Top hledané
Výsledky (0)
Modelka a podnikatelka Taťána Kuchařová nebude o svátcích osamělá. Těší se na velkou rodinu, přátelé a malou neteř Nelinku.

Rozhovor s Miss World Taťánou Kuchařovou: dávám si partnerský detox. Nikdy jsem ale nebyla osamocená chudinka

Veronika Poláková
19. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut

Taťána Kuchařová je česká topmodelka, vítězka Miss World 2006, influencerka, úspěšná podnikatelka a předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci, která se zaměřuje na podporu seniorů.  Během modelingové kariéry spolupracovala nebo se stala tváří značek jako je Dior, Ungaro, Jaguar, Bomton nebo Elie Saab. Taťána je výrazná osobnost skvěle reprezentující Českou republiku v zahraničí. Letošní Vánoce sice stráví bez partnera, ale nijak ji to nestresuje. Těší se na klid a pohodu v kruhu přátel a rodiny, tradiční jídlo, pohádky i dlouhé zimní procházky.

 
Taťána Kuchařová ve vaně.
Taťána Kuchařová
Taťána Kuchařová

Jak vzpomínáš na soutěž Miss? Šla bys do toho znovu? 

To je těžká otázka. Kdyby se to dalo přetočit zpátky a jednalo by se o původní Zapletalovu Miss a probíhalo by to s těmi samými lidmi, pak určitě ano. Šla bych do toho znovu. Kdykoli. Mělo to noblesu. Díky Miss ČR bylo objeveno mnoho krásných žen, které se staly nesmírně úspěšnými na české, československé i světové scéně. Hodně z nich mi bylo vzorem a jsou mými kamarádkami. Nelituji vůbec ničeho a jsem pyšná na to, že patřím k téhle éře. Takže pokud by to celé probíhalo za stejných podmínek, šla bych do toho znovu a ráda. Ale musím říct, že i Ťáňa Makarenko dokázala něco skvělého. Každý rok objevuje nové talenty a dává jim prostor vyniknout. Pozvedá tuto soutěž krásy na vyšší úroveň a já jí moc fandím. A vždycky jí ráda podpořím.

Kdybys měla dceru, chtěla bys, aby se věnovala modelingu?

Pokud by to bylo její výslovné přání, přimhouřila bych oči a dovolila jí to. Ale nejdřív bych si jí zavolala a vysvětlila jí, jak to chodí a na co má být připravená. Kdyby měla povahu po mě, tak to zvládne. Můžeš se sice snažit svoje dítě nějak vést, ale když je hozené do vody, je to nakonec stejně na něm. Já se třeba octla v sedmnácti letech sama v Tokiu. A potom přišla celá řada dalších věcí, na které se prostě připravit nešlo. Také jsem byla hozená do vody a musela plavat. Ve mně byl ale vždycky velmi silný instinkt pro přežití. Dokázala jsem si poradit. To ovšem zjistíš, až když se něco děje. A samozřejmě díky zkušenostem rosteš a získáváš sebevědomí. Není to otázka povahy, ale zkušeností a toho, co přinese život. Za těch dvacet let, co jsem v branži, jsem se naučila hodně věcí a jsem za to velmi vděčná. Ráda bych to předala i svým dětem. A je jedno, jestli to budou kluci nebo holky. Pro mě bylo hrozně důležité, že mi rodina věřila a podpořila mě. Věděli, že chci něco dokázat a využít svůj potenciál. A samozřejmě nebylo jisté, jestli to dokážu a kam až se dostanu. Měla jsem ovšem zdravé ambice a chtěla brzy vylétnout z hnízda. Nedržela jsem se u rodičů do třiceti, jak dnes bývá běžné. Tohle je něco, co vůbec nechápu. Úplně mě to šokuje. Ale mi jsme jiná generace, jsem ročník 87. Navíc jsem nejstarší a doma se se mnou na moc dlouho nepočítalo. Bylo to ale skvělé. A nikdy jsem naštěstí nemusela jít přes mrtvoly a chovat se nedůstojně. Což bych ani nikdy neudělala. To za to nestojí. Věřím, že mi přálo štěstí a že se naplnil osud, který jsem měla někde vepsaný.

Jsi nejen modelka a influencerka, ale i úspěšná podnikatelka, a to především v segmentu módy a krásy. Která tvá profese tě nejvíce uspokojuje? A máš nějakou radu, jak uspět na poli byznysu?

Můj kamarád z LA - právník židovského původu, který mě nedávno navštívil, o mně řekl: „Taťána, you sell anything.” Ale i k tomu člověk nějak dospěje. Jako modelka jsem vždycky najatá od různých brandů a fotím pro ně, dělám jim tvář. Ale má přidaná hodnota je to, že se podílím také na přípravě kampaně. Zasahuji do marketingu, PR, tvořím tým lidí, který na kampani pracuje. Celé to musí být autentické, a proto produkty, jež propaguji opravdu používám. Není to žádný fake. I teď u mé vlasové kosmetiky zasahuji do všeho. Moje kosmetika mi zachránila vlasy, používám ji a mohu ji proto s čistým svědomím doporučit. Pomohla mi cítit se zase dobře, protože vlasy jsou pro ženu nesmírně důležité. A ty moje byly vždycky takový můj signature. Strašně mě tvorba značky bavila a dělá mi radost, že moje kosmetika dostala i řadu ocenění. Ať dělám cokoli, snažím se, aby to byl vždy otisk mě samé. Ať už se spojím s nějakou cizí značkou nebo tvořím pod mou vlastní. Jsem v byznysu už tak dlouho, že jsem prostě chtěla tvořit své vlastní projekty a mít tu svobodu v rozhodování.  Tak vznikla značka ICONIC by Tatiana Kucharova. Teď mám zrovna na sobě model, který jsem sama navrhla. Je z mé kolekce podzim/zima. Je to nádherná práce, je to dream job. Můžu si vybírat spolupracovníky a tvořit se skvělými lidmi po celém světě. Třeba zrovna tým, který se mnou připravuje fashion kolekci, sídlí v Berlíně. A fotí se různě po světě a tým je mezinárodní. Jsem za tyhle možnosti velice vděčná. Teď jsem se ale trochu ztratila. Jaká byla otázka?

Rada ohledně úspěšného fungování byznysu…

 Nechci nikomu radit, ale mně se vždycky vyplatilo být slušná, poctivá a maximálně profesionální. Protože pověst má člověk jen jednu a to obzvlášť v pracovní sféře. A také dávat do podnikání kus sebe, je to pak více autentické. A ráda se podílím na celém procesu. Neznamená to ale, že jsem nějaký control freak. Jen je pro mě důležitá kvalita odvedené práce,

prozradila LP-Life.cz své podnikatelské zásady Taťána Kuchařová.

Otevřít v galerii (2)
Taťána Kuchařová v kuchyni.
Taťána Kuchařová v kuchyni.Zdroj: Taťána Kuchařová, se svolením Noblessa

Vrací se devadesátková móda – takže bokové kalhoty, holý pupík, vychrtlé modelky bez boků – co si o tom myslíš?

To jsou trendy, které přijdou a zase odejdou. Přiznám se, že nejsem úplně fanoušek osmdesátkové, devadesátkové módy. Je hodně neslušivá. Třeba krátké mrkváče - to zkracuje nohy.  Ale miluju vycpávky - široká ramena, pásky v pase, ty mám hodně ráda. To se mi líbí. Každý si v trendech najde to své. Vyskytuje se tam spousta úchyláren, ale jsou tam i timeless věci. Mám několik kabátů, i z mé kolekce i z jiných, u kterých vím, že když se o ně budu dobře starat, vydrží mi po celý život. Nikdy je nevyhodím. Tohle mě hodně baví. Ráda recykluju oblečení, mám recyklované modely i ve vlastní kolekci, používáme také třeba veganskou kůži. Prostě držíme krok s udržitelnými trendy a cítím, že je to správné. Několikrát za rok třídím šatník a věci věnuju na charitu nebo porozdávám. To co mám teď na sobě nejsou zrovna devadesátky, jsou to spíš sedmdesátá léta - glam rock. Na tomhle modelu jsem se hodně vyřádila. Miluju červenou, ta se v mých kolekcích objevuje vždycky. Takže já jsem dnes za takovou rock and roll baby.

Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m
Prodej luxusní vily, Praha-východ - 300m, Okolí Prahy

Jak vypadají Taťániny Vánoce? Držíš se tradic, zapaluješ svíčky na adventním věnci, koukáš na pohádky a jíš kapra, bramborový salát?

Já jím úplně všechno. Bohužel z jídla nemám alergii vůbec na nic. Miluju tradiční věci. Kapra jednou za rok si dám moc ráda a pochutnám si na něm. A tradicím se věnujeme. Vždycky se sestrami hážeme bačkorou. A to, ať je stav jakýkoli. Chodíme na půlnoční, která je v Opočně nádherná a koná se už odpoledne. Takže potom můžeme v klidu zasednout ke slavnostní večeři. A máme už v rodině i miminko, což je skvělé. Už je ze mě tetička. Tak se moc těším, až tu naší malou potvůrku pomuchlám. Už začíná mluvit a je vážně krásná. Vypadá přesně jako moje sestra, je to taková její malá kopie. Mezi mnou a sestrou je devět let rozdíl, hodně jsem ji vychovávala, tak se mi to teď s neteří celé vrací. A těším se na bílé Vánoce. Držme si palce, aby byly. Těším se, že vypnu telefon a půjdu na dlouhou procházku s mámou a se psem. Užiju si pohádky a cukroví, budu dělat úplně obyčejné věci. Budu doma, na chalupě, pojedu na hory, lyžovat. Užiju si to celé v klidu. Letošní rok byl náročný po všech stránkách. Pracovně ale krásný, naplněný, třeba moje nadace oslavila patnáct let existence. Děje se hodně skvělých věcí, až si to člověk občas neuvědomuje. Ale je to zároveň těžká doba. Hodně lidí na tom není dobře, zdravotně, finančně… Pohybuji se v sociální oblasti, takže vnímám, že pro mnohé je to náročná doba. Věřím, že příští rok bude pro nás pro všechny lepší. 

S kým budeš slavit svátky? Bude tam figurovat i nějaký muž?

To že si člověk dává partnerský detox, neznamená, že je sám. Já jsem nikdy nebyla osamocená chudinka. Jsem člověk, který má kolem sebe spoustu přátel a užívá si jejich společnost. A naše rodina je velká, jsme úplní Hujerovi. Nás bude hodně jak na svátky, tak i na moje narozeniny 23. prosince. To je moje celoživotní prokletí, mít narozeniny den před Štědrým dnem. Do začátku ledna mám volno a moc se na to těším.

 

Otevřít v galerii (2)
Taťána Kuchařová v bílých šatech.
Taťána Kuchařová v bílých šatech.Zdroj: Taťána Kuchařová, se svolením Moroccan sense

A zformulovala bys nám nějaké vánoční přání?

 Ze srdce přeji všem krásné Vánoce, požehnané svátky, hodně lásky mezi lidmi a porozumění, pochopení, tolerance. To se trochu vytrácí,

říká Miss World Taťána Kuchařová.

Zdroj: vlastní dotazování, www.moroccansense.com, www.noblessa-praha.cz, tatianakucharova.com

 

Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle
Prodej luxusní vily, Praha 5, Velká Chuchle, Praha 5
 

Rychlá zpověď:

Co preferuješ - módní přehlídky nebo focení?

Přehlídky, protože je jich málo.

Jsi víc modelka nebo podnikatelka?

Teď už víc jako podnikatelka. Ale i roli modelky miluju.

Kdo je tvůj životní vzor?

Nemůžu vybrat jen jeden. Ale celoživotně miluju Marilyn Monroe.

Jaký nejkrásnější dárek jsi v životě dostala?

To si radši nechám pro sebe.

Řekla bych, že možná tvá neteř - o té jsi mluvila úplně okouzleně.

Ano, moje neteřinka Nelinka byla krásný dárek.

Tvoje oblíbené vánoční cukroví?

Linecké.

Ježíšek nebo Santa Klaus?

Ježíšek, to je jasné.

Máš živý nebo umělý stromeček?

Živý, aby voněl.

Definuj úspěch.

Úspěch je udělat někomu radost.

Máš už nakoupené vánoční dárky?

Vůbec nic. U nás v rodině se v posledních letech obdarováváme různými dobrůtkami a lahůdkami. Takže to pak nakoupím všechno najednou.

Budeš si dávat předsevzetí do nového roku? Prozradíš jaké?

Budu, dělám to každý rok. A vždycky se to povede. Tak věřím, že tomu tak bude i letos.

Máš nějakou oblíbenou koledu?

Tu nejkrásnější - Narodil se Kristus Pán.

Na co by ses zeptala ty mě?

Jak trávíš Vánoce ty?
Já trávím Vánoce se svým přítelem a se svým psem u štědrovečerní tabule se spoustou jídla.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze