Top hledané
Výsledky (0)
Robert Pattinson dorazil na 53. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.

Miláček žen herec Robert Pattinson přijel do Karlových Varů

Jana Fikotová
07. července 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Jedním z posledních hostů, kteří letos přijeli na festival do Karlových Varů, byl britský herec Robert Pattinson. Známý je především z upírské filmové ságy Stmívání. Na 53. ročník filmové přehlídky dorazil v sobotu. Nejdříve uvedl film Rover (2014) a večer převezme ocenění prezidenta festivalu Jiřího Bartošky.

Zeptali jsme se celebrit na festivalu v Karlových Varech, jakého českého herce by do ságy Stmívání obsadily. Jejich odpovědi najdete ve videu níže.

Pattinson zaujal režisérské legendy Davida Cronenberga (film Cosmopolis) nebo Wernera Herzoga (Královna pouště). Kromě postavy upíra Edwarda Cullena ze ságy Twilight natočil Pattinson filmy Nezapomeň na mě, Voda pro slony či Miláček. V Městském kině uvedl futuristický western Rover z roku 2014, kde si zahrál po boku Guye Pearce.

Slavný herec se před fanoušky skrývá

Fanoušci se na příjezd slavného britského herce velmi těšili. Bohužel jeho angažovanost vůči přítomným lidem byla nulová. Po příletu soukromým letadlem na karlovarské letiště, přijel do hotelu Pupp zadním vchodem, což zatím neudělala žádná hvězda festivalu. Stejně takto přijel i do Městského kina. Podle zahraničních zdrojů, prý herec nemá rád přílišný zájem o svou osobu, proto možná není tolik ochoten komunikovat nejen s novináři, ale především s fanoušky.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Jaké ocenění si Robert Pattinson s sebou odveze?

Cenu prezidenta festivalu získal Pattinson za "výraznou spolupráci na zásadních snímcích současných režisérských veličin autorského filmu". Těmi veličinami jsou David Cronenberg (film Cosmopolis) a Werner Herzog (Královna pouště).

Podle kritiků Pattinson zatím nejvíce bodoval vloni s krimi Dobrý časy (Good Time) od režisérského dua Bennyho a Joshe Safdieových. Film, v němž ztvárnil hlavní roli, uvedl na filmovém festivalu v Cannes. Příběh je o bratrech, kteří neúspěšně vyloupili banku. Jednoho chytla policie a Pattinsonův hrdina pro něj musí sehnat peníze na kauci. Nemá to však lehké, peníze musí totiž získat během jediné noci a za každou cenu.

Robert Pattinson

Dvaatřicetiletý herec se narodil v Londýně a s herectvím začal v Barnes Theater Company. Kromě postavy upíra Edwarda Cullena ze ságy Twilight je další známou rolí Roberta Pattinsona postava studenta Cedrika Diggoryho ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár. Objevil se v nové adaptaci slavného Maupassantova Miláčka (Bel Ami, 2012), s Davidem Cronenbergem natočil temnou futuristickou vizi Cosmopolis (2012), uvedenou také na MFF Karlovy Vary, a snímek Mapy ke hvězdám (Maps to the Stars, 2014).

Herec po boku Nicole Kidman a Jamese Franca zazáříl v životopisném romantickém dramatu Wernera Herzoga Královna pouště (Queen of the Desert, 2015) a v jedné z hlavních rolí dobrodružného snímku Ztracené město Z (The Lost City of Z, 2016). Letošní festivaly Sundance a Berlinale uvedly snímek Dáma (Damsel, 2018) Davida a Nathana Zellnerových.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Soutěž! Staň se majitelem MINI!
Zobrazit článek
Móda z červeného kobercena MFF KV
Zobrazit článek