Top hledané
Výsledky (0)
Slavný zelený kabriolet, kterým jezdila hollywoodská hvězda má nového majitele

Konec aukce: Rolls-Royce Elizabeth Taylor má nového majitele! Cena všechny zaskočila

08. srpna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Šátek kolem hlavy, velké sluneční brýle a zvuk motoru, za kterým se otáčí každý druhý kolemjdoucí. Kdo by se alespoň jednou ve svém životě nechtěl projet pořádným kabrioletem a cítít se tak jako hollywoodská hvězda? Třeba jako Elizabeth Taylor, která vlastnila onen známý Rolls-Royce. Její Zelená bohyně, jak autu přezdívala, byla prodána v newyorské aukci za 520 tisíc dolarů, tedy v přepočtu 12 milionů korun. Ještě před samotnou dražbou se však cena koupě odhadovala na čtyřikrát více. 

Elizabeth Taylor ve filmu Kleopatra
Elizabeth Taylor
Liz milovala zelenou barvu

Kabriolet typu Silver Could II. z roku 1961 byl pro Liz dopraven na Vánoce v šedesátých letech před hotel Pierre, kde Liz a Eddie bydleli a svůj Rolls-Royce tam od té doby parkovali. Právě z toho důvodu se na tomto slavném místě celá aukce konala. 

V roce 1962 cestoval společně s herečkou a jejím manželem Eddiem Fisherem do Říma na natáčení úspěšného filmu Kleopatra. Liz si vybrala zářivě zelenou barvu, protože jí připomínala její svatební šaty, které na sobě měla během obřadu s Eddiem.

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 5 - 466
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 5 - 466, Praha 5

Zelená bohyně vydržela déle než manželství

I když herečce manželství vydrželo jen čtyři roky, Zelenou bohyni si nechala i několik let po rozvodu. V roce 1970 ji od herečky koupil Karel Kardel, který pořizovací cenu nechtěl prozradit. 

 

Otevřít v galerii (1)
Liz se svým manželem Eddiem.
Liz se svým manželem Eddiem.Zdroj: pinterest

 

,,Když jsem vůz od Liz koupil, mí přátelé si mysleli že jsem idiot. O čtyři roky později však cena kabrioletu prudce vystřelila a já jsem se stal géniem. Za další čtyři roky jeho hodnota opět klesla a já jsem byl tam, kde na začátku,“

sdělil Kardel v jednom rozhovoru pro americký deník New York Times. Anonymní kupující, jehož jméno zatím nebylo zveřejněno, si určitě jízdy hvězdným kabrilotem bude užívat plnými doušky. 

Pokrokový nejen na svou dobu

Zelená bohyně se může chlubit například nezaměnitelnou palubní deskou, která je z exotického karpatského jilmového dřeba. Kabriolet také vlastní posilovač řízení, což v 50.letech byla naprostá vymoženost, stejně tak, jako elektrická okna, která byla další exkluzivitou té doby. Kromě  6,2 litrového motoru a znaku stříbrné bohyně má ale ještě něco, co žádné jiné auto nemá - malé logo lásky. Iniciály E a E pro Elizabeth a Eddieho na dveřích. 

Otázkou zůstává, zda herečka někdy sama svůj slavný kabriolet řídila. Neměla totiž řidičský průkaz. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze