Top hledané
Výsledky (0)
Miluje svou práci a rodinu. Snaží se být úspěšný a dělat věci tak, aby i ostatní byli spokojení.

Míra Hejda: Už mi není dvacet, abych vzal každou nabídku. Big Brother bych nepřijal, kdybych nemohl tři měsíce domů včetně Vánoc

Michaela Hanelová
23. listopadu 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Míra Hejda je nejen úspěšný moderátor, ale především milující otec.

Úspěšný moderátor, producent a v posledních letech především stavitel horských apartmánů. Rozhodl se, že svůj pracovní život trochu zvolní a zaměří se na volný čas, který může trávit doma. Právě rodina je to nejdůležitější, co ve svém životě má.

Rodák z Plzně, který se do mediálního světa dostal především díky své moderátorské zkušenosti v rádiu Kiss Proton. Od té doby jeho kariéra v mediích stoupala. Vypracoval se na post programového ředitele plzeňského rádia, kde také potkal svou osudovou ženu. Se Zorkou Hejdovou tvoří úspěšný a oblíbeny pár. V roce 2013 se oženil. Od té doby se rozhodl se svou ženou pracovat na několika společných projektech, mezi než patřilo i moderování Snídaně s Novou. V roce 2020 však manželé oznámili konec. Chvíli poté se věnovali vlastnímu projektu na rádiu Frekvence 1. O rok později se jim narodil syn Nikolas.

Míra se od té doby snaží co nejvíce věnovat své rodině. Veškerý volný čas tráví se synem a pracovní nabídky si zásadně vybírá. Ve svém rozhovoru Míra Hejda prozradil, co v životě považuje za nejdůležitější, jaké jsou jeho životní plány a především kde ho v brzké době uvidíme, protože pracovních nabídek má více než dost. A mezi jednu takovou osudovou nabídku se řadí i moderování show Big Brother. Celá show se natáčí v Bulharsku, na Balkánském poloostrově. Míru tak čeká delší odloučení od rodiny. Co nám prozradil?

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Jak náročné pro Vás bylo zorganizovat svůj pracovní a osobní program, abyste mohl odletět se svou ženou na Kanáry?

No, bylo to celkem složité. Řídím dvě společnosti, takže je to někdy složité i z ČR, přiznává Míra s úsměvem na tváři. Na druhou stranu se ukázalo, že tým je skvěle nastaven a dokážeme to ladit i vzdáleně. V tomto doba covidu napomohla, hodně schůzek se řeší online. Na natáčení jsem létal zpět do ČR. Je nutné dobře plánovat a pak se to dá.  

Jaká pozitiva jste si odnesl ze svého pracovně-rodinného pobytu na Kanárech

Pozitiva jsou určitě počasí – v podstatě každý den svítí slunce a je to opravdu nabíječ života. Extra v podzimních sychravých dnech to člověk vnímá o dost víc než normálně.

A bylo něco negativního?

Negativa se určitě také dají najít, ale těch je kolem nás všech tolik, že se snažíme je neřešit. Pro ty, co teď museli hrabat listí na zahradě jen zmíním, že když spadne obří lupen z palmy, je to o dost horší (přiznává Míra s úsměvem).

Jste milující manžel a otec, který svou rodinu ve všem podporuje. Bojíte se odloučení od rodiny během svého moderování Big Brother?

Byla to jedna z rozhodující věcí, když jsme řešili nabídku na moderování. Ve svém životě už se snažím brát jen věci, které za to opravdu stojí a dávají smysl po všech směrech. V TV jsme se domluvili, že budu mít možnosti se občas vracet za rodinou do ČR. 

Co by se muselo stát, abyste nabídku nepřijal?

Kdybych musel jet na 3 měsíce pryč, a to včetně Vánoc, které bych musel trávit  bez rodiny, nabídku bych nevzal. Už mi není 20 a přemýšlím jinak. Mám rád, když je práce zábavou.

Jaké máte plány do budoucna? Je něco, na co se hodně těšíte?

Musím zpracovat všechny pracovní závazky, které mám. Navíc pro diváky a klienty připravujeme mnoho seriálů o bydlení, architektuře a designu. Podobně je na tom pořad Osobní řidič, který plní sny všem nadšencům do aut. Z Kanárů jsem ještě vzdáleně řídil kompletní rekonstrukci domu, kde teď ještě doděláváme detaily, takže v tuhle chvíli je cíl vše doladit do posledního bodu – neumím totiž odcházet od rozdělané práce. Současně začal Big Brother, takže zima bude maximálně pracovní a snad také co nejvíce rodinná.

Zdroje: vlastní dotazování, rozhovor s Mírou Hejdou, autorský text

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze