 112
Praha 4

Luxusní byt na pronájem - V Tower 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
49 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 138

3 + 1 138 m², ter. 33 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka
Praha 6

Pronájem rodinného domu Praha 6 - Ořechovka

8 + 1 222 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84
Praha 3

Luxusní byt na pronájem, Vinohrady - 84

3 + 1 84 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej na Praze 7 - 124m
Praha 7

Byt na prodej na Praze 7 - 124m

3 + KK 124 m²
19 800 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - V Tower - 112
Praha 4

Luxusní byt na prodej - V Tower - 112

3 + KK 112 m², ter. 27 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
120 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2
Praha 1

Luxusní byt na prodej v Pařížské ulici-134m2

4 + 1 134 m², bal. 2 m²
49 750 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1
Praha 1

Luxusní byt na prodej - Malá Strana - Praha 1

4 + KK 149 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2
Praha 6

Luxusní vila na pronájem v Nebušicích-223m2

5 + 1 223 m²
70 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu Praha
Praha 4

Pronájem luxusního bytu Praha

4 + KK 246 m², ter. 39 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m
Praha 9

Byt na prodej - Praha 9 - Kyje - 56m

2 + KK 56 m², bal. 3 m²
6 699 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 850 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m
Praha 6

Vila na pronájem - Praha 6 - Hanspaulka - 256m

5 + KK 256 m², bal. 15 m², ter. 24 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej Praha
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej Praha

4 + 1 242 m², ter. 68 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4
Praha 4

Pronájem luxusního bytu s terasami Praha 4

3 + KK 137 m², ter. 17 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha
Praha 5

Luxusní byt na pronájem Na Hřebenkách - Praha

4 + KK 199 m², ter. 14 m²
85 500 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m
Praha 5

Luxusní byt k prodeji - Praha 5 - 93m

3 + KK 93 m², ter. 11 m²
12 235 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 95 m²
64 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 53 m², bal. 3 m²
11 980 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 700 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

2 + KK 57 m²
11 920 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 47m

2 + 1 49 m², bal. 2 m²
5 746 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady
Praha 2

Luxusní byt na prodej - Praha 2 - Vinohrady

3 + KK 93 m², bal. 3 m²
19 960 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m
Praha 6

Byt na prodej - Praha 6 - Liboc - 105m

3 + KK 105 m²
10 934 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 60m

2 + 1 60 m²
6 589 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady
Praha 3

Luxusní byt na pronájem - Praha 3 - Vinohrady

3 + KK 93 m²
29 800 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m
Praha 8

Byt na prodej - Praha 8 - Libeň - 73m

2 + 1 73 m²
7 490 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m
Praha 1

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 721m

Atypický 721 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m
Praha 1

Prostorný byt - Praha 1 - Petrská čtvrť - 120m

4 + 1 120 m²
20 755 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2
Praha 1

Kanceláře k pronájmu, Praha 1 - 387m2

Atypický 387 m²
155 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m
Praha 1

Byt na prodej - Praha 1 - Nové Město - 75m

3 + KK 75 m²
9 595 250 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks