Mezinárodní den proti dietám: Poslouchejte své tělo a jezte vše, na co máte chuť

Univerzální dieta neexistuje: Nejlepší je poznat své tělo
06. května 2021
 
Hlavní stránka Nové články

Mezinárodní den proti dietám, který připadá celosvětově na 6. květen, bude mít letos 29. výročí vzniku, příští rok se tedy můžeme těšit na výročí kulaté. Za vznikem dne, jenž má oslavovat ženskou krásu, stojí Mary Evans Youngová, která tím chtěla poukázat na nezdravé diety a jejich neúčinnost a škodlivost pro naše tělo.

Žena s haburgerem v ruce na červeném pozadí

Letos bude mít Mezinárodní den proti dietám dvojitý význam – více než rok většina populace proseděla doma. Hýbali jsme se méně a jedli více, zkoušeli jsme nové recepty a na pohyb a zdravou výživu nebylo moc času ani energie.

Léto se však blíží! Ale zatímco se snažíme zhubnout, nebo si to alespoň myslíme, můžeme zaručenou dietou našemu tělu spíše ublížit.  

Univerzální dieta prospěšná pro celou planetu

Před pár lety se v médiích objevila zpráva, citující názory expertů z výboru Eat-Lancet (sdružuje experty na výživu a udržitelný rozvoj pocházející z univerzit po celém světě a z uskupení jako je Světová zdravotnická organizace – WHO a Organizace pro výživu a zemědělství – FAO při OSN), kteří přišli s nápadem jakési univerzální diety, jež by byla prospěšná pro naši planetu i pro naše zdraví. Doporučili zdvojnásobit konzumaci rostlinné stravy a snížit spotřebu červeného masa, zároveň však upozornili, že taková dieta není vhodná pro každého. 

Krásná mladá dívka s hamburgerem v ruce
Krásná mladá dívka s hamburgerem v ruce • Zdroj: Profimedia

„Dieta uzpůsobená životnímu prostředí existuje, ale bez vhodné politiky vlád ji nelze uplatňovat,“

napsal tehdy italský deník Corriere della Sera.

Studie doporučila do roku 2050 v globálním měřítku zvýšit spotřebu ovoce, zeleniny, luštěnin a ořechů a o 50 procent snížit konzumaci cukru a červeného masa, včetně skopového, a to zejména u národů, které ho jedí mnoho (Američané a Kanaďané), nikoli však obyvatelé chudých zemí, kteří potřebují více živočišných proteinů. 

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m, Praha 4

Vlády vyzvány k podpoře zdravých stravovacích návyků

Kromě změny stravovacích návyků a snížení plýtvání potravinami o 50 procent autoři zprávy stanovili cíle a limity pro využívání půdy, vody a potravinových zdrojů pro udržitelné zemědělství. Zdůraznili, že individuální volba spotřebitelů nestačí k tomu, aby se zabránilo "katastrofálním škodám pro planetu" a vyzvali vlády, aby podporovaly zdravé stravovací návyky a zaručovali lidem přístup k výživné stravě.

Doporučení snížit spotřebu masa se okamžitě setkalo s odporem. Ještě, než byla zpráva zveřejněna, vydala organizace Spojenectví pro živočišnou výrobu prohlášení, v němž vychválila přínos masa a mléčných výrobků a sýrů.

Uvedla, že snížení spotřeby živočišných proteinů může zhoršit podvýživu, zvýšit plýtvání jídlem a odvést pozornost od vyšších priorit při snižování emisí skleníkových plynů. Zároveň Národní asociace chovatelů dobytka definovala hovězí jako důležitou součást výživy a chov hovězího dobytka jako součást udržitelného zemědělství.

Univerzální dietou je tedy v podstatě středomořská strava, jež je považována za střídmou. Byla rozšířena v Řecku v polovině minulého století a s malými rozdíly se praktikuje ve všech zemích Středomoří.

Ale zase a znovu: Existuje skutečně univerzální dieta?

Mary Young: Přijmout sám sebe

V tento den bychom si měli připomenout, že špatné stravovací návyky představují pro naše zdraví větší riziko než kouření, přenosné pohlavní nemoci a alkohol dohromady.

„Shazovat kila pomocí diet nemá smysl. Je to jen dočasné. Většina lidí se totiž opět vrátí k původnímu jídelníčku a hmotnost opět začne stoupat. Do roka navíc mají lidé po dietách váhu zpět a většinou dokonce přiberou ještě víc,“

říká Mary Youngová a rovnou ukazuje i cestu: Přijmout sám sebe. Sama si prošla strastiplnou cestou ke štíhlé postavě – bojovala a anorexií a s celkovou poruchou příjmu potravy. Dnes upozorňuje ne nezdravé a neúčinné diety a vyznává přirozenost a zdravý životní styl. Jídlo si užívá a nemyslí na to, že by mohla přibrat. 

V minulosti však byla Mary pod velkým stresem – rozhodně nebyla hubená a ideál krásy v podobě štíhlých žen jí byl předhazován denně. Ve škole byla dokonce kvůli tloušťce šikanována a děti ji nazývaly odpornou tlusťoškou. Vytvořila tak skupinu, kterou nazvala Bořiči diet, a začala se touto problematikou zabývat. Zároveň také byla součástí mnoha feministických skupin a bojovala za práva žen.

Farid Ahmadov: Systém vlastního těla

Co to je ale vlastně zdravý životní styl? Existuje vůbec? A existuje nějaká zdravá a účinná dieta? 

Usmívající se muž
Usmívající se muž • Zdroj: Foto se svolením Farida Ahmadova

„Diety neuznávám, stejně jako sestavené jídelníčky. Diety všeobecně jsou podle mého názoru omezování za účelem redukce za každou cenu, přičemž člověk se může díky těmto omezováním dostat do větších problémů, než kde začal. Jakmile začnete jíst jednotvárné potraviny během redukce, o to větší máte sklony k přejídání po jejím skončení, kdy si chcete dopřát vše, co jste si odpírali. Je to podobné, jako s bulimií, kdy má člověk výčitky, že snědl obrovské množství jídla a pak si to vyčítá. Dost často problémy začínají tak, že se člověk vyhýbá tomu, co má rád, protože se bojí, že přibere kilo, nebo bude mít nadváhu…. Ale sotva se dostane do strachu, přejí se. A pak má výčitky. Strach nás omezuje,“

říká Farid Ahmadov, osobní trenér, výživový poradce, mentor, který pomáhá lidem rozumět potřebám vlastního těla a dosahuje tak přímo neuvěřitelných výsledků.

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m, Praha 5

Samozřejmě i pro jeho úspěchy má Farid na sociálních sítích mnoho hejterů, kteří jeho systém zesměšňují, nevěří mu a každou zveřejněnou proměnu analyzují. 

„Každý by se měl držet takové metody, kterou bude schopen držet celý život. Není důležité, jestli shodíte 10 kilo za měsíc. Důležité je najít způsob udržitelný celý život. Nejde držet celý život jednotvárný jídelníček, to nefunguje. Jednotvárná strava vede ke zpětnému přibírání, tedy jojo efektu. Co děláme z donucení, je vždy dočasné. Nemůžete žít proti vlastnímu přesvědčení. Toť zkušenost z mé 18ti leté praxe. A to je i důvod, proč jsem proti dietám, protože 90 % lidí na nich zkrachuje."

Svalnatý muž v posilovně
Svalnatý muž v posilovně • Zdroj: Foto se svolením Farida Ahmadova

Faridův systém funguje na bázi hormonů těla, takže pracuje tak, abyste se naučili, kdy jíst a kdy ne, kdy tělo hubne a nehubne, kdy je ve stavu nedostatku a kdy naopak ne a začne přibírat. Neřešíte tedy výběr potravy, ale samotnou funkčnost našeho těla. Každý si může nastavit svůj styl stravování tak, by mu vyhovoval, a tělo bude redukovat váhu. 

„Je důležité vědět, že redukce sama o sobě není o tom, jakou potravinu budeme jíst. Řešíte celkovou energii těla – zevnitř i zvenku. A vaším úkolem je vytvářet deficit. Ukazujete lidem, že redukce nestojí za příjmem potravy, ale za celkovým přístupem těla. Pakliže umím s energií těla pracovat a vím, kdy má nadbytek a kdy nedostatek, není třeba řešit výběr potravin. Vše je na uvážení člověka, musí se naučit přistupovat k vlastnímu tělu.“

Proměna ženy - redukce systémem vlastního těla
Proměna ženy - redukce systémem vlastního těla • Zdroj: Foto se svolením Farida Ahmadova

Šárka Secová: Zdravý životní styl

Druhým, kdo se LP-Life u příležitosti Mezinárodního dne proti dietám svěřil se svou úspěšnou cestou k vysněné postavě bez diety, je Šárka Secová. 

Usmívající se mladá žena sedící na zemi před barevným záhonem
Usmívající se mladá žena sedící na zemi před barevným záhonem • Zdroj: Foto se svolením Šárky Secové

„Propaguji především zdravý životní styl. Za nejdůležitější zákon v životě považuji zákon rovnováhy. U živých organismů se této rovnováze říká homeostáza. Lidské tělo není výjimkou a neustále se snaží vše vyvažovat, je to jeden dokonalý, sehraný systém. Moderní doba vráží do tohoto systému klín v podobě stresu, který je bohužel téměř permanentní, chronický... Na takovou zátěž tento systém není připraven. Moje práce s klienty je komplexní, zahrnuje nejen zdravý, udržitelný, racionální jídelníček, přiměřený pohyb, ale také se soustředíme na identifikaci a kompenzaci stresových faktorů v jejich životě,”

říká Šárka.

Usmívající se žena se salátem v ruce
Usmívající se žena se salátem v ruce • Zdroj: Foto se svolením Šárky Secové

A co si myslí o Mezinárodním dni proti dietám?

"Na tuto otázku odpovím slovy Matky Terezy: Nikdy nepůjdu na pochod proti válce. Až uspořádáte pochod za mír, pak mě pozvěte.  Já oslavuji každičký den skvělým jídlem."

Šárka se ke své vysněné postavě také doslova projedla, jak sama říká na sociálních médiích. K tomu ale hodně cvičí.

„Pohyb a strava jsou dvě strany téže mince. Právě pohyb je důležitým kompenzačním faktorem stresu a významnou měrou přispívá k psychickému a fyzickému zdraví. Doporučuji začít s jakýmkoliv typem pohybu, který je adekvátní současnému fyzickému stavu daného člověka a přináší příjemné pocity. To je předpokladem trvalé udržitelnosti a pohyb se tak stane součástí životního stylu,”

radí Šárka Secová.

Žena a muž v posilovně
Žena a muž v posilovně • Zdroj: Foto se svolením Šárky Secové

Mezinárodní den proti dietám je podle jeho zakladatelky také oslavou ženy a její přirozené krásy. Ideál krásy neexistuje – stačí se jen podívat do historie.

Takže tip LP-Life: Oslavte 6. květen pořádnou vydatnou hostinou, rozhodně si nic neodpírejte a buďte šťastní!

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (1)

Mladá žena na poli
View photo gallery

O autorovi

V médiích se pohybuji už přes polovinu svého života, hlavně v lifestylových titulech, které mi kdysi změnily životní styl, v dobrém i zlém. Mou největší vášní je cestování, fotografování a potápění. Posledních 14 let jsem žila všude možně po světě a živila se především jako podmořský fotograf a psavec - spolupracovala jsem s lifestylovými médii a vytvářela obsah webů a texty na klíč. Z cest jsem si také přivezla krásného synka, který je mým nejlepším učitelem, motorem, ale i brzdou. Nová práce mi dovoluje spojit všechno, co mám ráda.
Kristina Vacková
Luxusní bydlení Praha
Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ
Okolí Prahy

Funkcionalistická vila na prodej, Praha-západ

7 + 1 423 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m
Praha 5

Luxusní vila na prodej, Praha 5 - 471m

8 + 1 471 m²
55 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6 - 590

590 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Praha 1

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem

4 + KK 245 m², ter. 28 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - 51m

2 + KK 51 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m
Praha 4

Prodej luxusního bytu, Praha 4 - 106m

3 + KK 106 m², ter. 14 m²
14 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852
Okolí Prahy

Dům u jezera s tenisovým kurtem - pozemek 2852

7 + KK 225 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m
Praha 5

Luxusní byt na prodej, Praha 5 - 232m

4 + KK 232 m², ter. 38 m²
24 990 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč

5 + KK 162 m², bal. 10 m²
29 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Prodej luxusního bytu, Praha 1 - Nové Město

3 + 1 123 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Praha 10

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m

4 + KK 131 m², ter. 20 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej Praha - 320m
Praha 5

Luxusní byt na prodej Praha - 320m

5 + KK 320 m², bal. 4 m², ter. 38 m²
52 000 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m
Praha 1

Luxusní penthaus na Praze 1 - 226m

4 + 1 226 m², bal. 7 m², ter. 24 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m
Praha 6

Luxusní byt na prodej, Praha 6 -127m

4 + KK 119 m², ter. 9 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m
Okolí Prahy

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 420m

7 + KK 420 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Byt se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí
Praha 6

Luxusní vila na prodej v Šáreckém údolí

7 + 2 440 m², bal. 5 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m2

3 + KK 107 m², ter. 13 m²
20 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6
Praha 6

Luxusní rodinná vila na pronájem - Praha 6

5 + 1 267 m², bal. 12 m², ter. 12 m²
110 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m
Praha 7

Prostorný byt 4+kk v Troji - 163m

4 + KK 163 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt Smetanovo nábřeží 191m
Praha 1

Byt Smetanovo nábřeží 191m

4 + KK 191 m², bal. 3 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč
Praha 7

Prodej kanceláře se zahradou Praha 7 - Bubeneč

4 + KK 111 m²
23 900 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

Luxusní byt 3+kk v Tróji - 111m

3 + KK 121 m², bal. 10 m²
48 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2
Praha 6

Pronájem luxusní vily Praha 6 - 201m2

3 + KK 201 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké
Praha 6

Pronájem rodinného domu, Praha 6 - Šárecké

5 + KK 285 m²
95 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse s terasou Troja 310m
Praha 7

Luxusní penthouse s terasou Troja 310m

6 + KK 310 m², ter. 12 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m
Praha 1

Byt na prodej, Praha 1 - Nové Město - 67m

2 + 1 67 m²
11 500 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190
Praha 3

Luxusní mezonet na pronájem - Praha 3 - 190

2 + KK 190 m², bal. 5 m², ter. 50 m²
55 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m
Praha 7

Prodej bytu 3+kk - Praha 7,85m

3 + KK 85 m², bal. 4 m²
15 452 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m
Praha 1

Luxusní byt 5+kk na pronájem - Praha 1 - 217m

5 + KK 217 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky
Praha 4

Bytový dům na prodej - Praha 4 - Hodkovičky

7 + KK 453 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč
Praha 6

Luxusní vila na prodej na Praze 6-Bubeneč

12 + 2 1044 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská
Praha 1

Luxusní byt k pronájmu - Praha 1 - Pařížská

3 + KK 148 m², bal. 8 m²
97 000 Kč
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 280

Atypický 280 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70
Praha 8

Obchodní prostory k pronájmu, Praha 8 - 70

Atypický 70 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519
Praha 8

Restaurace k pronájmu, Praha 8 - 519

Atypický 721 m², ter. 202 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 446

Atypický 446 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 332

Atypický 332 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 361

Atypický 361 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 483

Atypický 483 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 249

Atypický 249 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490
Praha 8

Moderní kanceláře k pronájmu, Praha 8 - 490

Atypický 490 m²
cena na vyžádání
Zobrazit nemovitost
Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m
Praha 6

Luxusní penthouse na prodej, Praha 6 - 226m

6 + KK 226 m², ter. 38 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m
Okolí Prahy

Luxusní vila na prodej Praha východ -1406m

5 + KK 298 m², ter. 31 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m
Praha 6

Luxusní byt na prodej - Praha 6 - 426m

5 + KK 426 m², ter. 250 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha
Praha 6

Luxusní vila na prodej 620 m2 - Praha

Atypický 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m
Praha 10

Byt s terasou na pronájem Praha 10 - 73m

2 + KK 73 m², ter. 14 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m
Praha 8

Luxusní byt se zahradou na Praze 8 - 346m

4 + KK 146 m², ter. 27 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

Luxusní prvorepubliková vila na prodej v Praze

9 + 2 620 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 107m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 107m

3 + KK 107 m², ter. 10 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 116m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 116m

3 + KK 116 m², ter. 11 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m
Praha 1

Luxusní byt na pronájem, Praha 1 - 76m

3 + KK 48 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2
Praha 2

Pronájem bytu Praha 2 - Vinohrady - 36m2

1 + KK 36 m², bal. 1 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město
Praha 1

Pronájem bytu Praha 1 - Nové Město

2 + KK 121 m², ter. 50 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Prodej luxusního bytu, Troja - 113m
Praha 7

Prodej luxusního bytu, Troja - 113m

3 + KK 113 m², ter. 8 m²
Reserved
Zobrazit nemovitost
Supermakléřky - realitní komiks
Epizoda 3

Bez Realitky

Otevřít komiks
Epizoda 24

Židovské město

Otevřít komiks
Epizoda 16

Realitní timing

Otevřít komiks
Epizoda 27

Home Staging

Otevřít komiks
Epizoda 11

100% Hypotéka

Otevřít komiks
Epizoda 0

Začít od nuly

Otevřít komiks
Epizoda 5

Byt za Miliardu

Otevřít komiks
Epizoda 23

České tsunami

Otevřít komiks
Epizoda 12

Dovolená

Otevřít komiks
Epizoda 13

Byt v Pařížské

Otevřít komiks
Epizoda 25

Chinatown

Otevřít komiks
Epizoda 20

Dřevomorka

Otevřít komiks
Epizoda 21

Realitní mejdan

Otevřít komiks
Epizoda 18

Ztráta paměti

Otevřít komiks
Epizoda 1

Opičárna

Otevřít komiks
Epizoda 4

Milí Sousedé

Otevřít komiks
Epizoda 2

Snadné prachy

Otevřít komiks
Epizoda 8

Tráva

Otevřít komiks
Epizoda 19

Nábor nemovitosti

Otevřít komiks
Epizoda 7

Ryze Česká Realitka

Otevřít komiks
Epizoda 29

GDPR

Otevřít komiks
Epizoda 6

Neplatíte provizi

Otevřít komiks
Epizoda 26

Bez kupujícího

Otevřít komiks
Epizoda 9

B Tower

Otevřít komiks
Epizoda 28

1+1

Otevřít komiks
Epizoda 14

Bez Developera

Otevřít komiks
Epizoda 10

Černá díra

Otevřít komiks
Epizoda 15

Byt pro celebritu

Otevřít komiks
Epizoda 17

Bez Realitky 2

Otevřít komiks
Epizoda 22

Realitní TANGO

Otevřít komiks