Top hledané
Výsledky (0)
Dobrodružný princ Hamdan a sexy princ Husajn patří mezi aristokraty, kteří se mohou pochlubit něčím navíc než jen urozeným původem.

Mladí, neskutečně bohatí a stále svobodní: Volní krasavci královské a šlechtické krve

Kristina Valachyová
21. února 2022
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Obdivovatelky mají smůlu. Atraktivní švédský princ Carl Philip je již zadaný!

Do třiceti dnů si musí najít ženicha, jinak ztratí nárok na trůn. Jako by toho už tak nebylo dost pro obyčejnou americkou dívku! Každá z vás může být Miou z filmu Deník princezny a každá má šanci najít si prince jako z pohádky! Tito princové jsou krásní a pořád svobodní. 

Princ Harry je už sice pasé, ale v různých koutech světa se stále ještě vyskytují svobodní a pohlední princové, u nichž je pořád naděje na královskou svatbu. O těchto princích se možná tolik nepíše, jsou však mezi nimi i pořádní fešáci s pestrými zájmy. A kromě modré krve, vznešených titulů a enormního bohatství mají i vzhled, styl a nepřehlédnutelný šarm.

Korunní princ Husajn bin Abdalláh (Jordánsko)

Otevřít v galerii (6)
Korunní princ Husajn bin Abdalláh
Korunní princ Husajn bin Abdalláh Zdroj: Profimedia

Sedmadvacetiletý korunní princ Husajn bin Abdalláh je nejstarším synem jordánského krále Abdalláha II. a královny Ranie, díky čemuž je prvním nástupcem na jordánský královský trůn. Má tři mladší sourozence, princezny Iman a Salmu a prince Hashema. V roce 2018 se dostal na titulní stránky světového tisku poté, co zveřejnil fotografii, na které spolu s princem Williamem sleduje mistrovství světa z rodinného soukromého paláce v hlavním městě Jordánska. Obrázky sdílel na svém instagramovém účtu, kde má 3 miliony sledujících, pravděpodobně i díky svému charismatu, které zdědil po své matce Ranie, známé svým osobitým stylem. Je absolventem vojenské akademie v Sandhurstu, kterou navštěvovali i princ William a princ Harry, a je poručíkem v jordánských ozbrojených silách. Velmi mu záleží na vzdělání jordánské mládeže. O ženy nouzi nemá, ale zatím ho žádná neokouzlila natolik, aby se oženil. V anketách o nejpřitažlivější svobodné prince světa se umisťuje na předních místech.

Byt na pronájem Praha 1 - 128m
Byt na pronájem Praha 1 - 128m, Praha 1

Princ Mateen (Brunej)

Víte, kde leží Brunej? Pokud ne, vygooglete si… protože tato země je domovem dalšího zajímavého a nezadaného prince. Brunej je ale zároveň velmi kontroverzní, podle místních zákonů zde mimo jiné za homosexualitu nebo nevěru hrozí trest smrti. Našemu fešákovi je 30 let, je čtvrtým synem současného brunejského sultána, majetek jeho rodiny se odhaduje na miliardy dolarů a co se týče nástupnictví na trůn, je šestý v pořadí. O pozornost žen princ Mateen určitě nouzi nemá. Díky své bohaté rodině, která mu zabezpečila vskutku pohádkový život, v němž nemusí pohnout ani prstem, si všeho užívá plnými doušky. Princ, který se narodil v roce 1991, rád lyžuje, hraje pólo, navštěvuje Londýnskou univerzitu a je velmi aktivní na sociálních sítích. Byl poručíkem v brunejských ozbrojených silách a také absolvoval prestižní britskou vojenskou akademii Sandhurst. Podle jeho instagramového účtu s více než 2 miliony followery je Mateen zkušený jezdec, miluje kočky (včetně těch divokých), vypadá dobře v obleku a nevadí mu občasná fotografie jídla. Kromě toho má opravdu pěkné obočí.

Princ Hamdan bin Mohammed (Dubaj)

Otevřít v galerii (6)
Princ Hamdan bin Mohammed
Princ Hamdan bin Mohammed Zdroj: Profimedia

Šejk Hamdan bin Mohammed je korunním princem Dubaje. Je nadšencem do adrenalinových sportů, ale jako správný princ ze země pohádek tisíce a jedné noci má i poetickou a romantickou duši, takže se orientuje i ve světě umění a skládá básně. Život tohoto 39-letého prince, jemuž přátelé přezdívají Fazza, nejlépe vystihuje slovo „dobrodružství“. Je téměř neustále na cestách a své nejnovější vzrušující eskapády sdílí s bezmála 14 milióny sledujícími na Instagramu. Svými výraznými rysy obličeje i uhrančivým svůdným pohledem dostává do kolen nejednu ženu, která by se chtěla stát jeho princeznou. Zatím se však věnuje jiné velké lásce, sportu.

Naz Osmanoglu

Hledáš muže se smyslem pro humor? V tom případě by Naz mohl být chlap pro tebe. Nazim „Naz“ Osmanoglu je britsko-turecký komik, mimo jiné je to však i potomek rodu Osmanů, bývalé vládnoucí dynastie turecké Osmanské říše. V roce 1922 byla v Turecku monarchie zrušena a o rok později ji vystřídala republika. Členové královské osmanské rodiny byli nuceni emigrovat do Evropy. 36-letý Nazim Osmanoglu, který užívá svoji každodenní přezdívku „Naz“, je tedy v podstatě dalším princem bez království. Nedávno prozradil, že musel zaplatit za návštěvu rodinného paláce, který se po jejich vyhnání změnil v turistickou atrakci.

Kníže Albert Thurn-Taxis

Jméno tohoto zástupce německého šlechtického rodu Thurn-Taxisů je stálicí na seznamu nejmladších miliardářů světa, mimo to je však i podnikatelem a závodníkem. Také si všimněte jeho úsměvu. Mohl by být ještě žádanější?! Většina příslušníků aristokracie žije životem slávy a bohatství, ale jen málokdo z nich se vyrovná právě Albertovi, který se stal miliardářem už ve svých osmi letech! Navzdory takovému bohatství již od útlého věku však neusnul na vavřínech. Naopak, vlastním úsilím si vybudoval impozantní kariéru automobilového závodníka, když v roce 2010 vyhrál německý šampionát ADAC GT Masters. Bohatý a k tomu talentovaný? To není vůbec špatné! Albert von Thurn-Taxis je 12. nositel titulu v rodové linii. Jeho rodina už sice nevládne, ale knížecí titul si zachovala.

Další zajímavosti o Albertovi: žije na zámku, miluje závodní auta, má magisterský titul z ekonomie, ale i z teologie a má rád pivo.

Princ Konstantin Alexios Řecký a Dánský

Otevřít v galerii (6)
Princ Konstantin Alexios Řecký a Dánský
Princ Konstantin Alexios Řecký a DánskýZdroj: Profimedia

Třiadvacetiletý řecký princ Konstantin Alexios, známý jako „Tino“, je synem korunní princezny Marie-Chantal a korunního prince Pavlose Řeckého a Dánského, syna řeckého krále, sesazeného v roce 1973. Narodil se v New Yorku a vyrůstal v Anglii, jeho kmotrem je princ William. Žije moderním životním stylem. Jako správnému princi mu nechybí nic, včetně okouzlujícího vzhledu. Studuje na Georgetown University ve Washingtonu DC. Pokud máš ráda umění, určitě si budete rozumět, neboť se věnuje malbě sprejem. Mimo to miluje koně, létání a především cestování.

Kníže Wenzeslaus (Lichtenštejnsko)

Tento 47-letý příslušník vládnoucího rodu z Lichtenštejnska, přezdívaný „kníže Wence“, není po tříletém vztahu s brazilskou supermodelkou Adrianou Limou žádným zelenáčem v centru pozornosti mezi celebritami. Šlechtický „hot-shot“ v minulosti randil s mnoha modelkami, ale k manželskému svazku se doposud neodhodlal. Je znám i pod přezdívkou knížecí playboy.

Felipe Juan Froilán de Marichalar y Borbón (Španělsko)

Nejstarší syn vévodkyně z Luga, třiadvacetiletý Felipe, je čtvrtým v pořadí nástupců na španělský trůn. Přitahují tě zlobiví chlapci? Pak budeš možná chtít poznat Felipeho, kterému nejsou kontroverze cizí. V roce 2012 se například omylem postřelil do nohy! Přestože španělské zákony zakazují používat střelné zbraně osobám mladším 14 let, úřady nakonec shledaly, že se jednalo jen o malý přestupek.

Louis Spencer (Velká Británie)

Otevřít v galerii (6)
Eliza Spencer, Louis Spencer, Victoria Aitken a Kitty Spencer
Eliza Spencer, Louis Spencer, Victoria Aitken a Kitty Spencer Zdroj: Profimedia

Sedmadvacetiletý Louis Spencer, bratranec prince Harryho, je vaší nejlepší volbou, jak se dostat do světa britské šlechty. I když technicky princem není, je dědicem hrabství a majetku svého otce. A jako bonus k tomu je synovcem princezny Diany.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Afonso z Beira (Portugalsko)

25-letý Afonso je nejstarším synem a dědicem vévody z Braganzy a žije v Portugalsku. Nastoupil jako stážista na oddělení sociální a přednemocniční pohotovosti dobrovolného hasičského sboru v Lisabonu. Vstoupit do hasičského sboru se rozhodl po diskusi o letních požárech v Portugalsku s rodinou a přáteli.

Kníže Sébastien (Luxembursko)

Je pátým v pořadí nástupců na lucemburský trůn. Před vstupem do lucemburské armády navštěvoval františkánskou univerzitu ve Steubenville, obor marketing a mezinárodní obchod. Nyní je mu 29 let a je stále svobodný.

Princ Joachim (Belgie)

Princ Joachim je devátým v pořadí nástupnictví na belgický trůn. Kromě zvučných královských titulů má i vojenské hodnosti a vzezření, při kterém ženské srdce zaplesá! Princ Joachim získal vzdělání v Belgii, Anglii a Itálii. V současnosti slouží v belgické armádě. 30-letý princ Joachim je svou povahou nepolapitelný. Donedávna byl aktivní na Twitteru, ale odmlčel se. Jako správný Belgičan miluje lodě, mořský vzduch a díky svým námořnickým dovednostem, vzdělání a šarmu je skvělým společníkem, se kterým byste se jistě nenudili. Tak ho alespoň vykreslují světové magazíny, mimo jiné i časopis Insider.

Král Leruo Molotlegi z Královského národa Bafokeng (JAR)      

Otevřít v galerii (6)
Král Leruo Molotlegi z Královského národa Bafokeng
Král Leruo Molotlegi z Královského národa Bafokeng Zdroj: Profimedia

Tento gentleman je 36. králem tzv. Královského národa Bafokeng, sídlícím v Jihoafrické republice. Dámy, je mu 54 let a je stále svobodný! Jako vládce svého kmene působí již od roku 2002. Je sportovním fanouškem a na Natalské univerzitě vystudoval architekturu a urbanismus.

Edward Windsor, Lord Downpatrick

Kmotřenec princezny Diany Edward Windsor má modrou krev britské královské rodiny. Navíc je to i náramný fešák. V Británii je známým módním návrhářem, vystupujícím pod profesním jménem Eddy Downpatrick. Působí jako kreativní ředitel britské módní značky FIDIR, kterou spoluzakládal. Jako nástupce vévody z Kentu používá jeden z vedlejších titulů svého dědečka, baron Downpatrick. Z nástupnické linie na britský královský trůn je však vyloučen kvůli svému římskokatolickému vyznání.

Padmanabh Singh, maharádža z Džajpuru (Indie)

Přestože jeho titul není uznán zákonem, jelikož se Indie stala federativní parlamentní republikou a královské tituly zde byly zrušeny už před desetiletími, je 23-letý Padmanabh Sing stále považován za „krále“ Džajpuru. Byl neformálně „korunován“ v roce 2011 po smrti svého otce. Vlastní obrovské bohatství, je dokonalým hráčem póla a dokonce se mihl v roli modela na přehlídkách pro značku Dolce & Gabbana.

Sheikh Mohammed bin Hamad bin Khalifa Al Thani (Katar)

Otevřít v galerii (6)
Sheikh Mohammed bin Hamad bin Khalifa Al Thani
Sheikh Mohammed bin Hamad bin Khalifa Al Thani Zdroj: Profimedia

Tento 33-letý katarský princ má titul MBA z Harvardské univerzity a hovoří plynně arabsky, anglicky a francouzsky. Je také bývalým kapitánem katarského jezdeckého týmu a stál u historického momentu, kdy Katar vyhrál mezi uchazeči o uspořádání Mistrovství světa ve fotbale 2022.

Je jasné, že tito pánové se mohou pochlubit i něčím víc než jen urozeným původem. Jsou inteligentní, sympatičtí a nadšeni pro své koníčky. Který z nich by byl podle vašeho názoru dokonalým princem právě pro vás? Více fotografií princů naleznete v přiložené galerii.

Zdroje: scoopwhoop, Elle Australia, South China Morning Post, Vogue, Insider, Cosmopolitan.com, Hellomagazine.com, vlastní dotazovaní

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze