Top hledané
Výsledky (0)
Tim Robbins uvedl na MFF KV film Vykoupení z věznice Shawshank. Letní kino bylo luxusně nacpané k prasknutí!

Tim Robbins na MFF KV: „Uvnitř nás všech je velký duch svobody!“

Jana Fikotová
01. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Americký herec, scénárista a režisér Tim Robbins uvedl v sobotu večer v karlovarském Letním kině snímek Vykoupení z věznice Shawshank. Ten je dlouhodobě v hodnocení filmových databází veden jako nejlepší film všech dob. Do letního kina přišlo neuvěřitelných 2260 lidí!

Tim Robbins v letním kině oslavil "naši pláž"

Hned v úvodu byl slavný herec poctěn tím, že moderátor oznámil, že někteří fanoušci filmu považují jeho postavu Andyho za ztělesněného Ježíše Krista. 

„Je vždy nebezpečné, když lidé začnou říkat věci o Ježíši Kristovi. Lidé se mě často ptají, proč má tento film takový působivý dopad. A já jim říkám, že to má co do činění s tím, že hodně lidí žije životy plné špatných vztahů, nemají dobrou práci, poddávají se tomu. Uvnitř nás všech je ovšem jakýsi duch, který chce překonat tuhle situaci, do níž se dostal a který je oslavou svobody. Při svých cestách po světě vidím lidi, kteří chápou mnohem více než my ve Spojených státech, jaké to je žít v zemi, kde vás utlačuje vláda nebo něco jiného. A přes to všechno si našli svůj způsob, jak žít svobodně. Věřím, že tomu rozumíte. Sami jste žili v podobném stavu řadu let. Byli jste v nesvobodné zemi,” vysvětlil onu poznámku moderátora sám Robbins před promítáním.

Jeho uvedení filmu potěšilo 2260 filmových nadšenců, kteří si do luxusního letního kina přišli herce Tima Robbinse především vyfotit a poslechnout. Ten po pěti minutách promluvil k divákům a než odešel z pódia, dodal: 

„Bez ohledu na to, v čem žijete, co vás omezuje, uvnitř nás všech je velký duch svobody a vždy bude chtít jít na pláž. Takže já tady s vámi dnes večer oslavím vaši pláž.”

 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Co se ještě bude dít na karlovarském "Letňáku"

Letní kino v Karlových Varech je během 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu luxusně vytíženo více, než je obvyklé. Během těch mnoha let konání festivalu se stalo již legendárním a oblíbeným místem filmových fanoušků. Kromě festivalových projekcí se zde bude konat Večer města Karlovy Vary i Den s Českým rozhlasem. 

V pondělí bude patřit Dnu Českého rozhlasu, který přichystal luxusní návrat do roku 1968, a to jak promítanými filmy, tak i koncertem Vladimíra Mišíka. Ve středu pak na Večeru města zahraje Karlovarský symfonický orchestr spolu s Ewou Farnou. Festivalové promítání se do kina vrátí v pátek představením ruského filmu Léto. Poslední den festivalu pak návštěvníci letního kina uvidí stejný film jako hosté slavnostního zakončení festivalu, francouzskou komedii Utop se, nebo plav.

Luxusní letní kino v Karlových Varech patří městu. V posledních letech ale není v dobrém stavu a na celkovou rekonstrukci zatím chybí peníze. Před začátkem festivalu se podařilo opravit to nejdůležitější - orchestřiště, které hrozilo pádem, ale i promítací zeď.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Soutěž! Staň se majitelem MINI!
Zobrazit článek
Móda z červeného koberce: Kdo na MFF KV nejvíce zazářil?
Zobrazit článek