Top hledané
Výsledky (0)
Byty už dávno nejsou, co bývaly. Zejména ty mezonetové.

Stěhuji se do mezonetu: Pohodlí domu s luxusem moderního bytu

Valentina Lebová
05. ledna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Nové bydlení

Bydlet chceme všichni hlavně pohodlně. Mít dům není tak úplně jednoduché, protože je kolem spousta práce. Mít ale dům v bytě je něco, co se zdá jako skutečně fajn nápad. 

Interiér mezonetového bytu.

Mezonetem k lepšímu bydlení

Výhody mezonetu alias vícepodlažního bytu v bytovém domě jsou samy o sobě vcelku jasné. Co je ale potřeba skutečně zmínit, je fakt, že takovým bydlením doslova spojíte příjemné s užitečným. Prostor, co dýchá a je otevřený, je zkrátka něco, co má tu lepší energii a také pozitivně působí nejen na samotný byt a světlo do něj jdoucí, ale také na jednotlivé členy případné domácnosti. A tak není tak úplně na škodu mít společné prostory skutečně společné. Mít jednu místnost, kde se společně sejdete s těmi, které během dne spíše míjíte, a následně mít každý svůj vlastní prostor a tolik potřebné a hledané soukromí. 

Otevřít v galerii (6)
Šťastné dítě
Šťastné dítěZdroj: Freepik

Jak název sám napovídá, jedná se o synonymum francouzského slova "maisonette", což v překladu znamená "domeček". Mezonet je tak většinou vícepodlažní byt propojený schodištěm, pro který je typické sloučení kuchyně s obývacím prostorem, vícero ložnic i koupelen. Mezonet také nabízí propojení výhod bydlení v bytě a domě zároveň. 

"Mezonetové byty jsou ideálním bydlením pro ty, kdo nemají čas nebo se nechtějí zabývat domem, ale přesto potřebují prostor a moderní řešení svého domova. Jedná se vlastně - nepřesně řečeno - o dva byty v jednom, kde v přízemí se nacházejí většinou společné prostory, případě pracovna a zázemí bytu, a nahoře je prostor pro každého. Výhodou mezonetu je jeho snazší údržba. Tento typ bydlení je v současnosti velmi populární, a to také proto, že se většinou jedná o atypické byty, jež rádi přivítají lidé, kteří chtějí bydlet jedinečně a osobitě. A samozřejmě, mohou si to dovolit,"

řekla pro LP-Life Michaela Kloudná z realitní kanceláře orientující se na luxusní klientelu. 

Otevřít v galerii (6)
Mezonetové byty mají dostatek světla a prostoru.
Mezonetové byty mají dostatek světla a prostoru.Zdroj: LP-Life

Zkosené zdi jako interiérový atyp

Zdi lemující příčný tvar střechy možná malinku působí na optiku prostoru, ale při dostatečné velikosti místností jsou spíše atributem zajímavosti a jisté neokoukanosti, která dává interiéru jakousi nadčasovost. Abychom ale byli zcela upřímní, když jsou takové zkosené stěny vyplněny velkými okenními tabulemi, které zajistí nejen dostatečný příjem světla, ale celoročně také větší přístup přirozeného tepla, je to k nezaplacení. 

Otevřít v galerii (6)
Atypická kuchyně mezonetového bytu.
Atypická kuchyně mezonetového bytu.Zdroj: LP-Life

A ten výhled!

A právě díky velikým oknům máte nejen dokonale prosvětlený interiér, ale také naprosto úžasný výhled do nejbližšího a vlastně i vcelku vzdáleného okolí. O to víc se máte na co dívat a čím se kochat, když navíc bydlíte v lokalitě, která je sama o sobě skutečně hezká, čistá a co víc, vlastně i klidná a původní. Modernu si totiž můžete zařídit a přesně "vpasovat" domů, ale původní pražskou zástavbu v jedné z jejích typických částí už ne tak docela. 

Otevřít v galerii (6)
Zkosené stropy umožňují netradiční pojetí prostoru.
Zkosené stropy umožňují netradiční pojetí prostoru.Zdroj: LP-Life

Řeč není o ničem jiném, než o městské části Prahy 6 - Bubenči. Tam jako by se trochu zastavil čas první republiky... A přesto se jde dál a celý svět kolem se snaží bravurně a elegantně "stíhat" jednadvacáté století. Vidíte Dejvice, zeleň Stromovky a také klasické pražské uličky osvětleně lampami nebo slunečním světlem. Exteriéry bytových domů jsou obnovovány a udržovány a celkově okolí Bubenče působí malebně. 

Perfektní spojení i krásné procházky

Městská část Prahy 6 - Bubeneč patří jednoznačně k těm v Praze bezpečnějším, kde nejezdí ani příliš mnoho aut, ale ani nevidíte nic, co by vašim očím nikterak nelichotilo. Je to taková spojnice, odkud jste za chvilku na letišti, v zeleni přilehlého parku Stromovka anebo také přímo v centru stověžaté matičky Prahy. Ba co víc, pokud se vám nechce jet právě autem, metrem či tramvají, co si udělat fajn procházku přes nádvoří Pražského hradu ke Karlovu mostu a pak rovnou na Staroměstské náměstí?

Bubeneč k aktivitě opravdu vybízí a nic není tak daleko, aby to nakonec nebylo na dosah vaší ruky. 

Malá Paříž přímo za oknem

Otevřít v galerii (6)
Dobrá kává
Dobrá káváZdroj: Freepik

Pokud jste milovnící dobré kávy a prostředí staré Paříže je to, co obdivujete na fotkách, je tato část Prahy doslova stvořená pro to, abyste v ní vy a třeba i váš partner zapustili kořeny. Spousta přilehlých hospůdek, kaváren, ale i restaurací, kde si vás každý majitel bude víceméně hýčkat, protože jste z jeho sousedství. 

Nudu nečekejte

Pokud vás přepadla myšlenka, že je to možná až trochu moc klidu pro vaši energickou povahu, žádný stres. Právě tato část Prahy je vzhůru přesně v čas, kdy je to potřeba, ale zase ne tak dlouho, abyste byli v zajetí nechtěného hluku. O víkendu můžete poklidně zavítat na místní farmářské trhy, kde nejen že nakoupíte čerstvou zeleninu, maso od lokálních dodavatelů anebo sýry, ale dáte si také právě zmiňovanou fair trade kávu a k tomu třeba výborný bezlepkový moučník. 

Otevřít v galerii (6)
Farmářské trhy
Farmářské trhyZdroj: Freepik

O vzdělání žádná nouze

A tak asi nikoho nepřekvapí, že právě tato městská část našeho hlavního města nabízí i kvalitní vzdělání v podobě poměrně luxusních a vyhlášených mezinárodních škol, jak základních, středních, tak také vysokých. Místní starousedlíci vám jistě rádi a ochotně poradí, jaké z nich jsou ty nejlepší a proč je zvolit. Nejde přece o bydlení na jeden či dva roky, ale o místo, kde budete moci zakotvit vy, váš partner a nakonec i vaše rodina. Bydlete chytře, přesně tak, jak si přejete. 

Zdroje: Wikipedia, Resi.co.uk, london-fire.gov.uk, vlastní dotazování

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze