Top hledané
Výsledky (0)
O filmové premiéře Pepa

Michal Suchánek: Jsem věčný outsider

Jana Fikotová
17. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Už v dětství měl sen být úspěšný, oblíbený, bohatý a pohledný. V dospělosti stále neztrácel luxusní optimismus a jde si za svým snem. Po letech si však musel přiznat, že lhal sám sobě a štěstí na něj rozhodně nečeká. Film režiséra Jána Nováka Pepa. V hlavní roli se představí Michal Suchánek.

Podpantoflák s hlavou plnou snů

Pepa (Michal Suchánek) je padesátiletý úředník v okresním městě, který má sice luxusní manželku Zdenu (Petra Špalková), ale ta na něj moc ohled nebere. Respekt nemá ani u dcery (Natálie Grossová). Doma se nezmůže na nic, ani na jakýkoli odpor či názor. Když je sám, ví, jak hrozný život vede, ale stále chce něco změnit, protože si věčný outsider Pepa každý den klade otázky: Proč vlastně na světě je? Kdy vlastně ten pravý luxusní život začíná? Po narození, po maturitě, po prvním sexu? Po svatbě, po prvních dětech? Anebo až po smrti?

„Komedie Pepa je odrazem lidí, kteří bojují tak trošku sami se sebou. S vlastní samotou, rutinou a stereotypy, které se dennodenně opakují.“

Štáb, který v loňském roce několik týdnů natáčel především v Kladně, se přesunul i do dalších lokací, a to hlavně do Prahy. Do luxusní hořkosladké komedie o věčném outsiderovi Pepovi obsadil režisér Ján Novák Michala Suchánka. Jeho otce hraje Jakub Kohák, matku Kristýna Kociánová. V dalších rolích se objeví Filip Blažek, Alice Bendová, Petra Špalková, Anna Stropnická, Alice Bendová, Natálie Geislerová či Martin Pechlát. Za kamerou stáli Antonín Chundela a Daniel Vagenknecht.

„Když jsem scénář četl, uvědomil jsem si, že často uvažuji jako hlavní postava. Dokonce si jisté situace doprovázím vlastními vnitřními komentáři, podobně jako je to ve filmu,“ přiznal Suchánek.

Autorem scénáře a zároveň režisérem luxusního filmu Pepa je Ján Novák. Snímek se natáčel v srpnu a září v lokacích Kladno, Mělník a Praha a jeho děj diváky vezme i zpět do 70. až 90. let minulého století. Hudbu napsal Václav Noid Bárta, ve filmu však zazní i dobové písně včetně Plíhalovy Modré knížky.

Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2
Prodej luxusní vily 7+kk, Praha východ - 370m2, Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze